کد خبر : 98006تاریخ ثبت : 1398/1/27 11:12:10
در راستای ایجاد اشتغال پایدار؛

ظرفیت دانشگاه آزاد در خدمت رونق تولید قرار می گیرد

مشاور و رئیس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در دیدار با رئیس شرکت شهرک های صنعتی بوشهر گفت: تاکید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رونق تولید، اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار مبتنی بر طرح های دانش بنیان است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مشاور و رئیس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مدیر اجرایی طرح کیتین و کیتوسان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر دیدار کرد.

مهدی نکیسا در این دیدار با تأکید بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان شعار سال98 نامگذاری شده است بر لزوم ایجاد صنایع و محصولات جدید و دانش بنیان در استان بوشهر تأکید و اذعان کرد: باید تلاش کرد تا با همکاری و تعامل تمامی نهادها، ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان فعال‌تر شوند.

نکیسا با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رونق تولید، اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار مبتنی بر طرح های دانش بنیان برای استان را با جدیت دنبال می کند، تشریح کرد: این دانشگاه با داشتن ظرفیت های علمی و زیرساخت های فیزیکی و نیروی انسانی باتجربه، تولید صنعتی کیتین و کیتوسان و محصولات پایین دستی آن را به عنوان یکی از اولویت های برنامه های خود قرار داده است.

وی با اشاره به آمادگی دانشگاه برای سرمایه گذاری در تولید طرح کیتین و کیتوسان گفت: این محصول از پوست میگو با حدود ۳ هزار کاربرد واقعی است که با توجه به فراوانی مواد اولیه، به‌عنوان مزیت نسبی استان بوشهر محسوب می‌شود.

مهندس صفوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر نیز با اشاره به مهیا بودن زیرساخت های مناسب در مجموعه شهرک های صنعتی بوشهر ضمن استقبال از این طرح گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر آمادگی همه جانبه خود را در راستای پیگیری صدور مجوزهای لازم و کمک به دانشگاه آزاد اسلامی در تولید و توسعه طرح کیتین و کیتوسان و محصولات پائیین دستی آن اعلام می دارد.

کیتین و کیتوسان سلولز مولکولی است که در دیواره ی سلولی گیاهان و برخی دیگر از جانداران یافت می شود و فراوان ترین ماده ی آلی روی کره ی زمین نیز می باشد. کیتین از آن جهت جالب است که علاوه بر گیاهان در پوشش خارجی حشرات، میگوها و خرچنگها نیز وجود دارد و در نگهداری غذا، خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی و خواص آنتی اکسیدانی کاربرد دارند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو