کد خبر : 97809تاریخ ثبت : 1397/12/16 10:38:19
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست خبری:

برگزاری کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت 21 اسفند در بوشهر/ نامه رئیس دانشگاه خلیج فارس نگرانی ها را بیشتر کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست خبری گفت: پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت در استان بوشهر 21 اسفندماه با حضور مقامات عالی وزارت بهداشت و سایر مقامات استانی و دعوت از 600 مهمان و تقدیر از خانواده 57 شهید برگزار خواهد شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست خبری به مناسبت برگزاری پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت و درمان کشور گفت: پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت در استان بوشهر 21 اسفندماه برگزار خواهد شد و در این مراسم با دعوت از 600 مهمان از خانواده 57 شهید وزارت بهداشت تقدیر خواهد شد.

کشمیری افزود: در این آئین مقام عالی وزارت بهداشت و معاونین وی، امام جمعه، استاندار، نماینده استان در مجلس خبرگان و سایر مقاومات استانی حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر 35 پروژه در حوزه بهداشت و درمان افتتاح و 15 پروژه دیگر کلنگ زنی خواهد شد. تکمیل ساختمان دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی، افتتاح مراکز جامع سلامت و دندانپزشکی، کلینیک های تخصصی، آزمایشگاه، اورژانس، خانه های بهداشت و خانه پزشک ازجمله این پروژه ها خواهد بود.

وی عنوان کرد: در راستای اجرایی شدن طرح تحول سلامت در استان بوشهر، 189 پزشک و 327 متخصص در شهرها و مناطق محروم مستقر شند و بیش از 28 هزار زایمان طبیعی در چهار سال اخیر در بیمارستان های استان بوشهر داشته ایم.

سعید کشمیری با بیان اینکه 100 هزار متر مربع فضای بیمارستان های استان بوشهر است تصریح کرد: با ساخت و ساز و بهسازی هایی که شده است عمر واحد های درمانی استان به زیر 10 سال رسیده و تنها 10 خانه بهداشت در استان وجود دارد که بازسازی نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اکثر سواحل استان بوشهر دارای آلودگی های میکروبی است و با توجه به بودجه ای که در اختیار شبکه ارداره کل آب و فاضلاب استان قرار می گیرد نزدیک به 50 سال طول می کشد تا تمام شبکه فاضلاب تکمیل و کنترل شود.

کشمیری با اشاره به نامه رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر در خصوص سرطان زا بودن روش معمول پخت کباب در ستوران ها بیان کرد: این نامه مشکلی را حل نکرد و تنها به نگرانی مردم افزود. این مسئله چیز جدیدی نیست و تنها نتیجه یک پژوهش است و نباید به این صورت در فضای مجازی نشر داده می شد. محققان ما نیز در حال بررسی این پژوهش هستند ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 600 تخت بیمارستانی در دست ساخت است که 100 تخت اورژانس هسته ای بوشهر تا هفته دولت در سال 98 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید. در مکان بیمارستان 17 شهریور برازجان، بیمارستانی 120 تخت خوابی با اعتبار 60 میلیارد تومان در حال ساخت است که فعلا حدود 8/8 میلیارد آن تصویب شده است.

سعید کشمیری اظهار داشت: بیمارستان 160 تخت خوابی هم جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر می شود و یک بیمارستان قلب نیز به طور مشترک با نیروگاه اتمی از اعتبارات خدمات اجتماعی نیروگاه در دست ساخت داریم. دو بیمارستان خصوصی در بوشهر و برازجان در دست ساخت می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در حال حاضر در بیمارستان های استان 1000 پرستار داریم که نیاز استان 2000 پرستار می باشد و دانشگاه آزاد بوشهر نیز امسال اقدام به پذیرش دانشجو در رشته پرستاری نموده است تا مقداری از این کمبود را در آینده جبران کند.

وی گفت: با برنامه هایی که انجام دادیم موج اجتماعی جلوگیری از آلودگی در منطقه جنوب استان را ایجاد کردیم و با ایجاد دبیر خانه ای به دنبال ثبت معضل آلودگی منطقه پارس جنوبی به عنوان معضل ملی در سفر رئیس جمهور به استان هستیم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه