کد خبر : 97608تاریخ ثبت : 1397/10/19 14:30:33
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:

موافقت با تاسیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای طرح تحول در آموزش و واگذاری مأموریت ویژه توسعه دانش، ایمنی مرتبط با محیط ‌زیست به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با تأسیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط‌ زیست و طب محیطی (HSEEM) موافقت شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، در راستای توسعه پایدار و توجه به ایمنی انسان، محیط کار بهداشتی و احترام به محیط‌ زیست، شورای گسترش وزارت بهداشت با تأسیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر موافقت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص گفت: با توجه به وجود بزرگ ‌ترین تأسیسات نفت و گاز و انرژی جهان در استان بوشهر، این دانشکده قصد دارد در قالب سیاست‌ها و مأموریت دانشگاه، در جهت توسعه محورهای سلامت، امنیت، محیط ‌زیست، افزایش تولید، کاهش هزینه‌ها، رشد بهره‌ وری کارگاهی، صنعتی یا سازمانی و ملی با ایجاد رشته ‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در حوزه آموزش و انجام پژوهش‌های ذیربط قدم بردارد.


دکتر سعید کشمیری افزود: در راستای طرح تحول در آموزش و واگذاری مأموریت ویژه توسعه دانش، ایمنی مرتبط با محیط ‌زیست به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از طرف کلان منطقه 5 و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، خوشبختانه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با تأسیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط‌ زیست و طب محیطی (HSEEM) موافقت کرد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: رشته‌های بهداشت حرفه‌ای، HSE، سم‌شناسی، طب کار و طب محیطی، تهویه صنعتی، مهندسی صنایع - ایمنی صنعتی، ارگونومی و سایر رشته ‌های مرتبط می‌توانند در این دانشکده مطرح گردند.

 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه