سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
17 ذو القعدة 1441
Tuesday, 7 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » سلامت باشید
  • شناسه : 270880
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
شرایط مطلوب گناوه برای میزبانی تورنمت‌های بین‌المللی قایقرانی
شرایط مطلوب گناوه برای میزبانی تورنمت‌های بین‌المللی قایقرانی

شرایط مطلوب گناوه برای میزبانی تورنمت‌های بین‌المللی قایقرانی

با برخورداری از سواحل زیبا و چشم‌نواز شرایط مناسبی برای میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی و برگزاری اردوهای مختلف در ورزش‌های آبی و به ویژه قایق‌رانی دارد.

به گزارش "دانشجونیوز" ،کمپ قایقرانی شهرستان گناوه توسط کارشناسان از طریق گوگل شناسایی شد؛ این در حالی است که پس از بررسی ها به این نتیجه رسیدند که در استان بوشهر شهرستانی به نام گناوه وجود دارد که در کشور از لحاظ فضای آبی بی نظیر است و پتانسیل برگزاری مسابقات کشوری و فراتر از آن تورنمت های بین المللی را دارد.

قایقرانی گناوه در اوایل دهه ۹۰ رشد و پیشرفت چشمگیر و بسیار زیادی داشت تا آنجا که ملی‌پوشان زیادی را در تمامی رده های سنی به تیم ملی معرفی کرد.

میلاد پیل تن پس از طی کردن رده های مختلف سنی به کاپیتانی تیم ملی قایقرانی ایران رسید. حامد خدری که تاکنون عضو تیم ملی است توانست مقام های قهرمانی زیادی در سطح آسیا و بین المللی به دست آورد و تنها با اختلاف سه صدم ثانیه نسبت به ایتالیا نتوانستند در المپیک حضور پیدا کنند. حسین بحری و امین جمال زاده دیگر جوانان مستعد این شهرستان بودند که در تیم ملی جوانان حضور داشته و دارند.

جوانان گناوه ای در رشته های مختلف بارها ثابت کرده اند که اگر امکانات و فضاهای لازم موجود باشد می توانند پله های ترقی را خیلی سریع بپیمایند و در سطوح جهانی و بین المللی افتخار آفرین باشند.

انتظار می رود با توجه به پیشینه بسیار قوی و خوب جوانان مستعد گناوه در رشته قایقرانی بستر مورد نظر که بسیار مناسب است در اختیار هیئت قایقرانی قرار گیرد تا دوباره شاهد حضور فرزندان برومند این شهرستان در مسابقات بین المللی باشیم.

از آنجا که شهرستان گناوه ازجمله شهرهای موفق در ورزش‌های انفرادی است در این راستا بعد از ظهر امروز نشستی به منظور توسعه ورزش‌های آبی و دریایی در گناوه برگزار شد.

لزوم حمایت از قایقرانی

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان بوشهر ضمن تقدیر از هیئت قایقرانی شهرستان گناوه بابت حمایت ویژه از ورزشکاران شهرستان و استان گفت: حمایت همه جانبه برای توسعه این رشته ورزشی قهرمان‌پرور امری لازم است.

احمد بهروزیان‌فرد افزود: با توجه به بررسی متخصصین این حوزه این شهرستان با داشتن فضای استاندارد بیش از چهار هزار متر طول و عرض بیش از ۹۰ متر با مدیریت قوی و جذب اسپانسر توانایی میزبانی مسابقات استانی، کشوری و بین المللی را دارد.

بهروزیان‌فر تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان و هیئت قایقرانی تمام تلاش خود را با توجه به داشتن پتانسیل لازم به کار گیرد و اداره کل نیز با هیات قایقرانی استان آمادگی و همکاری لازم را برای کمک به هیات شهرستان دارند.

پتانسیل بالای گناوه در ورزش آبی

رئیس اداره ورزش و جوانان گناوه افزود: ورزش های انفرادی به ویژه آبی در این شهرستان سریعتر به سوی قهرمانی گام برمی دارند.

رحمان عمادی تصریح کرد: باید تدبیری اندیشید که جوانان مستعد به سمت این رشته ها جذب شوند.

 اسعدی رئیس هیئت قایقرانی شهرستان گناوه گفت: با توجه به علاقه ورزشکاران این شهرستان ما با همکاری مجموعه قایقرانی تمام تلاش خود را برای پیشبرد و توسعه این رشته انجام خواهم داد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*