کد خبر : 97726تاریخ ثبت : 1397/11/14 13:01:07
رئیس دانشگاه آزاد دشتستان:

تمام شهرهای استان بوشهر دارای دانشگاه است/ در تولید علم قطب منطقه هستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان گفت: قبل از انقلاب، آموزش عالی در استان وجود نداشته است ولی در حال حاضر با اهتمام ویژه جمهوری اسلامی به مسئله علم، تمام شهرهای استان بوشهر دارای دانشگاه است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، عبدالمحمد افروغ با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی در بسیاری از عرصه های نظامی، علمی، پزشکی، صنعتی و ... به موفقیت های شکوهمندی رسیده ایم. در حوزه تولید علم، ایران در بین ده کشور برتر دنیاست، همچنین از نظر تعداد دانشگاه در کشور، آمار قابل ملاحظه ای داریم.

رئیس دانشگاه آزاد واحد دشتستان ادامه داد: از نظر سطح علمی و تعداد مقالاتی  که در مجلات معتبر بین المللی به چاپ می رسد و اکتشافات علمی در صنایع مختلفی که داریم نشان از پیشرفت کشور در زمینه علمی تحقیقاتی است. روزگاری در بسیاری از حوزه های علمی نیاز به استفاده از توان علمی و فیزیکی خارجی داشتیم اما امروزه برای مثال در پزشکی دارای بهترین متخصصان هستیم که محل رجوع در حوزه درمان و سلامت از سایر کشورها شده ایم و پیچیده ترین تشخیص ها و جراحی ها را در کشور به دست متخصصان داخلی انجام می دهیم.

استاد حقوق دانشگاه آزاد بیان کرد: در صنعت هسته ای به قله دانش آن و در زمینه نظامی هم به پیشرفته ترین سلاح ها توسط جوانمان دست پیدا کرده و خودکفا شده ایم. در حال حاضر تنوعی که در دانشگاه ها داریم و سطح تخصص اساتیدی که در دانشگاه ها تدریس می کنند و مطالبی که در این دانشگاه ها آموزش داده می شود، نشان از حرکت رو به جلو کشور در این عرصه ها می دهد.

وی اظهار داشت: قبل از انقلاب، آموزش عالی در استان وجود نداشته است و اوایل انقلاب با تاسیس دانشگاه دولتی و آزاد در بوشهر این حرکت شروع شد و در حال حاضر با توجه به اهتمام ویژه جمهوری اسلامی به مسئله علم، در تمام شهرهای استان بوشهر دارای دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد دشتستان تصریح کرد: در همین شهرستان دشتستان دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی و دانشکده کشاورزی دانشگاه دولتی و سایر مراکز مختلف علمی فعالیت دارند. دانشگاه آزاد دشتستان از نظر فضای آموزشی دارای مساحت زیاد و رشته های مختلفی تا مقاطع کارشناسی ارشد است و دارای اساتیدی است که تعداد قابل توجهی از بومی های همین شهرستان هستند که توانسته اند مدارج بالای علمی را طی کنند.

عبدالمحمد افروغ گفت: امروزه در دشتستان، فضای آموزشی و تحصیل برای جوانان این شهرستان فراهم است و مشکل طی مسافت برای تحصیل وجود ندارد. اساتید و نخبگان مراکز آموزش عالی شهرستان دشتستان از نظر علمی، تحقیقاتی و پژوهشی دارای موفقیت هایی هستند.

وی بیان کرد: دانشجویان دشتستانی در زمینه های رباتیک، نانو و سایر زمینه های تحقیقاتی حائز رتبه های برتر کشوری در مسابقات شده اند و فارغ التحصیلان این مراکز علمی در سطح استان و کشور در حال خدمت به نظام مقدس اسلامی هستند.

افروغ عنوان کرد: چهل سالگی انقلاب اسلامی، سن پختگی نظام اسلامی است که با رهبری امام راحل (ره) و خواست مردم به پیروزی رسید. این انقلاب در طی سال های بعد از پیروزی از گردنه های مختلفی عبور کرده تا به موفقیت های فعلی دست پیدا کرده است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو