کد خبر : 97746تاریخ ثبت : 1397/11/17 09:56:46
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر:

وجود بیش از هفتاد دانشگاه در استان بوشهر/ دانشگاه خلیج فارس مولود انقلاب است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر گفت: تا پیروزی انقلاب اسلامی هیچ مرکز دانشگاهی در استان نداشتیم اما به برکت انقلاب اسلامی دانشگاه خلیج فارس که مولود انقلاب است و بیش از هفتاد دانشگاه و موسسه آموزش عالی دیگر در استان بوشهر تاسیس شده است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حسین اسکندری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر با تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهل سالگی سن بلوغ و کمال انقلاب محسوب می شود و ما باید بتوانیم دستاوردهای انقلاب را بهتر بشناسیم و در این فرصت به تجلیل و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی بپردازیم.

اسکندری اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما با توجه به عناصری که در یک انقلاب تعریف می شود، از لحاظ مشارکت مردم و رهبری داعیانه امام و کشیدن خط بطلان بر پادشاهی ظالمانه و تاثیراتی که بر بلوغ فکری منطقه گذاشته، منحصر به فرد است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر ادامه داد: طبیعی است که هر انقلابی با فراز و نشیب هایی همراه باشد اما به کشور خود می بالیم که استقلال و آزادی های مشروعی دست پیدا کرده ایم و می توانیم از جمهوریت و اسلامیت نظام دفاع کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: ما در عرصه های علمی و فن آوری پیشرفت های چشمگیری داشته ایم. نانو تکنولوژی، بایوتکنولوژی، آی تی و سایر حوزه ها جایگاه بسیار عالی داریم. امروز در زمان سازندگی به سر می بریم که با تلاش مردم و مسئولین می توانیم در عرصه های مختلف پیشرو بمانیم و در شرایطی که تحریم های ظالمانه راپشت سر می گذاریم، با توان مضاعف و شناخت وسیعی که پیدا کرده ایم بتوانیم عبور کنیم.

حسین اسکندری عنوان کرد: ما تا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ مرکز دانشگاهی و آموزشکده ای در استان نداشته ایم، اما به برکت انقلاب اسلامی دانشگاه خلیج فارس که مولود انقلاب است، در بوشهر تاسیس شد. قبل از انقلاب ما در خیلی از حوزه ها مشکل داشتیم ولی با آمدن دانشگاه و تحقیقات و پژوهش های علمی، حرکت رو به جلو در مسیر پیشرفت استان شروع شد و بدنبال آن، دانشگاه های علوم پزشکی، آزاد، جامع علمی کاربردی، پیام نور و سایر موسسات آموزش عالی در استان تاسیس شد و الآن بیش از هفتاد موسسه و دانشگاه در استان بوشهر داریم.

وی گفت: تربیت نیروی انسانی مستعد و توانمند از طریق آموزش در دانشگاه ها از بزرگترین سرمایه اجتماعی استان ماست که امیدواریم از لحاظ شاخص سرمایه انسانی در سطح کشوری به جایگاه مطلوبی برسیم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو