کد خبر : 97784تاریخ ثبت : 1397/11/27 12:20:17
یادداشت/ محمد رضایی؛

مرجعیت سیاسی و فکری برازنده هر کسی نیست

انقلاب اهل جذب حداکثری است اما قرار نیست واژه هایی مقدس را افرادی نامانوس و فرصت طلب در این عرصه علمداری کنند. استفاده از همه ی ظرفیت ها در اولویت است اما مرجعیت سیاسی و فکری لایق هر کسی نیست.

به گزارش "دانشجونیوز" ، انقلاب اسلامی علی الرغم برخی تحلیل های سبک بداندیشان خارجی و فتنه گران داخلی، چهل سالگی خود را جشن گرفت. فراز و فرودهای زیادی در حوزه های مختلف داشتیم ولی یک لحظه پیش روندگی انقلاب متوقف نشد. در این خصوص چند نکته را معروض می دارم :

  • تکلیف نیروهای انقلابی و جهادیدر ادامه ی مسیر، ویژه تر شده است. قرار است این انقلاب بستر ساز ظهور شود و بدون تعارف باید گفت: برادران انقلابی، لفظ انقلابی و مدیریت جهادی برازنده ی هرکسی نیست، انقلاب اهل جذب حداکثری است اما قرار نیست واژه هایی مقدس راافرادی نامانوس و فرصت طلب در این عرصه علمداری کنند. استفاده از همه ی ظرفیت ها در اولویت است اما مرجعیت سیاسی و فکری لایق هر کسی نیست.
  •  پیچیدگی شرایط و تبیین سیاسی اهداف انقلاب، فهمی عمیق را می طلبد. جریان نفوذ در هر زمانی رنگ عوض می کنند و خوش خط وخال می شوند. هدف این است که از توان نیروهای انقلاب برای انحراف در انقلاب استفاده کنند، به ظاهر با شما هستند ولی در باطن، منفعت طلبانی هستند که جز رسیدن به مقصود خود فکر نمی کنند. عرصه، عرصه ای سخت است و همه هوشیار شده اند لذا در این کارزار، حق اشتباه نداریم. انقلاب با شعار انقلابی و اصولی خود زنده است و نگهدارنده این اصول، همان زجر کشیده های مدافع امام، شهدا و انقلابند بنابراین مواظب برخی ظاهر بازی های امروزی باشیم.
  • جریان انقلابی تاکنون هزینه های زیادی به خاطر برخی اعتمادهای نابجا پرداخت کرده است، لذا ضرورت دارد بیش از این هزینه نکند. هزینه ی نیروهای ارزشی باید فقط برای حفظ انقلاب و کشور اسلامیان باشد، در این راه حواسمان باشد برخی واژه ها را بازتعریف کنیم تا در گذر زمان تغییر مفهوم نداده باشند وهر نامانوسی سو استفاده کننده در فضای پیش رو نگردد.
  • تفکر عافیت طلبانه ی لیبرالی با چهره هایی نفاق گونه در حال رنگ عوض کردن هستند. گاه بر همدردی با انقلاب و مردمدم می زنند و گاه در جلسات محفلی بر طبل نفاق خویش می کوبند و هدف زدن ریشه ها و رسیدن بهآمال نامبارکشان است، هیزم آتش این لیبرال های جدید عافیت طلب نشویم.
  • انقلاب به سرعت در حال حرکت است. انقلاب سرتاسر معجزه است و مدیران جهادی انقلابی، رمز شکوفایی بیشترند. بانگاه به گذشته و تجربه های اندوخته شده، چراغ امید بهآینده را روشن تر کنیم.
  • و آخر اینکه در شروع گام دوم انقلاب که با شهادت تعدادی از پاسداران انقلاب همراه شد باید بی باکانه از جان و آبرو گذشت، ملامت ها شنید اما شعار مرگ بر نفاق، فتنه گر، انحراف و شعار مرگ بر آمریکا و استکبار را با قدرت سردهیم. ملت بصیر است و امام خامنه ای «حفظه الله»خورشید هدایت است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه