کد خبر : 97748تاریخ ثبت : 1397/11/18 10:27:48
فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ایران دارای سریع ترین نرخ رشد علمی/ خودباوری رمز موفقیت ماست

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایران دارای سریع ترین نرخ رشد علمی در جهان بوده است و پیشروترین کشور جهان در عرصه تولیدات علمی می باشد. نرخ رشد علمی در ایران ۱۱ برابر میانگین جهانی است که تمام این گزارشات نشان دهنده ی پیشرفت های بیش از پیش ما در این عرصه است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، زهرا فقیه دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز اظهار داشت: الحمدلله با توفیقات الهی و تلاش همگانی در راه تحقق آرمان ها، حرکت های خیلی خوبی انجام شده است و صعودهای بسیار درخشان و درخوری را در حوزه های مختلف در سطح منطقه و جهان در مقایسه با رژیم منحوس پهلوی شاهد بوده ایم، اما هنوز تا رسیدن به قله ی مطلوب فاصله داریم. جوانان این کشور که از قشر نخبگانی جامعه است، بعنوان موتور محرک با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعلی که از آن ها برخورد است، باید در راه تحقق آرمان های انقلاب که رسالت همه ی ماست، نقش آفرینی کند.

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با اشاره به تدارک گسترده دشمنان برای سقوط نظام در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: این مسئله به حدی مهم است که می توان از آن بعنوان درخشان ترین نقطه ی این چهل سال یاد کرد چرا که نشان دهنده ی اقتدار و ریشه های تنیده در خاک و مستحکم انقلابِ ماست. وقتی چهل سالگی انقلاب اسلامی را با دیگر انقلاب های جهان مقایسه می کنیم، تفاوت های بسیار زیادی از حیث عظمت و اقتدار را ملاحظه می کنیم؛ چیزی که دشمنان و مستکبران جهانی به شدت از آن هراس دارند و با تمام توطئه هایشان به اهداف شومشان دست نیافتند.

فقیه بیان کرد: با بررسی آمارهای جهانی در عرصه پیشرفت علمی چه در حوزه های سخت افزاری و زیرساخت ها و چه در حوزه های نرم افزاری، پیشرفت های عظیمی را شاهد هستیم به طوری که طبق گزارش نشریه ( new scientist یک هفته نامه معتبر علمی بین المللی) ، ایران در این سال ها دارای سریع ترین نرخ رشد علمی در جهان بوده است و پیشروترین کشور جهان در عرصه تولیدات علمی می باشد. نرخ رشد علمی در ایران ۱۱ برابر میانگین جهانی است که تمام این گزارشات نشان دهنده ی پیشرفت های بیش از پیش در این عرصه است.

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بی توجهی به نبوغ و استعداد جوان ایرانی و وابستگی جدی به بیگانگان در قبل از انقلاب مشهود بود به گونه ای که کوچک ترین کارها در این کشور با اجازه ی آن ها انجام می گرفت و این مسئله نشان دهنده ی ذلت و زیر پا گذاشتن ارزش های یک ملت است، اما امروزه با تکیه و اعتماد به توانمندی های جوانان شاهد خودکفایی در بسیاری از فناوری ها هستیم.

زهرا فقیه تصریح کرد: رمز موفقیت ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تقویت خودباوری و حفظ اتحاد در بین آحاد جامعه و مسئولین که در اغلب حوزه ها همراه با پیشرفت های چشمگیر و اثرگذاری در سطح ملی و جهانی بوده است.

وی گفت: امروزه دشمن پس از شکست در عرصه های جنگ سخت و نرم، به جنگ اقتصادی و معیشت مردم روی آورده است؛ که پس از تلاش های بسیار، با صبر انقلابیِ ملت ایران، از رسیدن به اهداف شومش باز مانده و این ملت ثابت کرده اند همواره به استقامت خود ادامه خواهند داد و ان شاءالله در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن ماه در چهل سالگی انقلاب اسلامی مجددا دشمن را مایوس و بار دیگر عظمت حضور و پایبندی به نظام را به گوش جهانیان خواهند رساند.

 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه