کد خبر : 97472تاریخ ثبت : 1397/9/18 13:10:29
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:

جنبش دانشجویی مروج گفتمان انقلابی باشد

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: جنبش دانشجویی باید به سمت مطالبه گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی در گردهمایی مسؤولان، معاونین و مدیران اجرایی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: جنبش دانشجویی باید روحیه انقلابی را به جامعه تزریق کرده و بصیرت و آگاهی جامعه را افزایش دهد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تصریح کرد: دانشجو مؤذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود، این تعبیر بدان جهت است که همان‌گونه که مؤذن با اذان خود مردم را از خواب بیدار می‌کند و آن‌ها را به یاد یک عمل واجب بر زمین‌مانده می‌اندازد، زمانی که جامعه دچار خواب غفلت شده، دانشجو با قلم و اندیشه خود آن جامعه را به حرکت وا‌داشته و زنده می‌کند و اگر افولی در جامعه و آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب رخ دهد با عزمی راسخ به صحنه می‌آید.

 

وی گفت: ۱۶ آذر یک واقعه تاریخی ماندگار است که سابقه ۶۵ ساله دارد و هدف از این جنبش حرکت جوانان به‌سوی اصلاح وضعیت کشور و ایستادگی در برابر استکبار و استبداد بود بنابراین نام‌گذاری این روز مربوط به شهادت سه نفر از دانشجویانی بود که ۶۵ سال پیش طی سفر نیکسون، معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا به ایران اقدام به اعتراض و ایستادگی در مقابل وی شدند می‌باشد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی با اشاره به تعبیر خاص مقام معظم رهبری نسبت به دانشجویان که آنان را افسران جنگ نرم عنوان کردند، ابراز داشت: دانشجویان و جوانان انقلابی باید در راستای دفاع از انقلاب و حراست از ارزش‌های انقلابی و دینی به شکل آتش به اختیار وارد عمل شده و تکلیف مدارانه و توأم بابا بصیرت به ایفای نقش بپردازند.

وی بیان کرد: جنبش دانشجویی در قاموس یک حرکت عدالت طلبانه باید ضمن تلاش دائمی و جهاد علمی، وظیفه پیام‌رسانی با همان روشنگری و تبیین را فراموش نکند تا به این طریق بتواند به اهداف متعالی خود نائل شود.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی باید به جامعه بفهماند که مستکبر همیشه مستکبر بوده و اگر در دور ه ای نیز در لباس دوست ظاهر شود فریب آن را نخورند و در جهت تبیین مباحث در جامعه و روشنگری برم بنای نگاه انقلابی و عادلانه سعی و تلاش نمایند.

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو گردهمایی مسئولین، معاونین و مدیران اجرایی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر با حضور مجتبی ابراهیمی معاونت طرح، برنامه و پشتیبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
در بیانیه دانشجویان دانشگاه پیام نور خورموج؛اصلاحاتی که از دین خارج است فتنه 88 را رقم می زند
در بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج؛حماسه 9 دی تجلی عینی مردم سالاری دینی بود
در بیانیه دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس؛در فتنه 88 ، ملت ایران هزینه بی بصیرتی خواص را دادند
آرشیو