کد خبر : 97496تاریخ ثبت : 1397/9/24 13:14:14
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر خطاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

تصویب CFT اعتماد دوباره به ناقضان برجام است

از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار می ‌رود با در نظر گرفتن تجربه برجام در بدعهدی دشمنان این کشور، فکرِ رفعِ تحریم ها را به این شیوه در سر نپرورانند، چرا که بر همگان آشکار گردیده مسائل هسته‌ای، تروریسم ، موشکی و ... همگی بهانه‌های دشمنان برای جلوگیری از حرکتِ روبه جلوی انقلاب اسلامی بوده است.

به گزارش "دانشجونیوز" ،  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در بیانیه ای خطاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اشتباه بودن تکرار دوباره برجام و تن دادن به بدعهدی های دشمنانی که درس خود را پس داده اند ، خواستند نسبت به تصویب لوایحه استعماری قانون مبارزه با پول شویی خودداری کند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لَنْ تَرْضى‏ عَنْكَ الْيَهُودُ وَ لاَ النَّصارى‏ حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدى‏ وَ لَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ الَّذي جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ما لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَ لا نَصيرٍ (سوره بقره، آیه 120)

 

 

انقلاب اسلامی ایران در نقطه ای قرار گرفته که از طرفی خود را به مرز های رژیم غاصب صهیونیستی در کرانه باختری رسانده است و از طرفی دیگر ندای عدالت خواهی خود را به دورترین نقاط اروپا و آفریقا و سایر نقاط جهان فرستاده است. از يك سو همه نگاه ها را به سمت آرمان قدس معطوف نموده و از سويی ديگر سپاهیان جهان اسلام را برای پنجه در پنجه شدن با ایادی استکبار به خط می کند.

 

اما در این ایام تلاش هایی ناآگاهانه در جریان است که این روند را کند نماید. تا جایی که چنگالِ راسِ این مبارزه، یعنی انقلاب اسلامی را برای مستکبران و جهان خواران کند و بی دفاع کند. اين روزها در مجلس شورای اسلامی، تلاش هایی برای پیوستن به یک معاهده بین الدولی صورت می گيرد که سدی خواهد شد در برابر نفوذ اسلام در همه جهان و‌ مانعی خواهد شد در برابر دفاع از مظلومان جهان توسط آزادی خواهان و مدافعان اسلام و انسانیت...

 

مجلس شورای اسلامی، طبق منویات رهبری موظف است  به دنبال قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تروریسم باشد نه آن که با زیر بار رفتن تعهداتی که انتهایش مشخص نیست،  نظام اسلامی را بازیچه ی دست اجانب خارجی و پادوهای داخلی قرار دهد.

 

در حالی که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی انطباق و عدم مغایرت لوایح با سیاست‌های کلی نظام هستند، به این نکته بايد توجه داشته باشند که تصويب اين لوايح، اهرم فشاری برای محقق شدن اهداف جهان خوارانه‌ ی دولتمردان آمریکا است.

 

متاسفانه رصد مسئولين و نماينده های مجلس در ماه های اخیر نشان می دهد که راه حل مشکلات معیشتی مردم را اعتماد به کسانی می دانند که بارها دشمنی خود را با ملت جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده اند و بارها بدون پشتوانه علمی و فهمِ دقیق این مهم، به مدحِ این لوایح پرداخته اند.

 

با این وجود ما دانشجویان پایبند به آرمان های انقلاب اسلامی ایران، جهت عمل به وظایف اسلامی خود، از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست داريم تا با دقت تمام و پایبندی به  قانون اساسی و اصول ثابت امام راحل(ره) راه را بر تکرار تجربه ی تلخ برجام بسته و با پرهیز از نامحرم شمردن مردم، مذاکرات پشت پرده و القای افکار غلطی هم چون وفاق مقام معظم رهبری بر تصویب توافقات، عزت نظام اسلامی را در سایه ی توافقات عزت مندانه با رعایت همه ی جوانب کسب کنند.

 

از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار می ‌رود با در نظر گرفتن تجربه برجام در بدعهدی دشمنان این کشور، فکرِ رفعِ تحریم ها را به این شیوه در سر نپرورانند، چرا که بر همگان آشکار گردیده مسائل هسته‌ای، تروریسم ، موشکی و ... همگی بهانه‌های دشمنان برای جلوگیری از حرکتِ روبه جلوی انقلاب اسلامی  بوده و به فرض انجام این تعهدات، گشایشی ایجاد نخواهد شد.

 

تجربه ی دوباره تعهدات به همان دشمنان قسم خورده ایران، نتیجه ای جز خسارت محض نخواهد داشت. گفتنی است با زیر بار رفتن به چنین تعهداتی، به دلیل موثر و دقیق تر شدن تحریم ها، وضعیت معیشتی مردم بهتر نخواهد شد و بهتر است برای حل معضلات اقتصادی، نگاه مسئولین نظام جمهوری اسلامی به پتانسیل های داخل کشور باشد. انتظار می‌رود با در نظر گرفتن اين تجربه به فکر رفع تحریم‌ها با تن دادن به زیاده ‌خواهی‌های FATF  نباشيد. تنها با پذیرش سازوکار‌های تدوین شده شان، مجبور به دادن اطلاعات محرمانه به آن ها بوده و مقابله با تحریم‌ها را با دست خودمان دشوارتر خواهیم نمود.

جا دارد آیه 11 سوره رعد را سرلوحه خود قرار دهیم که میفرماید: اِنَّ اللّهَ لایُغَیِّرُ ما بِقومِ حتّی یُغَیِّروا مابِاَنفُسِهِم..

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه