کد خبر : 97709تاریخ ثبت : 1397/11/10 12:05:55
ایران ۰ - ژاپن ۳؛

حذف ناباورانه‌ی تیم ملی کشورمان در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا

تیم ملی کشورمان هرچند نمایش قدرتمندانه‌ای از ابتدای جام ملت ‌های آسیا تاکنون از خود نشان داد اما در نیمه نهایی مقابل ژاپن با شکست سه بر صفر حذف شد و نتوانست ان طور که باید و شاید، شایستگی‌های خود را نشان دهد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، ششمین بازی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا با شکست سه بر صفر تیم ملی کشورمان قابل ژاپن به پایان رسید.

مرحله نیمه نهایی فوتبال آسیا برای تیم ملی فوتبال کشورمان در دفتر خاطرات ایران به یکی از تلخ ترین خاطرات تبدیل شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در مصاف با ژاپن در حالی که در نیمه اول نمایش پایاپایی داشت اما با نتیجه سه بر صفر در نیمه دوم بازی را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

یکی از مهمترین نقاط عطف این بازی، اشتباه مدافعان ما روی حرکت اوساکا مهاجم ژاپنی بود که عملا با یک گل ضمن به هم ریختن تمرکز تیمی ایران، دروازه علیرضا بیرانوند باز شد.

کی روش بعد از این گل بلافاصله کریم انصاری‌فرد را با وحید امیری تعویض کرد تا تصمیم برای بازکردن دروازه ژاپن را بیش از هر چیزی نشان دهد. اما تیم ملی که هنوز در شوک دریافت گل اول بود، با خطای دست مرتضی پورعلی‌گنجی، تیم حریف را صاحب پنالتی و در ادامه گل دوم کرد.

این موضوع کافی بود تا روحیه بازیکنان تیم ملی سست‌تر از قبل شده و دو تعویض هم‌زمان دیگر کی‌روش هم نتواند مشکلی را حل کند. بلافاصله بعد از دریافت گل دوم ایران، محمدامین ترابی و سامان قدوس به جای علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه وارد زمین شدند.

در این میان هرچه بازی جلوتر می‌رفت، بازی هماهنگ ژاپنی‌ها در میان تیم از هم گسسته‌ی کی‌روش به چشم می‌خورد و هرچند حملات متعدد اما بی‌زهر تیم ملی روی دروازه ژاپن صورت گرفت اما نتیجه‌ای در برد نداشت تا تیم جلوکشیده‌ی ایران در لحظات پایانی، اسیر یک ضد حمله‌ی دیگر از تیم زهردار ژاپن شود و در نهایت گل سوم را نیز دریافت کند.

تیم ملی کشورمان هرچند نمایش قدرتمندانه‌ای از ابتدای جام ملت‌های آسیا تاکنون از خود نشان داد اما در نیمه نهایی مقابل ژاپن با شکست سه بر صفر حذف شد و نتوانست آن طور که باید و شاید، شایستگی‌های خود را نشان دهد.

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، حسین کنعانی زادگان، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه(۷۱ سامان قدوس)، علیرضا جهانبخش(۷۱ مهدی ترابی)، وحید امیری(۶۸ کریم انصاریفرد) و سردار آزمون به میدان رفت.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو