کد خبر : 97546تاریخ ثبت : 1397/10/8 20:27:34
فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با دانشجو نیوز:

خواص در فتنه 88 بی خواصی کردند/ تحریم های اقتصادی بعد از فتنه چند برابر شد

رضا مردانی گفت: یکی از آسیب های فتنه 88 خدشه دار کردن چهره نظام در عرصه سیاسی، امنیتی و چند برابر کردن تحریم های اقتصادی بود و امیدواری دشمنان به فتنه و فشارهای اقتصادی بعد از فتنه به حدی بود که روزشمار پایان جمهوری اسلامی را اعلام می کردند. در واقع می خواستند دشمنان را به ضعفی که داریم مسلط کنند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، رضا مردانی فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با خبرنگار دانشجو نیوز در مورد فتنه 88 به گفتگو پرداخت.

 

رضا مردانی با برشمردن اهداف انقلاب  مردم علیه نظام دیکتاتوری پهلوی گفت: ما با انقلاب چهل سال پیش خودمان مقابل سیر حرکت حذف دین از صحنه عالم که توسط استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا هدایت می شد، ایستادیم و نوع جدیدی از سیستم مدیریت عالم را ارائه دادیم. انقلاب اسلامی با ایدئولوژی خدا محور خود، همه انقلابات تاریخ را در خود هضم کرد و هر چه تلاش کردند که مقابل این انقلاب بایستند، موفق نشدند. انقلاب ما غیر از بعد مادی، به رشد و تعالی انسان ها نیز می پردازد و این قابل هضم برای خوی جهان خواری مستکبران نیست.

 

فعال سیاسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی با فتنه های مختلفی دنبال سرنگونی انقلاب اسلامی بوده اند. در سال 88 نیز پیاده نظام این تفکر با مدیریت اربابان غربی خود به میدان آمدند و با ایجاد فضای غبار آلود فتنه و مشتبه کردن امر برای مردم، می خواستند به اهداف شوم خود برسند.

 

دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: دشمنان در فتنه سال 88 به دنبال تغییر حرکت مردم و نظام به سمت سرسپردگی غرب بودند که در نهایت با هوشیاری و روشن گری رهبر انقلاب که موجب بصیرت و آگاهی مردم شد به خلق یوم الله 9 دی انجامید.

 

مردانی اظهار داشت: در بررسی فتنه 88 از زبان روسای دولت های غربی درگیر در فتنه، صراحتا به سرنگونی نظام اسلامی اشاره می شود و هدف اول در این فتنه ، شخص و جایگاه ولی فقیه است. در ادامه نیز مقابله با نهاد های انقلابی هم چون شورای نگهبان یا سپاه پاسداران هم در مسیر حذف ولی فقیه برنامه ریزی شده بود که کماکان این برنامه دشمن ادامه دارد و با حذف ولی فقیه از جمهوری اسلامی، زدودن اسلام از حکومت جمهوری اسلامی  را هدف گرفته اند.

 

این فعال سیاسی با بیان اعتقاد و علاقه مردم ایران به اسلام گفت: تفکر و اعتقاد مردم به اسلام  نابود شدنی نیست و این انقلاب با وجود چنین رهبری سرنگون نخواهد شد چون  تفکر ولایت مداری با خون امام حسین (ع) در کالبد اسلام ریشه دوانده است.

 

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: سران فتنه در سال 88 به دشمن پیام دادند که در داخل کشور کسانی را دارند که می توانند روی آن ها حساب باز کنند و بعد از عدم موفقیت در فتنه 88 ، نوع جدیدی از فتنه علیه مردم را پیاده کردند. تحریم های اقتصادی بعد از فتنه 88 که قشر مستضعف جامعه را هدف قرار گرفته و با ایجاد موج نارضایتی در جامعه ، به دنبال به میدان کشاندن عموم مردم هستند.

 

دانشجوی ترم پنج پرستاری دانشگاه بوشهر بیان کرد:9 دی فقط  با حضور مردم و به دست مردم می توانست به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد که با تجمعات پرشوری در سراسر کشور بساط فتنه گران جمع شد. ولی زخم های بسیاری از فتنه بر پیکر نظام اسلامی جا مانده است که مورد سوء استفاده دشمن قرار می گیرد.

 

رضا مردانی اظهار داشت: اهمیت بازخوانی فتنه 88 از این باب است که قرار نیست در ساختار های استکباری بین المللی هضم شویم و اهداف دشمنان برای مردم غریب نشود و از یک سوراخ  دوبار گزیده نشویم. امام علی (ع) میفرمایند " هنگام فتنه چون شتر دو ساله باش که نه پشتی دارد تا سوارش شوند و نه پستانی تا شیرش دوشند." در این سال فتنه گران علیه اصل اسلام قیام کردند.

 

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سران فتنه در سال 89 به زندان افتادند نه سال 88 و به دلیل تلاش دوباره آنان برای ایجاد فتنه انگیزی دیگری بود. کسانی که اهل بازی های کثیف سیاسی هستند و از الفبای دروغ سیاست، پیروی می کنند و جان و مال مردم در رسیدن به اهدافشان ارزشی ندارد، اگر به دروغ خود اعتراف کنند ملت و فریب خوردگان از آن ها نمی پذیرند، ضمن این که نمی خواهند به مهره سیاسی سوخته ای برای غربی که به آن امید دارند، تبدیل شوند.

 

دانشجوی فعال سیاسی ادامه داد: یکی از آسیب های فتنه 88 خدشه دار کردن چهره نظام در عرصه سیاسی، امنیتی و چند برابر کردن تحریم های اقتصادی بود و امیدواری دشمنان به فتنه و فشارهای اقتصادی بعد از فتنه به حدی بود که روزشمار پایان جمهوری اسلامی را اعلام می کردند. در واقع می خواستند دشمنان را به ضعفی که داریم مسلط کنند.

 

مردانی بیان کرد: در فتنه 88 خواص در وسط میدان نبودند و آن قدر بی خواصی کردند که حضرت آقا شخصا وارد میدان شدند و مسیر حرک ملت که منهتی به 9 دی شد را مدیریت کردند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه