کد خبر : 97479تاریخ ثبت : 1397/9/20 19:39:09
معاون سپاه امام صادق (ع) در یادواره شهدای دانشجو:

پیشرفت های علمی انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست

معاون جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در یادواره شهدای دانشجوی شهرستان دیر گفت: پیشرفت های علمی نسبت به قبل از انقلاب و تحول ایجاد شده در جوان‌های بعد از انقلاب به برکت خون شهدا است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، معاون جهاد علمی و فنآوری سپاه امام صادق استان بوشهر صبح امروز در این آیین گفت: پیشرفت های علمی نسبت به قبل از انقلاب و تحول ایجاد شده در جوان‌های بعد از انقلاب به برکت خون شهدا است.

حمزه شیخیانی با بیان اینکه نهضت امام حسین یک نهضت علمی و بر پایه عقل بود و شهادت شهیدان ما بر اساس مبانی عقلی است، اظهار داشت:پیشرفت علمی کشور مدیون ایثارگری شهیدان و فرزندان انقلاب است.

وی، شهدای والامقام را نماد سربلندی و سند افتخار ملت ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: شهدا، نماد اقتدار و مظهر عزت انقلاب اسلامی هستند.

معاون جهاد علمی و فنآوری سپاه امام صادق استان بوشهر، گفت: امروز آسایش و امنیت حکم فرما در جامعه را مدیون فداکاری و از خودگذشتگی های شهدای والامقام و ایثارگران هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور دیر در آیین گفت: جایگاه معنوی شهدا نتیجه جهاد، معرفت، عمل کردن به فریضه‌های الهی و ادای تکلیفشان بوده است.

حمزه بحرانی خانواده‌های معظم شهدا را از افتخارات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدا مظهر استقامت و پایداری در کشور هستند و این بزرگان از افتخارات عظیم جامعه اسلامی محسوب می‌شوند.

بحرانی اظهار داشت: شهرستان دیر در دوران انقلاب و دفاع مقدس ۱۱۷ شهید تقدیم انقلاب کرده است که شهیدان ایرج رنجبر، خلیل فخرایی و قاسم دوراهکی از شهدای دانشجو این شهرستان هستند.

در این آیین مسلم رضایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مداحی پرداخت، قرائت وصیت نامه شهیدان، دکلمه، سخنرانی و نمایش فیلم و عکس شهیدان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
در بیانیه دانشجویان دانشگاه پیام نور خورموج؛اصلاحاتی که از دین خارج است فتنه 88 را رقم می زند
در بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج؛حماسه 9 دی تجلی عینی مردم سالاری دینی بود
در بیانیه دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس؛در فتنه 88 ، ملت ایران هزینه بی بصیرتی خواص را دادند
آرشیو