جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
7 شوال 1441
Friday, 29 May , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » دانشگاه ها » سلامت باشید
  • شناسه : 272639
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۵
بوشهری‌ها بیشتر به فکر سلامتی خود باشند/ مصرف بالای دخانیات
بوشهری‌ها بیشتر به فکر سلامتی خود باشند/ مصرف بالای دخانیات

بوشهری‌ها بیشتر به فکر سلامتی خود باشند/ مصرف بالای دخانیات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به مصرف بالای دخانیات در استان گفت: مردم استان بوشهر با تغییر در سبک زندگی، بیشتر به فکر سلامتی خود باشند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، سعید کشمیری در گفت‌وگو با مهر خواستار توجه بیش از پیش مردم استان به سبک زندگی سالم شد و ادامه داد: برخی از شاخص‌ها در استان بوشهر باعث نگرانی است که باید شاهد تغییر در سبک زندگی مردم باشیم.

وی از افزایش برخی بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: از جمله این بیماری‌ها می‌توان به فشار خون بالا، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی اشاره کرد که نیازمند افزایش فعالیت‌های ورزشی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه در استان از هر ۱۰ نفر یک نفر مبتلا به دیابت است، ادامه داد: هر چهار نفر در استان بوشهر یک نفر مبتلا به فشار خون بالا است.

شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی

وی به برخی از علامت‌های شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: انجام ۵۰۰ عمل قلب باز و انجام دو هزار و ۵۰۰ آنژیوگرافی از علائم مشکلات قلبی در استان است.

کشمیری با اشاره به اینکه مصرف دخانیات نیز در برخی شهرستان‌ها ۳۰ درصد نسبت به میانگین کشوری بیشتر است گفت: مردم استان باید برای سلامتی خود به سمت ورزش و تغییر سبک زندگی بروند.

انتهای خبر/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*