کد خبر : 97849تاریخ ثبت : 1397/12/27 12:09:43
رییس دانشگاه خلیج فارس خبر داد:

تصویب ایجاد اولین دانشکده کسب و کار ایران و برج فناوری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

رییس دانشگاه خلیج فارس گفت: در شورای اداری استان که با حضور رییس جمهور و اعضای هیات دولت عصر روز یکشنبه 26 اسفند در شهرستان عسلویه برگزار شد، هیات دولت با ایجاد اولین دانشکده کسب و کار کشور و برج فناوری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر موافقت نمود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، در شورای اداری استان که با حضور ریاست جمهوری و اعضای هیات دولت عصر روز یکشنبه 26 اسفند در شهرستان عسلویه برگزار شد، هیات دولت با ایجاد اولین دانشکده کسب و کار کشور و برج فناوری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر موافقت نمود.
مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس ضمن اعلام این خبر گفت: مراحل احداث دانشکده کسب کار و برج فناوری دانشگاه خلیج فارس از سال آینده و با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال آغاز خواهد شد.
وی افزود: دانشکده کسب و کار در محل پردیس اصلی دانشگاه با متراژ 10000 متر مربع در دو فضای آموزشی جدا ولی در ارتباط با یکدیگر و در دو فاز 4000 متر مربع و 6000 متر مربع شامل فضای آموزشی و کمک آموزشی، اداری، مرکز خدمات کامپیوتری ، مجموعه کتابخانه و مراکز رفاهی احداث خواهد شد و پس از تکمیل با 4 رشته مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد و حسابداری آغاز به کار خواهد نمود.

مصلح اعلام کرد: برای ایجاد برج علم و فناوری ، برنامه فیزیکی مطالعه شده این برج بر مبنای تامین فضای پژوهشی محققین و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و شهرسازی و نفت، گاز و پتروشیمی صورت گرفته است.

رییس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: این برج در فضایی حدود 7000 متر مربع و در 10 طبقه جهت جمعیت دانشجویی و پژوهشگران و پرسنل مربوط به برج علم و فناوری که جمعیتی حدود 700 تا 1000 نفر به صورت تمام وقت و پاره وقت خواهد بود، احداث خواهد شد.
وی افزود: اهداف احداث برج علم و فناوری شامل تجاری سازی و نوآوری نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط صنعت و دانشگاه، کمک به ایجاد و حمایت از موسسات و شرکت های تحقیقاتی و مهندسی نوپا، کمک به جذب سرمایه گذاری خارجی و تسریع انتقال فناوری، افزایش قدرت رقابت و رشد صنایع متکی بر دانش و ایجاد محیطی برای شناسایی و ارایه توانمندی های تکنولوژیکی کشور (فن بازار) است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو