کد خبر : 97664تاریخ ثبت : 1397/10/30 14:04:15
در غیاب حضور رسانه‌ای مسئولان رسمی کشور برای آزادی خبرنگار پرس تی‌وی؛

هشتگ FreeMarziehHashemi در آستانه جهانی شدن

در غیاب فعالیت جدی مسئولان رسمی کشور برای آزادی مرضیه هاشمی اما گویا فعالان حوزه فضای مجازی بیکار نبوده‌اند. هشتگ FreeMarziehHashemi# طی چند روز گذشته به شدت در حال تبلیغ و انتشار است و آزادی این زن خبرنگار مسلمان را از دولت آمریکا خواستار شدند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی‌وی، طبق اعلام رسمی پلیس آمریکا، هنگام سفر به آمریکا در فرودگاه بین‌المللی لمبرت در سن لوئیز بازداشت و توسط پلیس فدرال آمریکا (FBI) به‌صورت ویژه و تحت‌الحفظ به واشنگتن منتقل شده است. طبق گفته فرزندهاشمی این دستگیری بدون هیچ دلیل و اتهامی بازداشت بوده و پلیس فرودگاه بعد از این اقدام وی را با اجبار به کشف حجاب و خوردن به گوشت خوک مورد هتک حرمت قرار داده است.

مرضیه هاشمی یا همان «ملانی فرانکلین» چهره نام ‌آشنایی در عرصه رسانه‌های خبری است که همگان وی را با شبکه پرس تی‌وی می‌شناسند. وی بعد از تشرف به اسلام و به واسطه ازدواج با یک مرد ایرانی، نام خود را به مرضیه هاشمی تغییر داد.

در غیاب مسئولان رسمی کشور اما گویا فعالان حوزه فضای مجازی بیکار نبوده‌اند. هشتگ FreeMarziehHashemi# طی چند روز گذشته به شدت در حال تبلیغ و انتشار است و آزادی این زن خبرنگار مسلمان را از دولت آمریکا خواستار شدند. در این میان اما هیچ رسانه‌ها، روزنامه‌ و یا فعال اصلاح‌طلبی در کمال تعجب این موضوع را بایکوت کرده و هیچ خبری از آن منتشر نکرده‌اند.

در ادامه برخی از توئیت‌های اعتراضی را مشاهده می‌کنید:

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو