کد خبر : 97747تاریخ ثبت : 1397/11/17 13:48:07
افتتاح بزرگترین مجتمع دانشگاهی دشتستان؛

دانشگاه آزاد دستاورد انقلاب بوده است/ ایجاد دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی در واحد دشتستان

به مناسبت دهه فجر، مجتمع دانشگاهی خلیج فارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور مقامات دشتستان و رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاونت تشریفات دانشگاه آزاد کشور افتتاح شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، به مناسبت دهه فجر، مجتمع دانشگاهی خلیج فارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور مقامات دشتستان و رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاونت تشریفات دانشگاه آزاد کشور افتاح شد.

امام جمعه برازجان در آئین افتتاحیه مجتمع دانشگاهی خلیج فارس گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی استقلال در همه ابعاد جامعه از جمله بعد علمی بوده است. بستر توسعه دانشگاه قبل از انقلاب اسلامی در استان وجود نداشت و استان از تحصیلات عالی محروم بود.

حجت الاسلام مصلح بیان کرد: دانشگاه آزاد از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است که امید می رود با افتتاح این مجتمع دانشگاهی بر فرهنگ، معنویت، علم و کارآفرینی شهرستان دشتستان تاثیر گذاری صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر دراین مراسم با تبریک ایام دهه فجر گفت: پیشرفت واحد های دانشگاه آزاد در سطح استان متوازن بوده است و در تمام شهرستان های استان دارای واحد دانشگاه آزاد هستیم. به برکت انقلاب اسلامی از 70 هزار دانشجوی سال 57 در سطح کشو، به بیش از 4 میلیون دانشجو رسیده ایم.

عبداللهی ادامه داد: در حال حاضر 2569 دانشگاه در سراسر کشور داریم که در ابتدای انقلاب فقط 200 دانشگاه وجود داشت و استان بوشهر محروم از تحصیلا عالی بود.

وی بیان کرد: ساختمان قدیم دانشگاه آزاد دشتستان به مدارس و آموزشکده های سما تبدیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در ادامه مراسم گفت: دانشگاه آزاد بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و با بیش از 400 واحد دانشگاهی سومین دانشگاه بزرگ جهان است که به فرمان امام راحل در راستای تحقق استقلال علمی کشور تشکیل شد.

ارسلان زارع اظهار داشت: بیش از هفتاد درصد پزشکان ما در قبل از انقلاب خارجی بودند اما در حال حاضر بزرگترین و تخصصی ترین خدمات پزشکی در کشور انجام می شود و از خارج از کشور به مراکز درمانی ما رجوع می شود.

وی عنوان کرد: درخواست ما از آقای طهرانچی ایجاد دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد واحد دشتستان با توجه به گسترش فضا و ظرفیت موجود است.

 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو