کد خبر : 98030تاریخ ثبت : 1398/1/28 13:04:14
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

نیروی انسانی سرمایه اصلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: 45درصد از کارکنان شاغل در این دانشگاه 24تا 36 سال سن دارند که مهمترین سرمایه این دانشگاه به شمار می رود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، به نقل از ایرنا، سعید کشمیری به مناسبت 14 آوریل روز جهانی منابع انسانی در جمع خبرنگاران افزود: سازمان‌ها بدون وجود نیروی انسانی مفهومی ندارند، حتی با ورود فناوری‌های جدید به سازمان‌ها وتبدیل آنها به توده‌ای از تجهیزات و دستگاه‌ها، همچنان نقش انسان به عنوان عاملی حیاتی و راهبردی در بقای سازمان، مشهود است.
وی بیان کرد: منابع انسانی ارزشمند ترین منبع سازمان‌های امروزی به شمار می‌آیند بنابراین بهبود و افزایش مستمر بهره ‌وری سازمان، مستلزم رشد و بهره ‌وری کارکنان و تقویت نیروی انگیزش آنان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: سازمان‌های پیشرو در هزاره جدید، تنها از راه بکارگیری الگوهای پیشرفته توسعه نیروی انسانی، یادگیری سازمانی و راهبردهای توسعه و بالندگی قابلیت‌های کارکنان، می‌ توانند پاسخگوی نیازهای سازمان آن هم با سرعت و انعطاف بیشتری باشند.
کشمیری گفت: هفت هزار و 236 نفر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به کار هستند که از این تعداد چهارهزار و38 نفر را خانم‌ها و سه هزار و 198 نفر را آقایان تشکیل می‌ دهند.
وی اضافه کرد: 217 نفر اعضای هیات علمی، 550 پزشک عمومی، 493 پزشک متخصص، 40 پزشک فوق تخصص، یکهزار و 674 نفر کادر پرستاری و2هزار و301 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به فعالیت هستند.
کشمیری افزود: از2هزار و 301 نفر دانشجو شاغل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یکهزار و 254 نفر بومی و یکهزار و 47 نفر غیربومی هستند.
وی اضافه کرد: بیش از 70 درصد از شاغلان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای مدرک فوق ‌دیپلم، لیسانس، فوق‌ لیسانس، دکتری حرفه ‌ای و تخصصی و مابقی دارای مدرک دیپلم و سیکل هستند.
 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه