کد خبر : 97495تاریخ ثبت : 1397/9/24 13:50:38
بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان؛

برجام، آش نخورده و دهن سوخته ای که دولت به کام ملت ریخت

نماینده محترم دشتستان، شما و همفکرانتان در دولت با همین وعده مذاکره و توافق با کدخدا رای مردم را کسب کردید و با فضاسازی برای مردم و فشار به رهبری، اجازه ی مذاکره گرفتید و هر بار بعد از شکست خوردن مذاکره تان که همه ی امتیاز های نقد و نسیه را دادید، مثل یک مرد شجاع، مسولیت شکست برجام را بر عهده نگرفتید و بر عهده رهبری انداختید.

به گزارش "دانشجونیوز" ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برازجان با صدور بیانیه ای در خصوص نسبت دادن هزینه های برجام و لوایح استعماری FATF به رهبر انقلاب از طرف نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی پاسخ داد. متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

« یسْتَخْفُونَ مِنَ النَّاسِ وَلاَ یسْتَخْفُونَ مِنَ اللّهِ وَهُوَ مَعَهُمْ»[نساء/108]

آنان می توانند خیانت خود را از مردم پنهان دارند، ولی نمی توانند آن را از خدا پنهان دارند که همیشه با آنان است.

 

 

آقای سعادت نماینده ی مردم شریف شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی، چندی پیش شنیده شد که شما در مصاحبه ای گفته اید که به دانشگاه علوم پزشکی نرفتم‌ به دلیل این که فهمیدم سوالاتشان در مورد FATF است! و بدتر از آن شنیده شد که در ادامه گفته اید که قطعا اگر‌ آن روز در جلسه مجلس بودم به آن لایحه رای مثبت می دادم! و بدتر از آن که به نحوی صحبت کرده اید که انگار رهبری در همه ی ریز مسائل کشور به صورتی دخالت می کنند که مسئولیت همه ی تصمیمات کشور با ایشان می باشد و حتی ایشان را موافق برجام‌ و FATF نشان داده اید!

 

آقای سعادت ، یا شما با الفبای سیاست و حکومت داری آشنا نیستید یا آن که نمی خواهید بپذیرید که برجام آشی نخورده و دهنی سوخته بود که شما و دولت تدبیر و امید و مجلس به کام‌ ملت ریختید و امروز که افتضاح  آن بالا آمده است، ‌حاضر به پذیرفتن مسئولیت آن نیستید.

 

جناب نماینده طیف اصلاحات، مگر امام خمینی(ره) ریاست جمهوری بنی صدر را تایید نکرد؟ مگر امام، بازرگان را نخست وزیر نکرد؟ مگر‌ همین امام‌ نفرمود که والله من از ابتدا هم‌ موافق ریاست جمهوری بنی صدر نبودم اما نظر دوستان را تایید کردم. مگر امام‌ نگفت من بازرگان را هم ‌آدم ‌خوبی میدانستم ‌اما مخالف نخست وزیری او بودم، اما در همه ی این‌ موارد، من نظر دوستان را تایید کردم.

 

آقای سعادت، رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام‌ خامنه ای (مد ظله العالی)  از همان ابتدا و قبل از مذاکرات یعنی سال ۹۲ فرمودند " بعضی از مسئولین و دولتمردان - دولتمردان آن دولت، بعد هم دولتمردان این دولت - فكر می كنند در قضیّه‌ی هسته‌ای ما با آمریكایی‌ها مذاكره كنیم [تا] موضوع حل بشود؛ گفتیم خیلی خب، اصرار دارید شما، در این موضوعِ بالخصوص بروید مذاكره كنید؛ ولی در همان سخنرانی اوّل امسال گفتم من خوشبین نیستم؛ مخالفتی نمی كنم امّا خوشبین نیستم." یا " رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد.”

 

 اما شما اصرار به مذاکره با کدخدا داشتید و به نصایح رهبر فرزانه انقلاب و منتقدین نه تنها توجه نکردید بلکه اکثرا با اهانت به آنها پاسخ می دادید و می گفتید "خداوند شما را لرزان و ترسو آفریده، بروید یه جای گرم واسه خودتان پیدا کنید، بی شناسنامه ها،کاسبان تحریم، عصر حجری ها و ..."

 

آقای روحانی، مرحوم هاشمی رفسنجانی، آقای علی لاریجانی و نخبگان سیاسی کشور، همه موافق مذاکره بودند و در این مدت، روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب هر روز تیتر می زدند "هر روز تاخیر در امضای مذاکرات با آمریکا بیش از ۱۵۰ میلیون دلار ضرر به اقتصاد کشور می زند"! رییس جمهور در سخنرانی های خود آب خوردن مردم، آب و هوا، ازدواج و بیکاری جوانان و همه چیز را به توافق برجام گره زد.

 

 اکنون چه کسی پاسخگوی راکتور بتن ریزی شده ی اراک است؟ چه کسی پاسخگوی مرکز فوق سری فردو است که تعطیل شده است؟ چه کسی پاسخگوی صدها کیلوگرم کیک زرد خارج شده از کشور است؟

 

امروز چه کسی است که نفهمد با رویکرد های غرب گرایانه و خفت بار سیاست خارجی دولت فعلی، دیگر نه چرخ سانتریفیوژ می چرخد و نه چرخ اقتصاد، که اگر این گونه بود هر روز اعتراضات کارگران خدوم مملکت را در گوشه و کنار این کشور بزرگ‌ نمی شنیدیم.

 

امروز هفت تپه و هپکو،  فردو و اراک چرخشان‌ نمی چرخد، و این دستاورد تفکر طیف اصلاح طلبان و لیبرال هاست که هنوز هم‌ نمی فهمند که این‌ ‌‌پیر فرزانه ، رهبر گرانقدر و اندیشمند، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) هربار درست تشخیص دادند و به نیکی گفتند "راهکار مشکلات ما اقتصاد مقاومتی است."

 

نماینده محترم دشتستان، شما با همین وعده مذاکره و توافق با کدخدا رای مردم را کسب کردید و بعد از آن با کمک  آقای روحانی ، دولت و همراهان و همفکرانتان در مجلس، با فضاسازی برای مردم و فشار به رهبری، اجازه ی مذاکره گرفتید و هر بار بعد از شکست خوردن مذاکره تان که همه ی امتیاز های نقد و نسیه را دادید، مثل یک مرد شجاع، مسولیت شکست برجام را بر عهده نگرفتید و بر عهده رهبری انداختید.

 

اقای سعادت، رهبری صادقانه و شفاف گفتند که دلیلی ندارد ما سند ۲۰۳۰ را بپذیریم، ‌اما‌ آیا دولت اصلاح طلب شما این را پذیرفت؟ آقای سعادت مگر‌ رهبر انقلاب شفاف و واضح نفرمودند موافق FATF نیستند؟ مگر FATF تمام تراکنش های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، بانک ها و دیگر نهاد های انقلابی ما و نهاد های دیگر در دور زدن تحریم ها را به آمریکا و اسراییل و دشمنان ملت ما نمی دهد؟

 

شما اگر دلیل منطقی بر تایید FATF  دارید، در جلسه پرسش و پاسخ دانشگاه علوم پزشکی که در خصوص FATF  بود، شرکت می کردید و جواب سوالات دانشجویان را با منطق و استدلال می دادید نه آن که به علت نداشتن هیچ  دلیل و استدلالی در تایید FATF  و فقط طبق خواسته باند و جناح و حزب خود، حاضر به پاسخگویی نشدید.

 

 

آقای سعادت شما در جلسه پرسش و پاسخ در دانشکده کشاورزی مرتبا به مردم تفهیم نمودید که  کار من فقط قانون گذاری است، آیا نباید در خصوص قانون گذاری و رای خود در مجلس به مردم و دانشجویان پاسخ بدهید و منطق عقلانی خود را بیان کنید.

 

 

آقای سعادت ما  دانشجویان دانشگاه آزاد برازجان، همچنان منتظر اصلاح گفته هایتان " با  تایید FATF موافقت کرده اید و برجام را موافق با نظر رهبری دانسته اید" هستیم.  در انتها تذکری از  امام راحل برای جنابعالی و هم فکران اصلاح طلبتان خالی از لطف نیست که فرمودند:

"پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد."

 والسلام علی من التبع الهدی

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه