کد خبر : 97813تاریخ ثبت : 1397/12/20 11:51:21
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر:

مهارت‌های نوین در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ارائه می‌شود

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه مهارت‌های نوین فنی ویژه دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در دانشگاه خلیج فارس بوشهر عرضه می‌شود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، عبدالجمید مصلح در نشست بررسی اجرای مسابقات آزاد انیمیشن و موشن گرافیک کشور در بوشهر اظهار داشت: آمار بالای افراد جویای کار اکنون در کشور به یک معضل اجتماعی تبدیل شده در حالی که توجه به مهارت آموزی و توانمندسازی افراد می‌تواند راهی برای برون رفت از این بحران باشد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی گذری برای برون رفت از معضل بیکاری به شمار می‌رود تصریح کرد: ترویج و گسترش فرهنگ مهارت آموزی یکی از راهکارهای اثرگذار در اشتغال جوانان و ورود آنان به بازار کار به‌ویژه در بین دانش آموختگان دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر  با بیان اینکه احیا و بازسازی نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و خانواده‌ها ضروری است، گفت: سهم این آموزش‌ها در تقویت قابلیت و ظرفیت‌های مناطق مشخص شود که این مهم نیازمند فرهنگ سازی با همکاری دانشگاه‌های استان بوشهر است.

مصلح ارایه مهارت‌های نوین را زمینه ساز توسعه اشتغال در سطح کشور دانست و افزود: توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود دراستان بوشهر با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط ضرورت دارد و دانشگاه خلیج فارس در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نمی‌شود.

وی مهارت آموزی را راهی مهم در رسیدن به شغل‌های نوین و پر درآمد دانست و تاکید کرد: در این راستا توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در دانشگاه خلیج فارس بوشهر عرضه می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی پلیمر بوشهر هم گفت: نوآوری، خلاقیت، بهره‌مندی از دانش روز و ایجاد فضاهای جذاب برای مهارت آموزی امر بسیار مهم در راستای ایجاد فرصت‌های جدید برای کسب و کار است.

 حمید اسماعیلی افزود: آموزش‌های مهارتی در کنار آموزش تخصصی کسب و کار برای هدایت درست و بهینه منابع و افزایش بهره‌وری طرح‌های توجیهی راهکاری برای هدر رفت ایده‌ها و نوآوری است.

وی اظهار داشت: امروزه ترویج و گسترش فرهنگ کارآفرینی در فضای اقتصادی کشور دارای اهمیت ویژه ای است و این وظیفه مهم می‌تواند از طریق ارائه آموزش های متنوع و متناسب با بازارکار منطقه توسط آموزش فنی و حرفه ای با برگزاری مسابقات آزاد مهارت انجام شود.

اسماعیلی ورود دانش آموختگان دانشگاهی به مراکز فنی و حرفه ای را برای جبران خلا کاستی‌های مهارتی در دوران تحصیل ضروری دانست و خاطر نشان کرد: دلایل نبود رغبت در افراد جویای کار برای فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای باید بررسی و زمینه لازم برای معرفی جایگاه و رشته‌های آموزشی فراهم شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه