کد خبر : 97759تاریخ ثبت : 1397/11/21 09:26:43
در ششمین دوره مسابقات ملی CTF ؛

تیم آپای دانشگاه خلیج فارس بوشهر مقام سوم را کسب کرد

تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucert در ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، در بین 42 مرکز آپا در کشور با اختلاف دو امتیاز به مقام سوم رسید.

به گزارش "دانشجونیوز" ، غلامرضا احمدی رییس مرکز آپا دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت:  این مسابقات با حضور 118  تیم  برگزار شد. اعضای این تیم را کارشناسان مرکز آپا و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر بوشهر و جم تشکیل می دادند. از برگزیدگان این مسابقه در اختتامیه ششمین جشنواره ملی افتا در اسفندماه ۹۷ تقدیر خواهد شد. لازم به ذکر است مرکز آپای دانشگاه خلیج فارس شهریور 95 افتتاح و از همان موقع مشغول خدمات رسانی در زمینه آگاهی رسانی، امداد و پشتیبانی امنیتی در استان می باشد.
رییس مرکز آپا افزود: مسابقات «فتح پرچم» یا Capture The Flag یکی از مسابقاتی است که بین هکرها رواج دارد و برای ارزیابی سطح مهارت آن‌ها استفاده می‌شود. در این مسابقات یک سری اهداف برای تیم‌های شرکت کننده تعریف می‌شود و تیم‌ها باید در زمان مشخص‌ شده به آن‌‌ها برسند. این گونه از مسابقات از محبوبیت زیادی برخوردار هست و حتی در داخل ایران هم مورد استقبال قرار گرفته است.

احمدی بیان کرد: مسابقات CTF مثل حل و ساخت پازل است، پازلی که کامل شدن آن نیاز به دانش اعضای شرکت کننده دارد. برای هکرها بهترین روش رقابت همین است چون ممکن است برای پیدا کردن یک رشته از کارکترها نیاز به انجام انواع حملات تحت وب و سرریز بافر و اکسپولییت های مختلف داشته باشند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو