کد خبر : 98147تاریخ ثبت : 1398/2/18 08:48:03
در شورای اداری دانشگاه آزاد استان مطرح شد:

مأموریت جدی گام دوم انقلاب برای حوزه علم و پژوهش/ فرهنگ پرسش و پاسخ در نسل جوان کمرنگ شده است

جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان نقش پررنگ و همسوی دانشگاه آزاد در تحقق راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه علم و پژوهش برگزار شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد استان استان با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان یک فرصت بسیار ناب برای انسان است.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی با قرائت حدیث «فرصت‌ها مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید» از امیرالمومنین (ع) مطرح کرد: از فرصت‌های ارزشمند باید نهایت استفاده را برد و از آن برای خودسازی، تکامل، پیشرفت و علم‌آموزی بهره گرفت.

وی با گرامیداشت روز معلم تشریح کرد: این روز باید برای تمامی معلمان یک یادآوری مهم داشته باشد و آن قرار گرفتن در کنار جوانان و شناساندن الگوی مناسب برای آنان است.

حسینی با ابراز تأسف از اینکه فرهنگ پرسش و پاسخ، تحقیق و کسب اطلاعات از منبع موثق در نسل جوان کمرنگ شده است، افزود: قتل طلبه همدانی که متأثر از یک دروغ و اثرگذاری یک ستاره سینمایی رقم خورد، نشان از این موضوع است که آموزش‌ها و مهارت‌های لازم جامعه به خوبی به جامعه و نسل جوان منتقل نشده و باید در این راستا تلاش کرد.

اسماعیل عبداللهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مأموریت بسیار جدی و معناداری برای حوزه علم و پژوهش پیش‌بینی کرده است که برای عملیاتی‌کردن آن نیازمند یک فضای آرام و به دور از تنش‌ هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد مأموریت‌های تشریح شده در بیانیه گام دوم انقلاب را به‌طور جدی درک کرده است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز به عنوان بخشی از این دانشگاه بزرگ و مردمی با این ساختار همسو و هم‌صدا شده است.

عبدالهی با اشاره به آغاز به‌کار دفتر بازرسی ویژه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر بیان کرد: فلسفه و جوهر وجودی این دفتر، گره‌گشایی امور و یاری رساندن در راستای هدایت صحیح و انجام کارها است که با تدبیر رئیس هیئت‌مؤسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد بوشهر ایجاد شده است.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه