۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر وسط » دانشگاه ها » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 271085
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
FATF  هوشمندسازی و تسهیل تحریم هاست
FATF  هوشمندسازی و تسهیل تحریم هاست

FATF هوشمندسازی و تسهیل تحریم هاست

اگر تعبیر متولیان وزارت خزانه داری آمریکا در مورد جنگ اقتصادی تمام عیار علیه مردم و کشور ایران را بپذیریم پیوستن به FATF به مانند آن است که در میانه جنگ آدرس زاغه‌های مهمات و محل تجمیع نیرو‌های خود را به دشمن اعلام کنیم تا با آسودگی و راحتی بیشتر بتواند ضربه‌های دقیق‌تر و موثرتری به کشور وارد کند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، دانشجویان دانشگاه آزاد دشتستان در بیانیه ای پشت پرده و عواقب زیان بار پیوستن به fatf را گوشزد کردند و با توجه به شرایط جنگ اقتصادی فعلی از طرف آمریکا ، این لایحه را مصداق نفوذ اطلاعاتی دشمن در عرصه اقتصادی دانستند و خواستار عدم پیوستن با این لایحه شدند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

وَلَن تَرضىٰ عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم ۗ. قُل إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الهُدىٰ ۗ. وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ العِلمِ ۙ. ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلا نَصیرٍ
هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آن‌ها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوس‌های آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود. سوره مبارکه البقرة آیه ۱۲۰
با این که بدعهدی استکبار بار‌ها بر نخبگان و عموم مردم نشان داده شده است هنوز خط اعتماد به غرب در داخل کشور پیگیری می‌شود.
استکبار هم اکنون معیشت و زندگی مردم ایران را هدف گرفته است تا به خیال خام خویش از این راه بتواند در مسیر رشد و پیشرفت کشور توقف و بازگشت به عقب ایجاد کند؛ این مضموم بار‌ها و بار‌ها در خفا و علن از زبان عاملان تحریم بیان شده است و به روشنی اولویت اصلی در جنگ خویش را «جنگ اقتصادی» اعلام کرده است.
بر نخبگان پوشیده نیست که اتاق جنگ مقابله استکبار با ایران در این روز‌ها «وزارت خزانه داری» آمریکاست. تنها وزارتخانه‌ای در جهان که عنوان مالی دارد، اما دارای واحد اطلاعات و عملیات است.
معمار ساختار تحریم‌های امروز این اتاق جنگ است که اهداف تحریمی دولت آمریکا را شناسایی کرده و با هوشمندسازی و گسترش تحریم‌ها تلاش دارد تا فضای اقتصادی کشور را ناامن و بی ثبات کند.
در این روز‌ها لایحه پیوستن به FATF – قراردادی که با عنوان زیبای شفافیت و مبارزه با تروریسم فعالیت می‌کند- شورای نگهبان در حال بررسی است؛ ناآگاهی‌ها و خدای نکرده غرض ورزی‌ها در بین بعضی نخبگان باعث شده است که گروه ویژه اقدام مالی FATF گروهی مستقل و فنی و فارغ از مسائل سیاسی معرفی شود؛ شواهد مکرر و پرتعداد که حتی در اظهارات مقامات دولت آمریکا نیز هویدا است مبنی بر استفاده ابرازی از این قرارداد به منظور تسهیل در هدف گذاری و هوشمندسازی و گسترده ساختن تحریم‌ها بر ضد کشور را عامدانه ببینید.
اگر تعبیر متولیان وزارت خزانه داری آمریکا در مورد جنگ اقتصادی تمام عیار علیه مردم و کشور ایران را بپذیریم پیوستن به FATF به مانند آن است که در میانه جنگ آدرس زاغه‌های مهمات و محل تجمیع نیرو‌های خود را به دشمن اعلام کنیم تا با آسودگی و راحتی بیشتر بتواند ضربه‌های دقیق‌تر و موثرتری به کشور وارد کند.

فارغ از حقارتی که در قبول این پیشنهاد شده است تجربه نشان داده است که اعتماد به اینان راه به جایی نخواهد برد و اکنون که اروپایی‌ها بعد از تعهد کامل ایران به مفاد برجام در مقابل انجام ندادن تعهدات طرف مقابل، این توقعات را دارند چه ضمانتی است که در مرحله بعد موضوع دیگری را درخواست نکنند.
بر علاقلان هویداست که راه این نیست
مسئولیت تشدید تحریم‌ها و فشار‌های معیشتی علیه مردم ایران برعهده کسانی است که با تصویب اف. ای. تی. اف، سخاوتمندانه ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی و مالی ایران را در اختیار آمریکا قرار می‌دهند؛ لذا مسئولین باید به این نکته توجه نمایند که عدم باور و عدم درک صحیح از این موضوع با عنایت به گستردگی جنگ اقتصادی، بسیار خسارت بار خواهد بود.
ولن یجعل الله الکافرین علی المومنین سبیلا
«وخداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطی نداده است.» سوره نساء، آیه ۱۴۱

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*