کد خبر : 97748تاریخ ثبت : 1397/11/18 10:27:48
فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ایران دارای سریع ترین نرخ رشد علمی/ خودباوری رمز موفقیت ماست

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایران دارای سریع ترین نرخ رشد علمی در جهان بوده است و پیشروترین کشور جهان در عرصه تولیدات علمی می باشد. نرخ رشد علمی در ایران ۱۱ برابر میانگین جهانی است که تمام این گزارشات نشان دهنده ی پیشرفت های بیش از پیش ما در این عرصه است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، زهرا فقیه دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز اظهار داشت: الحمدلله با توفیقات الهی و تلاش همگانی در راه تحقق آرمان ها، حرکت های خیلی خوبی انجام شده است و صعودهای بسیار درخشان و درخوری را در حوزه های مختلف در سطح منطقه و جهان در مقایسه با رژیم منحوس پهلوی شاهد بوده ایم، اما هنوز تا رسیدن به قله ی مطلوب فاصله داریم. جوانان این کشور که از قشر نخبگانی جامعه است، بعنوان موتور محرک با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعلی که از آن ها برخورد است، باید در راه تحقق آرمان های انقلاب که رسالت همه ی ماست، نقش آفرینی کند.

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با اشاره به تدارک گسترده دشمنان برای سقوط نظام در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: این مسئله به حدی مهم است که می توان از آن بعنوان درخشان ترین نقطه ی این چهل سال یاد کرد چرا که نشان دهنده ی اقتدار و ریشه های تنیده در خاک و مستحکم انقلابِ ماست. وقتی چهل سالگی انقلاب اسلامی را با دیگر انقلاب های جهان مقایسه می کنیم، تفاوت های بسیار زیادی از حیث عظمت و اقتدار را ملاحظه می کنیم؛ چیزی که دشمنان و مستکبران جهانی به شدت از آن هراس دارند و با تمام توطئه هایشان به اهداف شومشان دست نیافتند.

فقیه بیان کرد: با بررسی آمارهای جهانی در عرصه پیشرفت علمی چه در حوزه های سخت افزاری و زیرساخت ها و چه در حوزه های نرم افزاری، پیشرفت های عظیمی را شاهد هستیم به طوری که طبق گزارش نشریه ( new scientist یک هفته نامه معتبر علمی بین المللی) ، ایران در این سال ها دارای سریع ترین نرخ رشد علمی در جهان بوده است و پیشروترین کشور جهان در عرصه تولیدات علمی می باشد. نرخ رشد علمی در ایران ۱۱ برابر میانگین جهانی است که تمام این گزارشات نشان دهنده ی پیشرفت های بیش از پیش در این عرصه است.

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بی توجهی به نبوغ و استعداد جوان ایرانی و وابستگی جدی به بیگانگان در قبل از انقلاب مشهود بود به گونه ای که کوچک ترین کارها در این کشور با اجازه ی آن ها انجام می گرفت و این مسئله نشان دهنده ی ذلت و زیر پا گذاشتن ارزش های یک ملت است، اما امروزه با تکیه و اعتماد به توانمندی های جوانان شاهد خودکفایی در بسیاری از فناوری ها هستیم.

زهرا فقیه تصریح کرد: رمز موفقیت ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تقویت خودباوری و حفظ اتحاد در بین آحاد جامعه و مسئولین که در اغلب حوزه ها همراه با پیشرفت های چشمگیر و اثرگذاری در سطح ملی و جهانی بوده است.

وی گفت: امروزه دشمن پس از شکست در عرصه های جنگ سخت و نرم، به جنگ اقتصادی و معیشت مردم روی آورده است؛ که پس از تلاش های بسیار، با صبر انقلابیِ ملت ایران، از رسیدن به اهداف شومش باز مانده و این ملت ثابت کرده اند همواره به استقامت خود ادامه خواهند داد و ان شاءالله در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن ماه در چهل سالگی انقلاب اسلامی مجددا دشمن را مایوس و بار دیگر عظمت حضور و پایبندی به نظام را به گوش جهانیان خواهند رساند.

 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو