دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
14 ذو الحجة 1441
Monday, 3 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 270884
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
آیت الله صفایی بوشهری : سند FATF در نهایت به ضرر ایران می‌شود / اقتدار اقتصاد ایران بستگی به پیوستن به FATF ندارد
آیت الله صفایی بوشهری : سند FATF در نهایت به ضرر ایران می‌شود / اقتدار اقتصاد ایران بستگی به پیوستن به FATF ندارد

آیت الله صفایی بوشهری : سند FATF در نهایت به ضرر ایران می‌شود / اقتدار اقتصاد ایران بستگی به پیوستن به FATF ندارد

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سند FATF به مصلحت ایران نیست گفت: این سند دارای برنامه‌ای است که ایران را دچار فشار اقتصادی در امور مالی می‌کند و به ضرر ایران می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی "دانشجونیوز" ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه  این هفته بوشهر با بیان اینکه دفاع مقدس میدان مجاهدت در عرصه‌های گوناگون است اظهار داشت: مجاهدت در فضاهای گوناگون یک رسالت همگانی است و قله جهاد شهادت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شرایط کنونی ایران اسلامی را همانند دوران دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: حماسه دفاع مقدس کنونی در عرصه اقتصاد، فرهنگ، سیاست، علم و فناوری و رشد در شاخص‌های اجتماعی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: در این عرصه باید جبهه مقاومت اقتصادی تشکیل شود و در این راستا باید با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به اهداف مورد نظر دست یابیم.

خطیب نماز جمعه بوشهر، حماسه دفاع مقدس را یک الگو برای تاریخ دانست و خاطر نشان کرد: حماسه دفاع مقدس چنان درسی به دشمنان داد که جهان استکبار و دیگر دشمنان از آن حماسه دچار آسیب شده‌اند که در رژه هفته دفاع مقدس در اهواز به مردم و نیروهای مسلح تعرض می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری تعرض به مردم در اعمال تروریستی در اهواز را نشان از ضعف و زبونی دشمنان دانست و تاکید کرد: با این عملیات مسلحانه و تروریستی، اقتدار و عزت نظام اسلامی ایران شکسته نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با محکوم کردن اعمال تروریستی و تاکید بر برخورد قاطع با تروریست‌ها گفت: به زودی انتقام شهداء و مجروحان حادثه تروریستی اهواز از مزدوران، تروریست‌ها و نوکران بیگانه گرفته می‌شود.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: اگر کوچکترین تعرضی به خاک ایران شود دوران دفاع مقدس دوباره تکرار می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، نیروهای مسلح ایران را مایه افتخار و اقتدار این کشور دانست و تصریح کرد: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروهای دریایی و هوایی، انتظامی، دریابانی، پدافند و نیروی بسیج قهرمان استان بوشهر، سد محکم دفاع مقدس در جنوب ایران هستند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت روز سالمند بر توجه به این قشر که سال‌ها در جامعه و خانواده تلاش کرده تاکید کرد و افزود: باید برای سالمندان با تدبیر زندگی سالم و زمینه تامین حقوق و معیشت آنان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت روز ناشنوایان به بازگشایی مراکز آموزشی اشاره کرد و گفت: برخی مدارس از کمبود تجهیزات و امکانات آموزشی دچار مشکل هستند که لازم است برای تامین نیازهای مدارس با همکاری مسئولان، خیران و همراهی سایر اقشار مردم تلاش شود.

امام جمعه بوشهر به وضعیت اقتصاد در شرایط بین‌المللی پرداخته و خاطر نشان کردند : هر طرحی که از جهان غرب تدبیر می‌شود به سود نظام سرمایه‌داری رقم می‌خورد.
خطیب نماز جمعه بوشهر به سند FATF پرداخت و با بیان اینکه نخبگان و دانشجویان این سند را به ضرر کشور می‌دانند تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به ابعاد گوناگون سند FATF توجه کنند چراکه این سند در نهایت به ضرر ایران تمام می‌شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری به مطالعات انجام شده در زمینه سند FATF پرداخت و افزود: با مطالعات انجام شده در زمینه سند FATF فضایی ترسیم و ایجاد می‌شود که ایران را دچار فشار اقتصادی در امور مالی می‌کند.
ایشان افزودند : FATF طراحی جهان سرمایه داری و صهیونیسم بین الملل برای کنترل و مدیریت اقتصادی و سیاسی دیگر کشورها است . تردیدی نیست که آنان مانند همیشه به دنبال ضرر و زیان کشورهای مستقل و انقلابی می باشند. اقتدار اقتصاد ایران بستگی به پیوستن به FATF ندارد بلکه در چهارچوب سند اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری ، معنا و مفهوم پیدا می کند.

لازم به ذکر است که جمعی از دانشجویان بوشهری با پلاکارد های دست نوشته ای درخصوص FATF  در  نماز جمعه این هفته حضور پیدا کردند  و پس از نمازجمعه  تجمعی درباره عواقب خطرناک FATF   برگزار کردند که مورد توجه و اسقبال مردم قرار گرفت. نکته جالب توجه متن های دانشجویان بود که با زبان امروزی و  به صورت هشتک هایی مثل #خیانت_FATF  و   #پای کارانقلابیم و همچنین شکلک،  زبان طنز و …  سعی در روشنگری مردم درباره fatf داشتند.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*