کد خبر : 97807تاریخ ثبت : 1397/12/16 08:23:42
اعزام 1300 دانشجو استان بوشهر به راهیان نور؛

دانشجویان سفیر فرهنگ مقاومت هستند

مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر: دانشجویان شرکت کننده در راهیان نور به عنوان سفیری توانمند از جانب شهدا در انتقال آرمان ها و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در سطح جامعه هستند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، فرهنگ از جمله منابع اصلی قدرت نرم به شمار می آید و از جمله تجارب ارزنده فرهنگی در کشور ما، راهیان نور است که می توان آن را به عنوان یک راهبرد فرهنگی موثر برای افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران به شمار آورد.

راهیان نور حرکت فرهنگی نوین در جهت حفظ و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز است. از سال 1377 با حضور مقام معظم رهبری در منطقه شلمچه، حضور مردم در قالب کاروان و سفرهای خانوادگی سال به سال پررنگ تر شده است.

از آن سال تا کنون اردوهای راهیان نور به طور مرتب برگزار شده و توانسته نقش موثری در نشر فرهنگ و ارزش­های دفاع مقدس بین آحاد جامعه خصوصاً شرکت کنندگان داشته باشد. از جمله اقشار موثر در ترویج این مفاهیم، دانشجویانی هستند که اسفند هر سال در تجدید میثاق با آرمان های شهدا پیشگام بوده اند و اردوهای آنان سرشار از معنویت و عقلانیت جهت ارسال پیام به جامعه بوده است.

دانشجویان استان بوشهر نیز از اوایل اسفند در قالب کاروان هایی در حال اعزام به مناطق جنگی جنوب کشور هستند. رضا آبشیرینی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: برای هماهنگی اعزام کاروان های راهیان نور دانشجویی استان بوشهر، قرارگاهی با نام شهید علم الهدی با حضور معاونین فرهنگی دانشگاه های استان بوشهر به ریاست آقای مصلح نماینده وزارت علوم در استان و رئیس دانشگاه خلیج فارس به دبیری بسیج دانشجویی استان تشکیل شد.

آبشیرینی افزود: بیش از 1300 دانشجو دانشگاه های استان بوشهر در چهار مرحله از هشتم اسفند اعزام خواهند داشت که در اردوهای چهار روزه ای شامل بازدید از مناطقی همچون فتح المبین، فکه، طلاییه، شلمچه، نهرخین، علقمه، اروند و حضور در رزمایش شرکت خواهند داشت.

وی اظهار داشت: امور ثبت نام و اجرایی این اردوها توسط خود دانشجویان صورت گرفته است. صدا و سیمای  مرکز بوشهر نیز در این اردوها همراه دانشجویان حضور دارند و به تهیه مستند اقدام می کنند.

مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر عنوان داشت: مهم ترین اهداف این اردوها، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به قشر دانشجو است که بدانند احساس آرامش و امنیت در در کنار خانواده و دانشگاه نتیجه خون شهدای دفاع مقدس و رزمندگاه مدافع حرم است و انتظار این است که دانشجویان شرکت کننده به عنوان سفیری توانمند از جانب شهدا در انتقال آرمان ها و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در سطح جامعه باشند.

لازم به ذکر است اردوهای راهیان نور دانشجویی استان بوشهر از هشتم اسفند ماه شروع شده است و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت. همچنین بیش از هشتاد درصد شرکت کنندگان برای اولین بار است که به این مناطق اعزام شده اند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه