کد خبر : 98145تاریخ ثبت : 1398/2/17 12:45:32
رئیس اداه کل اوقاف استان بوشهر در نشست خبری مطرح کرد:

زمین های وقفی بی استفاده در اختیار طرح های دانش بنیان/ مرحله شهرستانی مسابقات قرآن تا پایان خرداد

رئیس اداره کل اوقاف در نشست خبری گفت: مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم تا پایان خردادماه برگزار می شود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، نشست خبری حجت الاسلام اسماعیل پور رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اصحاب رسانه در خصوص مسابقات قرآنی برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیل پور در جمع خبرنگاران با تبریک ایام ماه مبارک رمضان گفت: امسال چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.

رئیس اداه کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر افزود: مسابقات قرآنی اداره اوقاف برند است و افراد شرکت کننده در این مسابقات از این کانال به مسابقات بین المللی راه پیدا می کنند همان طور که فروردین امسال مسابقات بین المللی دوره قبل برگزار شد.

اسماعیل پور با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات اظهار داشت: این مسابقات قرآنی بهانه ای برای مطرح شدن روح و حقیقت قرآن و تاثیر معارف آن به شکل دهی شخصیت فردی و اجتماعی افراد است.

وی با بیان حضور 2500 نفر در طرح بشارت 1452 سال گذشته عنوان داشت: برنامه های قرآنی و حفظ در طول ایام سال برپا است که مسابقات سراسری در دو سن زیر 18 سال و بالای 18 سال برگزار می شود و متولی مسابقات در زیر 18 وزارت آموزش و پرورش و بالای 18 سال سازمان اوقاف است.

حجت الاسلام اسماعیل پور ادامه داد: مهلت اینترنتی ثبت نام مسابقات پایان یافته ولی متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری به ادارات شهرستانی اوقاف در مسابقات اسم نویسی کنند. مسابقات مرحله شهرستانی توسط شهرستان ها تا اواخر خرداد برگزار می شود و استانی تا پایان تیرماه است.

رئیس اداه کل اوقاف استان بوشهر با اعلام آمار ثبت نامی اینترنتی بیان کرد: تاکنون 300 نفر از طریق سایت ثبت نام کرده اند و آمار ثبت نام های حضوری فعلا مشخص نیست.

اسماعیل پور با بیان رشته های مسابقه ای گفت: این مسابقات در رشته های حفظ 5، 10، 20 جز و کل، قرائت تحقیق و ترتیل، دعا خوانی، اذان، تفسیر، حفظ احادیث، رشته های آوایی و نغمه سرایی ، آثار دو یا چند زبانه به زبان های عربی، ترکی و انگلیسی برگزار خواهد شد.

وی در مورد رویکرد اجتماعی اوقاف اشاره داشت: در بقاع متبرکه مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی با عنوان مراکز افق راه اندازی شده است که غیر از فعالیت های فرهنگی و قرآنی، در جهت رفع مشکلات معیشتی و اجتماعی گام برداشته اند.

حجت الاسلام اسماعیل پور با اشاره به حمایت اوقاف از طرح های دانش بنیان تاکید داشت: اوقاف با همکاری پارک علم و فناوری در جهت رونق اقتصادی در قالب مشارکت، زمین های غیر قابل استفاده برای کشاورزی را در اختیار کارآفرینان قرار خواهد داد.

اسماعیل پور در مورد ساختمان دژ برازجان اظهار داشت: دژ برازجان وقف است ولی جزو میراث فرهنگی است و اجازه اجاره به میراث فرهنگی را نداریم ولی اگر اعتبار را سازمان مدیریت و برنامه ریزی  در اختیار اوقاف قرار دهد با طرح جامع میراث فرهنگی اقدام به تعمیر آن خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه