کد خبر : 97483تاریخ ثبت : 1397/9/21 14:28:19
در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی؛

اصلاح طلبان همچنان از رهبر انقلاب هزینه می کنند / سعادت: رهبری برجام را تایید کردند!

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی : من در روز رای گیری FATF به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بودم ، ولی اگر در مجلس حاضر بودم رای موافق می دادم. رهبری اصل برجام را تایید کردند اما زمانی که ترامپ خارج شد گفتند اشتباه کردیم.

به گزارش "دانشجونیوز" ، محمد باقر سعادت نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر حضور یافت و به سوالات و درخواست های دانشجویان جواب داد.

 

محمد باقر سعادت نماینده مردم دشتستان در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده کشاورزی در مورد تعیین نرخ قیمت گندم گفت: دولت قیمت خرید تضمینی گندم  را 1460 تومان اعلام کرد که با اعتراض نمایندگان به 1600 تومان افزایش داد. اما همین قیمت نیز دوباره با اعتراض روبرو شد که آقای نوبخت در کمیسیون حضور پیدا کرد و کمبود بودجه را دلیل افزایش ندادن قیمت بیان کرد.

سعادت در مورد مشکل آب شرب دشتستان اظهار داشت: در دی ماه 1396 به استاندار در مورد ضعف مدیر عامل آب و فاضلاب استان در مدیریت کمبود آب تابستان سال بعد هشدار دادم. با وجود این که حود سه میلیارد تومان از منابع مالی دشتستان برای طرح نکاشت کشاورزان کازرون داده شد اما برداشت های غیرمجاز 47 موتور پمپ آب از رودخانه کازرون ادامه داشت. بارها به مسئولان استان فارس هشدار دادیم و در مصاحبه ای گفتم اگر در شهرستان دشتستان اتفاق امنیتی بیفتد استاندار فارس و فرماندار کازرون مقصرند. به وزیر نیرو هم در مورد کمبود آب شرب در تابستان 1398 هشدار داده ایم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای برطرف کردن مشکلات هیچ چیزی دست نماینده مجلس نیست. نماینده مجلس نه پول دارد نه قدرت اجرایی. من پیگیر مشکلات مردم هستم اما کار نماینده مجلس قانون گذاری است.

محمد باقر سعادت در مورد رشته های حذف شده دانشکده کشاورزی گفت: حذف رشته ها به خاطر کمبود دانشجو بوده است اما در مورد حذف رشته شیلات ، رئیس دانشکده به من نامه رسمی بنویسد تا از طریق رئیس دانشگاه و وزیر مربوطه پیگیری کنم.

 

وی اظهار داشت: کاری که من در دوره نمایندگی ام پیگیری کردم به اندازه 9 دوره قبلی مجلس بوده است. بیمارستان برازجان ، سد دالکی ، راه آهن ، حضور معاون رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در دشتستان برای اجرای طرح های کشاورزی ، اختصاص 280 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی و عشایر و توسعه بیمارستان مهر برازجان از جمله اقدامات مهم بنده بوده است.

نماینده دشتستان در مورد تصویب FATF بیان کرد: من در روز رای گیری FATF  به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بودم ، ولی اگر در مجلس حاضر بودم رای موافق می دادم. در زمان برجام در جلسه شورای اداری گفتم رئیس جمهور بدون اجازه رهبری نمی تواند تصمیمی بگیرد . تصمیمات مهم و کلان کشور بدون اذن رهبری اتفاق نمی افتد. رهبری در هر موضوعی که بخواهد منافع ملی در خطر بیفتد اجازه نمی دهد. رهبری اصل برجام را تایید کردند اما زمانی که ترامپ خارج شد گفتند اشتباه کردیم.

 

وی گفت: بنده از امضا کنندگان استیضاح وزیر کشاورزی بودم. از امضا کنندگان وزیر علوم نیز هستم. هم فکر دولت هستم اما هر جا لازم باشد تذکر می دهم. بنده از حامیان پتروشیمی بودم اما عده ای امثال شما آمدند تجمع کردند و نگذاشتند کلنگ زنی شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه