کد خبر : 97718تاریخ ثبت : 1397/11/11 10:23:12
سرلشکر موسوی در جمع خبرنگاران:

۴۰ هزار مستشار نظامی هنگام ترک ایران می‌گفتند به زودی برمی‌گردیم!/ از تحریم‌ها سربلند بیرون آمدیم

ما ۴۰ سال ایستادگی کردیم و به جهان ثابت کردیم که توانستیم روی پای خود بایستیم و از تحریم‌ها سربلند بیرون آمده‌ایم.

به گزارش "دانشجونیوز" ، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای هوایی نیروهای مسلح که از صبح امروز در پایگاه یکم شکاری آغاز به کار کرد طی سخنانی اظهار داشت: خداوند را شاکریم که امروز مشاهده گر یکی دیگر از جلوه‌های قدرت ملت ایران هستیم.

وی در ادامه با اشاره به خروج مستشاران نظامی آمریکا از کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: زمانی که بیش از ۴۰ هزار مستشار نظامی ایران را ترک کردند، می‌گفتند که ما به زودی برمی‌گردیم و شما توان بکارگیری این تجهیزات را ندارید.

امیر موسوی تاکید کرد: ما ۴۰ سال ایستادگی کردیم و به جهان ثابت کردیم که توانستیم روی پای خود بایستیم و از تحریم‌ها سربلند بیرون آمده‌ایم.

وی با اشاره به نمایشگاه هوایی نیروهای مسلح گفت: نمایشگاه امروز جلوه‌ای از توانمندی‌های داخلی برای دفاع از کشور است. در این نمایشگاه انواع بمب‌های ساخته شده بومی، بالگردها و موشک‌های بومی که به دست جوانان دانشمند ایران ساخته شده‌اند به نمایش درآمده است.

فرمانده کل ارتش با اشاره به فعالیت ارتش در سایر حوزه‌ها گفت: در کنار تجهیزات دفاعی شما وسایل و تجهیزات ارتش برای کمک به مردم در جنگ اقتصادی و بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل را می‌توانید مشاهده کنید.

وی در ادامه با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح تاکید کرد: امروز ارتش آماده‌تر از هر روز دیگری آماده دفاع از کشور است.

امیر موسوی گفت: در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ... به نمایش درآمده است و مردم در این نمایشگاه می‌توانند عزم و اراده جوانان برای دفاع از کشور را مشاهده کنند. همچنین با نهضت بزرگ قطعه‌سازی آشنا می‌شوند و راویان دفاع مقدس به بیان خاطرات دفاع از کشور می‌پردازند.

امیر موسوی در پایان با بیان اینکه آنچه امروز می‌بینیم حاصل کار متخصصان جوان و سازمان های مختلف نیروهای مسلح است، اظهار داشت: تقریبا همه آنهایی که در ماموریت های هوایی نقشی به عهده دارند بخشی از توانمندی های خود را به نمایش گذاشته اند و بازدید کنندگان از این نمایشگاه عزم و اراده ملی و جوانان کشور برای عبور از تحریم ها را خواهند دید.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو