کد خبر : 98018تاریخ ثبت : 1398/1/28 09:12:56
فعال سیاسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

امید به آینده کلید اساسی همه قفل ها/ دانشجویان بار اصلی گام دوم انقلاب را به دوش خواهند کشید

دانشجوی فعال سیاسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشجویان و تشکل‌های انقلابی با امید به آینده و نگاه به مسیر پیموده شده، بار اصلی گام دوم انقلاب را بر دوش خواهند کشند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و پیمودن فراز و نشیب های متعدد و مواجهه با حوادث تلخ و شیرین فراوان، آنچه بیش از سایر موارد قابل تامل است افزایش اندوخته مدیریتی جمهوری اسلامی در مقابله با شرایطی است که می توانست هر حکومتی با هر سابقه ای را می توانست از پای در آورد.

مسیر مشخص شده در گام دوم انقلاب توسط رهبر انقلاب ناظر به پایان دوران آزمون خطاها و حرکت با اطمینان خاطر بیشتر در مسیری هموارتر است. اما نمی توانیم بدون بررسی ابعاد بیانیه گام دوم و کنکاش اهداف و مسیرها و ترسیم راهکارهای عملیاتی، ادای دین درحق آینده پژوهی و آینده نگری پرچم دار انقلاب کرده باشیم.

قشر جوان و تحصیل کرده دانشگاهی و حوزوی همواره در چهل سال اخیر مورد توجه امام راحل و رهبر انقلاب بوده اند که با شور و نشاط و روحیه انقلابی خود با ایمان و توکل به خداوند، امیدوارانه در راستای تحقق آرمان های انقلاب گام برمی دارند.

در این راستا با حمید طیبی خرمی دانشجوی سال سوم دندانپزشکی، مسئول بسیج دانشجویی و فعال سیاسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب به گفتگو پرداختیم.

حمید طیبی خرمی فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بیانیه‌ی گام دوم از دو بخش راه طی شده و راه پیش رو تشکیل شده است. بیانات مقام معظم رهبری در این بیانیه در حقیقت، خلاصه‌ای است از آنچه باید باشیم. ایشان راه طی شده را همراه با تجربیاتی گران سنگ می دانند که در حرکت آینده و گام دوم انقلاب پشتیبان و سرعت دهنده خواهند بود.

طیبی خرمی با بیان مهم ترین توصیه رهبر انقلاب در گام دوم اظهار داشت: مهم‌ترین توصیه‌ای که رهبری در این بیانیه خطاب به ملت ایران و به خصوص جوانان دارند، امید به آینده است. ایشان امید به آینده را کلید اساسی همه قفل‌ها می‌دانند که بدون آن هیچ گامی نمی‌توان برداشت.

دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به عقلانی بودن امید به آینده عنوان کرد: البته این امیدواری یک امید واهی نیست بلکه به پشتوانه‌ی عملکردی است که انقلاب اسلامی ایران در این ۴۰ سال با وجود همه کارشکنی های دنیای استکبار و ایجاد موانع متعدد بر مسیر پیشرفت ما، بر جای گذاشته است.

وی ادامه داد: اکنون وظیفه دانشجویان و تشکل‌های انقلابی این است که در راستای صحبت‌های مقام معظم رهبری، با امید به آینده و نگاه به مسیر پیموده شده، در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارند و ایشان بار اصلی را بر دوش جوانان، علی الخصوص دانشجویان گذاشته اند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی که توسط امام راحل و رهبر انقلاب تبیین شده، همان نقشه راه ایجاد تمدن نوین اسلامی است که البته بیانیه گام دوم، این مسیر را در بازه زمانی پیش رو روشن تر و امیدوارانه تر بیان می کند.

دانشجوی علوم پزشکی بوشهر با بیان ضرورت پیمودن مسیر به سمت آرمان های انقلاب اشاره کرد: هرچه بتوانیم به آرمان‌های انقلاب نزدیک‌تر شویم، گام‌بزرگ‌تری را در مسیر ایجاد تمدن مهدوی برداشته‌ایم.

طیبی خرمی ضمن اشاره به لزوم اقتدار اقتصادی در شرایط فعلی گفت: یکی از وسیله‌هایی که برای رسیدن به اهداف انقلاب بسیار اهمیت دارد و لازمه‌ی پیمودن این مسیر است، اقتدار اقتصادی کشور است که با نفوذ و تاثیر دشمنان ایران اسلامی به این کشور، مقابله می‌کند، مسئله ای که در شرایط فعلی با ایجاد جنگ همه جانبه اقتصادی علیه مردم کشورمان، بیش از پیش احساس می شود.

این فعال سیاسی دانشجویی رونق تولیدات داخلی را از عوامل مهم قدرت اقتصادی خواند و ادامه داد: از جمله عوامل قدرت اقتصادی، رونق تولیدات داخلی کشور است که رهبر انقلاب سال ۹۸ را به این امر ضروری، نام‌گذاری کرده‌ و تاکید ویژه‌ای بر این مسئله دارند. وقتی تولید رونق بگیرد، ظرفیت‌های انسانی و طبیعی موجود در کشور، به کار گرفته خواهند شد و سرمایه‌های عظیمی را تولید خواهند کرد که می‌تواند وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف انقلاب باشند.

وی با اشاره به اهمیت خودسازی در تحقق تمدن سازی اظهار کرد: این نکته نیز ضروری است که در بیانیه گام دوم، واژه‌ی "خودسازی" به همراه واژه‌های "جامعه پردازی" و "تمدن سازی" مطرح شده است که نشان گر این است که خودسازی و معنویت، روح حاکم بر تمام کارهای تشکیلاتی و جمعی است و اگر به آن پرداخته نشود، قطعا تلاش در مسیر تغییر جامعه و تمدن‌سازی، بی‌اثر خواهد بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه