پنج شنبه, ۱۲ تیر , ۱۳۹۹
12 ذو القعدة 1441
Thursday, 2 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی » یادداشت
  • شناسه : 263972
  • ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۳۹
از گناوه تا اروپا راهی نیست+ تصاویر
از گناوه تا اروپا راهی نیست+ تصاویر

از گناوه تا اروپا راهی نیست+ تصاویر

اکنون بازار گناوه که در آن امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده است، تجلی گر فرهنگ بی بند و بار اروپاست.

به گزارش "دانشجونیوز" ، با وجود آنکه رهبر عظیم الشان انقلاب بارها بر مسئله فرهنگی تاکید نموده اند و می فرمایند" گاهی اوقات مشکلات فرهنگی خواب را از چشمانم می برد" ولی مسئولین شب را با خیالی آسوده و در خواب غفلت به سر می برند.

اکنون بازار گناوه که در آن امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده است، تجلی گر فرهنگ بی بند و بار اروپاست.

 وارد بازار که می شوید پیاده روهایی را خواهید دید که برای کسب درآمد بیشتر، در اختیار دستفروشان قرار داده شده  که محل تردد مسافران را تنگ و تنگ تر کرده است و زن و مرد با یکدیگر به سادگی به هم برخورد می کنند و محرم و نامحرم معنی و مفهومی ندارد.

 جلوتر که بروید مردان فروشنده ای را خواهید دید که با بی حیایی لباس های زنانه را که هر انسان مومنی از دیدن آن ها شرم دارد در ملا عام در معرض دید می گذارند و بانوان نیز هنگام خرید، گاهی با آن ها باب شوخی را باز می کنند که شاید تخفیف بیشتری بگیرند.

در آن جا بانوانی را خواهید دید که با بلوز و شلوار و با چهره ای کاملا آراسته در میان انبوه مردان حیای خود را به حراج می گذارند و انگار نه انگار که شاید دل های مریضِ مریض دلان را مریض تر نمایند و گاهی نیز به جای روسری کلاهی بر سر می نهند، در حالی که از زیر آن موهای گیس شده آویزان است و گاهی بانوان همشهری نیز از فرصت استفاده کرده و روی مهمانان را  کم می کنند.

 از بی حجابی بانوان و بی حیایی برخی فروشندگان که بگذریم، گسترش نوازندگان خیابانی و نی انبان زنان و راه انداختن کف و سوت مسافران بیشتر نگاه ها را به خود جلب می کند.

 موسیقی های وقت و بی وقت دکه های غذافروشی و گاهی فلافل فروشی ها آلودگی صوتی ایجاد و آسایش را از مسافران سلب می کند، گویا بدون پخش آهنگ غذاهایشان به فروش نمی رسد.

از بازار که خارج شویم و به طرف ساحل برویم زنان و مردانی را خواهید دید، با لباس هایی به شنا می روند که صحنه های ناخوشی را در ذهن تداعی می کند و قطعا اگر مسئولان درآمد یک ماهی که از دکه فروشان و لنج ها کسب می کنند، صرف پلاژ مخصوص بانوان می کردند، شاهد چنین صحنه هایی نبودیم.

و لنج های گردشگری که انگار موتور آن بدون ارگ و موسیقی های تند و رقص مسافران نمی چرخد، بیشتر از همه فرهنگ اروپا را جلوه گر می شود.

اینجا گناوه نیست، اروپاست و شاید هم آنتالیا.

تذکر لسانی و محترمانه لازمه ی داشتن بندری با زیبایی های فرهنگیست؛ فرهنگی که برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) ست.

ستادهای امر به معروف بیدار شوید و گناوه را دریابید.

رقیه موسوی

/ انتهای خبر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*