کد خبر : 97549تاریخ ثبت : 1397/10/9 13:54:06
معاون بین الملل قوه قضائیه در بوشهر:

9 دی فتح الفتوح انقلاب اسلامی است/ خواص بی بصیرت در داخل می گفتند کار تمام است!

مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در مراسم 9 دی در جمع پرشور مردم بوشهر گفت: ماهیت فتنه 88 یک کودتای بزرگ علیه جمهوری اسلامی بود که برای ضربه زدن به نظام طراحی شده بود و با کنار رفتن پرده ها مشخص گردید چه توطئه بزرگی شکست خورد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، محمد جواد لاریجانی در بوشهر گفت: 9 دی روز فتح الفتوح اسلام و انقلاب اسلامی است و توطئه بزرگ کشور توسط مردم شکست خورد.

مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در مراسم 9 دی در جمع پرشور مردم بوشهر گفت: ماهیت فتنه 88 یک کودتای بزرگ علیه جمهوری اسلامی بود که برای ضربه زدن به نظام طراحی شده بود و با کنار رفتن پرده ها مشخص گردید چه توطئه بزرگی شکست خورد.

 

محمد جواد لاریجانی ادامه داد: آمریکا، انگلیس و فرانسه و کشورهای دیگر در فتنه 88 بر جریانی منحرف که عنان جریان اصلاحات را در دست داشت، سوار شدند و برای آن از ماه ها قبل سرمایه گذاری سنگین و مقدمه چینی کرده بودند و به دنبال طرحی به اسم انقلاب رنگی بودند.

وی اظهار کرد: هدف آنها به خیابان آوردن مردم بود تا در کف خیابان به جای صندوق به دنبال اهداف خود باشند ولی این توطئه خنثی شد، علی رغم خسارتی که برای اسلام و ایران و مردم داشت. جمهوری اسلامی نماد اسلام واقعی است و اگر پیروز و سربلند شود اسلام در دنیا سربلند می شود و اگر ضربه بخورد، اسلام ضربه خواهد خورد زیرا آبروی جمهوری اسلامی، آبروی اسلام است و این موضوع به دلیل جانفشانی شهدا و مردم است.

 

معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: چرا این توطئه شکست خورد؟ رئیس جمهور آمریکا در فتنه 88 گفت هدف ما نگه داشتن مردم در خیابان ها است و سران فرانسه و انگلیس هم همین صحبت ها را کردند و تعدادی از خواص بی بصیرت در داخل هم می گفتند کار تمام است، اما توطئه شکست خورد.

لاریجانی ادامه داد: علت شکست فتنه 88 که از طرف اندیشکده غرب گفته شده، سه موضوع است که اولین آن ها، رهبری شجاع ایران است که با مردم صحبت کرد و توضیح داد و پشت پرده ها را نشان داد. دومی دستگاه های امنیتی به ویژه سپاه و قوه قضائیه بودند که قاطعانه توطئه را خنثی کردند. سومین دلیل شکست فتنه 88 ، بصیرت مردم و قدرت درک بالای آن ها باعث رو شدن دست دشمنان گردید.

 

مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی اضافه کرد: ارزیابی آن ها از شکست توطئه باعث شد ابتدا رهبر انقلاب، بعد سپاه و قوه قضائیه مورد حمله دشمنان قرار گیرند. اگر یک دهم فتنه 88 در آمریکا یا انگلیس یا فرانسه رخ دهد حکومت آنها ساقط می گردد.

وی اظهار کرد: 11 سپتامبر رئیس جمهور آمریکا 9 ساعت در هواپیما در حال پرواز بود چون می ترسید، اما رهبر انقلاب در فتنه 88 بدون ترس با مردم صحبت می کردند. هنوز بعد از سال ها برای مردم آمریکا مشخص نیست 11 سپتامبر کار آمریکا بود یا اسرائیل یا القاعده که دست پرورده خودشان است اما برای مردم هوشیار و با بصیرت ایران پشت پرده فتنه 88 کاملا آشکار است.

 

لاریجانی ادامه داد: رسانه های غربی به دنبال القای مطالب خود و به اشتباه انداختن مردم و مسئولین هستند و در مذاکرات هسته ای، مسئولان مذاکره کننده فریب تبلیغات رسانه های غربی را خوردند و فکر کردند واقعا تمام گزینه ها روی میز است و اگر صنعت هسته ای تعطیل شود چرخ اقتصاد می چرخد ولی ما برجام را کاملا اجرا کردیم ولی آنها اجرا نکردند و نتیجه آن چه شد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: هدایت از الطاف خدا به انسان است و عبرت از ارکان هدایت است و عبرت گرفتن از فتنه 88 از نتایج هدایت الهی است. نشانه ها و فرستادن پیامبران از دیگر ارکان هدایت است. دفع فتنه 88 با ولایت از نکات مهم عبرت آموز است.

 

وی اظهار کرد: از عبرت های فتنه 88 دشمن شناسی است زیرا دشمن همیشه به دنبال ضربه زدن است و این که ساده لوحان بگویند توهم توطئه دارید و شعار مرگ بر آمریکا باعث عصبانیت و دشمنی آنها می شود، اشتباه است. ما دشمن را از عملکرد آنها می شناسیم و این که آن ها از تمام فرصت ها برای ضربه زدن به کشور و مردم استفاده می کنند.

مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: برخی علی رغم این که می دیدند دشمن در فتنه 88 همراهی می کنند ولی راه خود را جدا نکردند و وقتی آمریکا و انگلیس و فرانسه و منافقین و ... حرفشان یکی است باید هوشیار بود. دلیل اینکه در سال 88 یک جریان سیاسی با قبول تمام شرایط و قوانین در انتخابات ثبت نام و تبلیغ کرد و از پشت به نظام خنجر زد به دلیل انحراف در فهم دین و نفاق سیاسی است.

 

لاریجانی ادامه داد: انحراف فکری این است که اسلام، دینی در حوزه شخصی است و حکومت باید عرفی باشد، باعث این انحراف و نفاق سیاسی شد و توطئه فتنه 88 را شکل داد و البته شکست خوردند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه