دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » دانشگاه ها » گزارش
  • شناسه : 272097
  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۲
دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند
دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

دانشجویان سراسر کشور این هفته پیشگام در گام دوم انقلاب شدند؛ هم صدا با مردم در مساجد و دانشگاه‌ها به fatf نه گفتند و خواستار رد این لایحه استعماری در مجمع تشخیص مصلحت شدند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، فقط کافی است لحظه‌ای تصور کنید در کشوری جنگی صورت گرفته و تعدادی از مسئولین این کشور با همان دشمنانی که به کشور حمله کرده اند، پای میز مذاکره نشسته و در مقابل، وضع معیشت مردم را به امضاهای این معاهدات گره زدند؛ گویی جز پذیرش این معاهدات راهی نمانده است. از لوایح این معاهده که در این بین  امضا می‌شود این چند مورد قابل توجه است:

۱) دادن اطلاعات مالی کشور به دشمنان

۲) پذیرفتن این مورد که یکی از قطب‌های مهم امنیت کشور یعنی سپاه پاسداران را تروریست بخوانند و آن را به مرور تضعیف کنند

۳) پذیرفتن قانون عدم دور زدن تحریم‌ها که در زمان تحریم برای آن کشور یکی از الزامات رفع مشکلات اقتصادی کشور است

۴) پذیرفتن مسدود کردن حساب‌های بانکی افراد شاخص و مهم در کشور و مواردی دیگر از این قبیل…

 

شاید پس از شنیدن این موارد به این نتایج برسید که این افراد با امضای این معاهدات، دست در دستان دشمن می‌خواهند قدرت نظامی وامنیتی کشور را بیش از پیش تضعیف کرده و کشور را آماده‌ یک استعماری بزرگ از جانب غرب کنند یا شاید در ذهن خود پرسش‌هایی مطرح شود که چرا مردم آن کشور و یا جوانان آن کشور برای جلوگیری امضا شدن این لایحه کاری نمیکند؟ و به چه دلیل سکوت کرده اند؟

 

اما تمام سوالات بالا زمانی قابل بیان است که این اتفاق در کشوری جز ایران روی دهد؛ زیرا ایران پر است از انسان‌های هوشیار و با بصیرت. مدتی پیش درست پس از آنکه لایحه‌ای مشابه موارد ذکر شده بالا به نام FATF در ایران ورود کرد و تمام تلاش‌ها برای تصویب آن انجام شد، سریعا جوانان و چهره‌های برجسته‌ علمی و سیاسی با بصیرت و هوشیار کشور این لایحه را مورد بررسی قرارداده و با آن مخالفت کردند. تا جایی که به جرات میتوان گفت: مردم کشور علی الخصوص دانشجویان برای هوشیار کردن مردم و مسئولین از خطرات و ضرر‌های امضای این معاهده سنگ تمام گذاشتند.

 

در هفته‌های اخیر که این لایحه بعد از تصویب مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده، شاهد حجم عظیمی از مخالفت‌های دانشجویان طلاب و اساتید برجسته دانشگاه‌های سراسر کشور بودیم. دانشجویان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب این کشور غیور یک صدا و همراه با هم برای جلوگیری از تصویب استعمارنامه FATF به پا خواستند تا از مسئولین و اعضای تشخیص مصلحت نظام بخواهند که با امضا نکردن این لایحه، بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار و استعمارگران غرب و لیبرال‌های سازشکار و بزدل داخلی زده و نشان دهند چهل سال ایستادگی ایران نمیتواند با یک امضای خفت بار زیر سوال رفته و افراد غرب زده امنیت و معیشت مردم را بازیچه این لوایح کنند.

 

ازین رو دانشجویان غیور و هوشیار کشور در نقاط مختلف کشور با برپایی اجتماعات، سخنرانی‌ها، تحصن‌های چند روزه در مساجد و قرائت بیانیه‌های خود، خواستار عدم امضای این معاهده در جلسه فردای مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.

 

در این راستا دانشجویان بسیجی استان قم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با آیت‌الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین دیداری صمیمی داشتند و در این دیدار به بررسی لوایح  fatf پرداختند.

 

مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مرکز استان خوزستان نیز با عامر کعبی، نماینده مردم آبادان در مجلس  نشست پرسش و پاسخ برگزار کردند؛ که در این نشست به موضوعاتی پیرامون FATF  و اقتصادی پرداخته شد.

 

در این بین عده‌ای از تشکلهای دانشجویی نیز نامه نوشتند و از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند در خصوص بررسی لوایح FATF مانند همیشه پاسدار و محافظ منافع و عزت کشور و نظام و مردم باشد.

بیشتر بخوانید

۳۷۰ تشکل دانشجویی ۱۰ استان کشور نیز در نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلحت نوشتند FATF ربطی به اقتصاد نداشته و اعمال تحریم‌های بیشتر برای کشور است.

این تشکلها که از استانهای خراسان رضوى، خراسان جنوبى، خراسان شمالى، سیستان و بلوچستان، سمنان، گلستان، مازندران، یزد، کرمان، فارس بودند در نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار اقدام انقلابی و رد لوایح استعماری FATF شدند.

بیشتر بخوانید 

 

اما موج تحصن ها و تجمع ها از زنجان شروع شد؛ دانشجویان دانشگاه‌های استان زنجان در واحد اعتمادیه در اعتراض به FATF تجمع کردند که در جریان این مراسم صادق شهبازی، فعال دانشجویی در مهدیه دانشگاه آزاد اعتمادیه پیرامون FATF سخنرانی کرد.

«نه»ای به بزرگی ایران زمین/ دانشجویان سراسر کشور خواستار رد لوایح fatf در مجمع تشخیص مصلحت شدند

 دانشجویان و مردم همدان نیز روز چهارشنبه پس از نماز مغرب و عشا در واکنش به بررسی لوایح CFT و FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مسجد جامع این شهر تحصن کردند. در خصوص این تحصن بیشتر بخوانید

 

دانشجویان بابلی هم به سیل معترضین به تصویب FATF پیوستندسید سینا رضوی، یک  فعال دانشجویی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: دانشجویان و مردم بابل نیز در واکنش به بررسی لوایح CFT و FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدت دو روز تحصن کردند. موضوع اصلی این تحصن، حل مشکلات معیشتی و بررسی لوایح CFT و FATF و پالرمو است. 

البته حجت الاسلام بابائیان، امام جمعه شهر امیرکلا نیز در این تحصن حاضر شد و برای معترضان سخنرانی کرد.

 

خبرگزاری دانشجو/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*