کد خبر : 97466تاریخ ثبت : 1397/9/17 16:46:03
با حضور نماینده اصلاح طلب مجلس؛

نشست جنجالی روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوشهر + عکس

برنامه گرامیداشت روز دانشجو با حضور دبیر کل حزب مردم سالاری در دانشگاه پیام نور بوشهر همراه با پرسش و پاسخ دانشجویان و تشکل های دانشجویی برگزار شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، برنامه گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار گردید. این مراسم که صبح امروز در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر برگزار شد همراه با سخنرانی دکتر مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری بود.

دکتر بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر با عرض خیر مقدم به حاضران و مهمانان برنامه گفت: 16 آذر روز تاریخی نقش آفرینی دانشجو در تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی ایران است و بیانگر اعتقاد دانشجو به ضرورت حضورش در تحولات جامعه است.

 

وی با بیان این که دانشگاه باید بستر ساز رشد اندیشه ها باشد گفت: یکی از مولفه های رشد جامعه ایجاد فرصت برخورد تفکرات و اندیشه های متنوع  در انواع عرصه های جامعه همچون اقتصاد ، صنعت ، دانشگاه و ... است و جنبش دانشجویی از منظر تنوع افکار و اندیشه ها باید بستر ساز رشد اندیشه های برتر باشد.

سپس دانشجویان نماینده تشکل های دانشجویی به ارائه عملکرد ها و بیان نظرات و سوالات خود پرداختند.

دکتر مصطفی کواکبیان در این نشست با اشاره به مردمی بودن حرکت دانشجویان در سال 32 گفت: این جنبش یک حرکت مردمی در راستای مطالبات مردم و حرکتی ضد استعماری و ضد استبدادی بود که باید از ویژگی های جنبش دانشجویی نیز باشد. به طور کلی آرمان های جنبش دانشجویی بر سه اصل است ، اولین اصل این است که جنبش دانشجویی باید به دنبال مردم سالاری و حکومت مردمی باشد. تجربه بشر نشان داده است که مردم هر حکومت ضد مردم سالاری را تحمل نخواهند کرد. دومین اصل آرمان جنبش های دانشجویی عدالت خواهی و ظلم ستیزی است. آزادی خوای سومین اصل باشد.

پرسش و پاسخ دانشجویان با دبیر کل حزب مردم سالاری پیرامون مسائلی از جمله حمایت اصلاح طلبان از رئیس جمهور و تصویب بیست دقیقه ای برجام و خوشبینی به آمریکا و وضعیت نابسامان اقتصادی همراه با حاشیه بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد خوشبینی به آمریکا وعدم رعایت خطوط قرمز رهبری در برجام با انداختن هزینه های برجام به گردن نظام و هزینه کردن از رهبری در مورد پذیرش برجام گفت: تمام تصمیماتی که تا اینجا در مورد برجام گرفته شده با موافقت رهبری بوده است.

دانشجویان خواستار حضور بیشتر این نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در سالن و پاسخ به سوالاتشان بودند که با پایان جلسه از طرف کواکبیان و ترک سالن با اعتراض دانشجویان روبرو شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه