کد خبر : 97610تاریخ ثبت : 1397/10/19 14:46:14
گزارش/

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منصوب شد

طی آیینی با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر، اکرم فرهادی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از محمد مهدی محمدی معاون پیشین دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، طی آیینی با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر و معاون این نهاد، مسوول ستاد اقامه نماز، جمعی از معاونین، مدیران، اساتید، کارشناسان، کارکنان و نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ اکرم فرهادی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از محمد مهدی محمدی معاون پیشین دانشگاه تجلیل شد.

 

مسوول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در این مراسم گفت: مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی، مجموعه ای پرچالش و بدون پیش بینی می باشد و طبق معادلات رایج کار نمی کند. چرا که با دانشجو سرو کار دارد و دانشجو به خاطر مطالبه گر بودن و چند وجهی بودن غیر قابل پیش بینی است.

حجت الاسلام دشتی در ادامه افزود: جایگاه این معاونت یک جایگاه تربیتی و پرورشی است و به دلیل پیچیدگی هایی که دارد، فردی را برای مدیریت می طلبد که دارای پتانسیل و انرژی بالایی باشد. هر کس در این مقام قرار می گیرد باید نیروی زیادی در راستای محقق کردن اهداف تربیتی و پرورشی آن، ‌ داشته باشد. دانشجویانی که در نهایت هر کدام سرمایه ای برای کشور محسوب می شوند و در واقع هویت این مجموعه هستند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به خدمات شایسته محمد مهدی محمدی گفت:‌ دانشجویان فارغ التحصیل شده این دانشگاه در هر رشته و عرصه های مختلف ورزشی، ‌قرآنی، ‌هنر و ... با توجه به بازخوردهایی که گرفته ایم، خوب عمل کرده اند. این خود نشان دهنده این است که کیفیت آموزش و تربیت نیروی انسانی ما وضعیت خوبی دارد.

سعید کشمیری در ادامه اظهار داشت: سرمایه اصلی ما نیروهای انسانی این دانشگاه هستند. معاونت دانشجویی و فرهنگی نیز در این راستا، یعنی پرورش دانشجویانی درسخوان، مسوولیت پذیر و متعهد گام بر می دارد. آقای محمدی و تیم همراهش پرونده قابل قبولی در این مدت داشته اند. دانشجویان زیادی در جشنواره ها و مسابقات کشوری شرکت کرده و مقام های خوبی کسب کردند. در زمینه بهبود و ارتقاء کیفیت تغذیه دانشجویان حرکت های مثبت زیادی مثل صنعتی شدن آشپزخانه انجام شد. همچنین خوابگاه ها نیز اغلب ساماندهی و تجهیز شدند. تشکل ها، کانون ها، نشریات دانشجویی در زمان ایشان توسعه یافته و وضعیت مطلوبی کسب کردند.

 

در ادامه آقای محمد مهدی محمدی، معاون پیشین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرهنگ به عنوان بزرگترین یاور برای تسلط بر دشواری های موجود و به معنای جستجوی کمال از طریق فرا گرفتن بهترین اندیشه هاست. بهترین اندیشه ها نیز کلام وحی است. فرهنگ پادزهر آشفتگی های حاصل از صنعتی شدن جوامع است. یکی از مظاهر فرهنگ را می توان کتاب دانست و اگر فرهنگ خواندن کتاب ترویج یابد بازدارنده خیلی از آسیب های رایج در جامعه است.

اکرم فرهادی معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت:‌ امیدوارم بتوانم در کنار همه همکاران در مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی هم چنان به مانند مدیریت قبل که تلاش های شبانه روزی بسیاری داشتند، ‌ موثر واقع شوم. این مجموعه حساس ترین نهاد در دانشگاه می باشد چرا که هم مقوله فرهنگ و هم مسائل دانشجویان از قبیل سلامت روان، ‌ امور رفاهی و صنفی و ... را دنبال می کند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه