کد خبر : 97541تاریخ ثبت : 1397/10/8 13:03:34
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:

نتیجه فتنه 88 تحریم های اقتصادی علیه مردم بود/ با نفوذ می خواهند از درون به انقلاب ضربه بزنند

استاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بعد از فتنه 88 و عدم موفقیت در آن و مشاهده شرایط دو قطبی و تقابل در جمهوری اسلامی، با ایجاد داعش در منطقه و تحریم های اقتصادی با بهانه هسته ای، به دنبال زدن آخرین ضربات خود شدند. ایجاد داعش برای ضربه امنیتی و تحریم های اقتصادی برای ضربه معیشتی و اجتماعی در راستای ایجاد نارضایتی عمومی از جمهوری اسلامی بود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، ذوالفقار قاسمی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانشجو نیوز به بررسی ابعاد روز 9 دی پرداخت.

 

ذوالفقار قاسمی با اشاره به تلاش چهل ساله دشمنان جمهوری اسلامی برای فتنه انگیزی و براندازی نظام اسلامی گفت: تلاش دشمنان برای براندازی نظام اسلامی از روز اول انقلاب شروع شد و در مقابله با شعار "نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" حضرت امام (ره) بود. کودتا ، جنگ نظامی ، آشوب خیابانی ، اختلافات قومی و قبیله ای ، ترور شخصیتی و فیزیکی و ... از جمله برنامه های آنان بوده است. شبیخون فرهنگی برنامه ای بود که گرچه تلفات هم دادیم اما موفق نشدند به اهداف خود برسند.

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: فتنه 78 و فتنه 88 در راستای برنامه های ده ساله دشمن علیه ملت ایران بود و فتنه 88 با رمز "تقلب" شروع و به آشوب های خیابانی و مقابله مسلحانه کشیده شد. برنامه ریزی فتنه 88 در بیرون از مرزهای کشور بود و در داخل کسانی خواسته یا نا خواسته پیاده نظام دشمن شدند. تخریب اموال عمومی و شهادت جوانان ثمره این آشوب ها بود اما وقتی دیدند از آشوب های خیابانی نتیجه ای نمی گیرند به مقابله مستقیم با اصل ولایت فقیه و نظام اسلامی پرداختند و با بی حرمتی به عزای امام حسین (ع) موجب لبریز شدن کاسه صبر مردم شدند. مردم ولایت مدار ما با زمان شناسی  به موقع خود وارد صحنه شدند و با کنار زدن فضای غبار آلود فتنه، چهره واقعی آشوب گران و هدف اصلی فتنه گران را نمایان کردند و با بعیتی مجدد با ولایت مطلقه فقیه، روز بصیرت مردم را در تقویم تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند..

 

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بیان کرد: در اصل هدف دشمن، تغییر ساختارنظام از حالت ولایت فقیه بود که از اوایل انقلاب به دنبال این هدف بوده اند و در سال 88 با ادبیاتی جدید این مسئله را مطرح کرده بودند اما با هدایت های رهبری و بصیرت بخشی و حضور مردم باعث نقش بر آب شدن نقشه شان شد.

 

ذوالفقار قاسمی اظهار داشت: مردم در ابتدا فکر می کردند دلیل اعتراضات 88 بر سر انتخاب رئیس جمهور است اما رفته رفته فهمیدند هدف از اغتشاشات،  تغییر نظام اسلامی است و با حرکت در مسیر اشتباه تبدیل به پیاده نظام دشمن شده اند. حمایت از اغتشاشات و سران فتنه، توهین به مقدسات و ولایت فقیه و تخریب اموال عمومی توسط بیگانگان و سردمداران استکبار جهانی، نشان از نیت شوم دشمن می داد که در جهت رشد بینش مردم نسبت به این حرکت کمک فراوانی کرد.

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دشمن برنامه های خود را تعطیل نمی کند و با به نتیجه نرسیدن یک برنامه ، برنامه های بعدی خودشان را اجرایی می کنند. بعد از فتنه 88 و عدم موفقیت در آن و مشاهده شرایط  دو قطبی و تقابل در جمهوری اسلامی ، با ایجاد داعش در منطقه و تحریم های اقتصادی با بهانه هسته ای، به دنبال زدن آخرین ضربات خود شدند. ایجاد داعش برای ضربه امنیتی و تحریم های اقتصادی برای ضربه معیشتی و اجتماعی در راستای ایجاد نارضایتی عمومی از جمهوری اسلامی بود.

 

قاسمی ادامه داد: کسانی در زمان فتنه در  زدودن غبار فتنه تلاشی نکردند و در کناری به نظاره نشستند و نخواستند از خودشان برای اسلام و انقلاب هزینه کنند، اما با این وجود قاطبه مردم منتظر نخبگان سکوت کرده نماندند و به خواص فهماندند اگر کسی بخواهد جلوی نظام اسلامی و ولایت فقیه بایستد، از جایگاه رجوع مردم خلع و به دست خود مردم کنار زده خواهد شد. در مقابل خواصی که در فتنه به میدان آمدند و روشنگری کردند، نمره قابل قبولی گرفتند. در راس روشنگری فتنه 88 همین بسیجیان و حزب اللهی ها بودند که همیشه مخلصانه وسط میدان هستند و از جان و حیات خود مایه گذاشتند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه بیان کرد: حصر یک خدمت بسیار بزرگی به سران فتنه است چون  با طغیان و آشوب و خسارت مالی و جانی که رساندند حکمشان  بسیار سنگین است و این از رأفت نظام و رهبری است که آنان را در حصر نگه داشته است. تقاضای آنان و بهانه شان غیر معقول و منطقی و بدون استدلال است که در صورت برگزاری دادگاه دفاعی از گفته خودشان ندارند. عذر خواهی از اشتباه در یک جایگاه سیاسی موجب از دست رفتن محبوبیت شان می شود و هر کسی تن به عذر خواهی نمی دهد و خیلی مناعت طبع می خواهد که به اشتباه خود و این که بازیچه دست دشمنان شده اند، اعتراف کنند.

 

ذوالفقار قاسمی اظهار داشت: ما عداوت ملی و اختلاف ملی نداریم که به دنبال وحدت ملی باشیم بلکه فتنه گران هستند که با اصل انقلاب مشکل دارند و از قطار انقلاب پیاده شدند. در نظام ما مجاری رسمی برای پیگیری قانونی مطالبات وجود دارد و قرار نیست از طریق اردو کشی خیابانی به خواسته هایمان برسیم. همچنین باید مراقب باشیم گاهی اصل شعار درست است اما در مسیری که دشمن طراحی کرده است، قدم می گذاریم. این انقلاب ارزان به دست ما نرسیده است و پیشرفت های ما با تلاش و نثار خون شهدا بدست آمده است، لذا ایستادن رو در روی نظام و اصل جمهوری اسلامی نامعقول است و هرکسی که جلوی این نظام بایستد توسط مردم کنار زده خواهد شد.

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دشمن مقابله مستقیم  را کنار گذاشته است و به دنبال نفوذ در بدنه نظام  که مقام معظم رهبری صریح و سریع اشاره کردند، و حمایت از افراد هم فکرشان در انتخابات و حمایت از چنین افرادی برای گرفتن مسئولیت و در نهایت پیاده کردن سیاست های هم راستا با دشمنان در جمهوری اسلامی است.

 

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بیان کرد: در گرامیداشت 9 دی نباید حضور صرفا سیاسی باشد و باید همراه بصیرت بخشی با حضور و حرکت های مردمی باشد. شخصیت های سیاسی بدون در نظر گرفتن منافع حزبی و سیاسی خودشان در این مراسمات حضور فعال داشته باشند، چون این روز متعلق به تمام مردم و انقلاب اسلامی است نه یک جناح سیاسی خاص، و نباید از ترس برچسب سیاسی خوردن در این تجمعات حضور پیدا نکرد، همان طور که حضور مردم در 9 دی 88 خودجوش بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه