کد خبر : 97479تاریخ ثبت : 1397/9/20 19:39:09
معاون سپاه امام صادق (ع) در یادواره شهدای دانشجو:

پیشرفت های علمی انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست

معاون جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در یادواره شهدای دانشجوی شهرستان دیر گفت: پیشرفت های علمی نسبت به قبل از انقلاب و تحول ایجاد شده در جوان‌های بعد از انقلاب به برکت خون شهدا است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، معاون جهاد علمی و فنآوری سپاه امام صادق استان بوشهر صبح امروز در این آیین گفت: پیشرفت های علمی نسبت به قبل از انقلاب و تحول ایجاد شده در جوان‌های بعد از انقلاب به برکت خون شهدا است.

حمزه شیخیانی با بیان اینکه نهضت امام حسین یک نهضت علمی و بر پایه عقل بود و شهادت شهیدان ما بر اساس مبانی عقلی است، اظهار داشت:پیشرفت علمی کشور مدیون ایثارگری شهیدان و فرزندان انقلاب است.

وی، شهدای والامقام را نماد سربلندی و سند افتخار ملت ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: شهدا، نماد اقتدار و مظهر عزت انقلاب اسلامی هستند.

معاون جهاد علمی و فنآوری سپاه امام صادق استان بوشهر، گفت: امروز آسایش و امنیت حکم فرما در جامعه را مدیون فداکاری و از خودگذشتگی های شهدای والامقام و ایثارگران هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور دیر در آیین گفت: جایگاه معنوی شهدا نتیجه جهاد، معرفت، عمل کردن به فریضه‌های الهی و ادای تکلیفشان بوده است.

حمزه بحرانی خانواده‌های معظم شهدا را از افتخارات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدا مظهر استقامت و پایداری در کشور هستند و این بزرگان از افتخارات عظیم جامعه اسلامی محسوب می‌شوند.

بحرانی اظهار داشت: شهرستان دیر در دوران انقلاب و دفاع مقدس ۱۱۷ شهید تقدیم انقلاب کرده است که شهیدان ایرج رنجبر، خلیل فخرایی و قاسم دوراهکی از شهدای دانشجو این شهرستان هستند.

در این آیین مسلم رضایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مداحی پرداخت، قرائت وصیت نامه شهیدان، دکلمه، سخنرانی و نمایش فیلم و عکس شهیدان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه