کد خبر : 98237تاریخ ثبت : 1398/2/24 10:23:04
مسئول نهاد رهبری داشگاه آزاد بوشهر:

اعتکاف دانشجویی در ماه مبارک رمضان برگزار می شود

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نشستی که با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد از برگزاری اعتکاف دانشجویی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد استان بوشهردر نشستی که با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد از برگزاری اعتکاف دانشجویی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام حسینی در ابن نشست گفت: اعتکاف از جمله برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه است که همواره مورد توجه و استقبال جوانان به‌خصوص دانشجویان است.

وی حضور دانشجویان در مراسم معنوی اعتکاف را نشان از عمق باور دینی در ضمیر وجودی نسل آینده‌ساز کشور دانست و اظهار کرد: این رویکرد دینی امسال نیز با قدرت و صلابت بیشتر برگزار می‌شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد استان بوشهر با بیان اینکه اعتکاف عبادتی است که فرصت به خود آمدن و خلوتی برای اندیشیدن را فراهم می‌آورد، تصریح کرد: تشریح و ترویج مباحث انقلابی و ارزشی، برپایی ادعیه ماه مبارک رمضان و زیارت عاشورا، تبیین و بیان احکام و معارف دینی، پرسش و پاسخ، سخنرانی، مدیحه‌سرایی و تشکیل حلقه‌های معرفت از جمله برنامه‌های عمومی است که در روزهای مختلف اعتکاف در کنار رازونیاز معتکفین انجام خواهد شد.

حسینی افزود: با توجه به اینکه مباحث مطروحه در اعتکاف دانشجویی نیازمند سطح علمی بالاتری است، با دعوت از استادان و فرهیختگان، سخنرانی‌های علمی و معرفتی ویژه‌ای برای دانشجویان معتکف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه صورت گرفته است، تشریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف ویژه برادران در تاریخ ۷، ۸ و ۹ و مراسم ویژه خواهران نیز در تاریخ ۱۰، ۱۱ و ۱۲ خردادماه برگزار می‌شود و مهلت ثبت نام تا تاریخ 26 اردیبهشت ادامه خواهد داشت که دانشجویان برای ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اینترنتی iaub.nahad.ir و bubso.ir و یا مراجعه حضوری به دفاتر فرهنگی دانشگاههای استان بوشهر داشته باشند. 


انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه