کد خبر : 97583تاریخ ثبت : 1397/10/16 11:41:34
بسیج دانشجویی دانشگاه چمران:

ادعای آزار و اذیت کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه در جریان بازجویی بررسی شود/ نتیجه را با افکار عمومی درمیان بگذارید

بسیج دانشجویی دانشگاه چمران اهواز در نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات، خواستار بررسی ادعای اسماعیل بخشی در خصوص آزار و فشار روانی در جریان بازجویی شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز جهت شفاف سازی ادعا‌های اسماعیل بخشی از کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه که چندی پیش توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، به وزیر اطلاعات نامه نوشت.


در بخشی از این نامه خطاب به حجت الاسلام علوی، وزیر اطلاعات آمده است:
مطلع شدیم آقای «اسماعیل بخشی» یکی از فعالین کارگری شرکت نیشکر هفت تپه، که مدتی پیش توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، در اظهاراتی ادعا کرده است که در جریان بازجویی، مورد رفتار‌هایی از قبیل: توهین و تحقیر، فحاشی و به کاربردن کلمات رکیک، اذیت و آزار بدنی و فشار‌های روانی قرار گرفته است.

با توجه به اینکه چنین رفتار‌هایی طبق ضوابط شرع مقدس اسلام و اصل ۳۸ قانون اساسی و نص صریح قانون منع شکنجه مصوب ۱۸ اسفند ۱۳۸۱ مجلس شورای اسلامی و مواد ۶ و ۸ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی ممنوع بوده و جرم انگاری نیز شده است، لذا جهت شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های مغرض و معاند ضروریست فوراً ادعای وی را مورد بررسی قرار داده و در صورت صحت این اظهارات، با متخلفین و مجرمین برخورد شدید قضایی صورت گیرد و در غیر این صورت واقعیت را بدون واسطه با افکار عمومی درمیان بگذارید.

امید است با این کار که همواره مورد تأکید و تأیید رهبر معظم انقلاب بوده است، اعتماد مردم به دستگاه‌های امنیتی دوچندان و بیش از پیش تقویت گردد.
 
ادعای اسماعیل بخشی در خصوص آزار در جریان بازجویی بررسی شود/نتیجه را با افکار عمومی درمیان بگذارید
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه