دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
14 ذو الحجة 1441
Monday, 3 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بیانیه » دانشگاه ها
  • شناسه : 272959
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
عراقچی از وزارت خارجه اخراج شود/ ضعیف‌کشی حاصل همنشینی با نمایندگان شیطان بزرگ است
عراقچی از وزارت خارجه اخراج شود/ ضعیف‌کشی حاصل همنشینی با نمایندگان شیطان بزرگ است

عراقچی از وزارت خارجه اخراج شود/ ضعیف‌کشی حاصل همنشینی با نمایندگان شیطان بزرگ است

۱۷ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در واکنش به اظهارات معاون وزیر امور خارجه در خصوص اخراج اتباع افغانی از کشور تاکید کردند: مصرانه معتقد به اخراج عراقچی از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی هستیم.

به گزارش "دانشجونیوز" ، به نقل از خبرگزاری دانشجو، دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای سخنان معاون سیاسی وزیر امور خارجه را محکوم کردند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: در سالگرد خروج آمریکا از توافق برجام، شاهد اقداماتی از دولت بودیم که شاید بدلیل مشی انفعالی دولت در مقابل بدعهدی کشور‌های غربی انتظار آن حتی در این حالت حداقلی هم نمی‌رفت، اما آقای عراقچی معاون وزیر خارجه کشور در سخنانی عجیب و خلاف امنیت ملی و منافع کشور در پاسخ به اقدامات خصمانه آمریکا و تهدیدات اروپا مهاجرین افغانی کشور را تهدید به اخراج کرد! این چه سیاست ورزی این آقای به اصطلاح سیاستمدار است؟ آیا این دیپلمات وزارت خارجه سیاست نژادپرستی را ملاک سخن خود قرار داده؟ آیا عجیب نیست پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب این مسئول نان‌خور نظام اسلامی افکار ضداسلامی خود را از تریبون رسمی کشور به زبان می‌راند؟ آیا وی با تهدید مهاجرین مظلوم افغان خواسته به مانند پرتاب خودکارش در مقابل عبور غربی‌ها از خط قرمز منافع کشور در برجام، مثلاً کشور‌های اروپایی را با ضد مهاجر نشان دادن کشور تهدید کند؟ عجب عقلانیتی!، عجب هوش سرشاری!

در ادامه این بیانیه آمده است: آقای عراقچی آدرس عوضی را نمی‌توان به کسانی غالب کرد که خوب از افکار و نتیجه سیاست‌بازی غربی شما آگاه بوده و افتضاحات عملکردتان با تحمیل خسارت محض برجام و معطل نمودن بازار و سیستم اقتصادی کشور و تعطیل نمودن صنایع هسته‌ای و انفعالتان در مقابل تحریم‌های روزافزون، چون لکه ننگی در برابر دیدگانش قرار دارد، آنهم با علی برکت الله از تلویزیون.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: خداوندا این باند غربگرا‌ها چه بلایی شده‌اند بر سر مردم و کشور، که بعد از چوب حراج به منافع و دستاورد‌های هسته‌ای، امروز انسانیت را باخته و به شرف و آبرو انقلاب اسلامی به عنوان حامی مستضعفین حمله ور شده‌اند! شرمتان باد، در مقابل دوربین صداوسیما و چشمان مردم نظاره‌گر بی‌عرضگیتان را در توافق برجام و خسارات حاصله‌اش را به مهاجرین مظلوم افغانی ربط داده و دهانتان را به تهدید این مردم فداکار که چه در جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس و چه در مقابل تروریست‌های پرورش یافته غرب همچون داعش به عنوان مدافعان حرم از مال و جانشان گذشته و به عنوان یکی از بازوان پرقدرت نفوذ استراتژیک کشور عزت آفرینی کرده و در قلل شرافت قرار داشته و الگویی به عنوان غیرتمندی مسئولانه در چشم مردم شناخته می‌شوند، باز کرده اید. عجب وقاحتی، هم‌نوا شدن با رژیم صهیونیستی به بهانه فشار اقتصادی به کشور که ناشی از عملکرد خود شما و دسته گل‌های اطرافیانتان همچون فاجعه ارزی است، ما را یاد شعار فتنه گرانی می‌اندازد که در تقابل با آرمان‌ها و ارزش‌های انسانی و سیاست اصولی نظام جمهوری اسلامی، نه غزه و نه لبنان را فریاد می‌زدند، انگار شما افغانستان را هم اضافه کرده‌اید، اگر رهایتان بگذارند قطعاً سراغ عراقی‌ها و همین‌طور منتقدانتان هم خواهید رفت، تکلیف مردم مظلوم یمن هم که معلوم است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: البته با این تفکرات بعید نیست حل مشکلات کشور را به صلح با رژیم غاصب صهیونیستی هم وصل کنید. این سخنان اگر ناشی از حماقت محض نیست، باید گفت: پس چرا با بیان این مطالب به دشمن بابت موثر بودن تحریم‌ها گرا می‌دهید، قبل از رخ‌دادی به دنبال تنش و بحران هستید؟ یا انحراف افکار عمومی از مسئولیت دولت؟ ادب دیپلماتیک را از که آموخته اید؟ این چه خوی استکباری است که آن را با تهدید مهاجرین افغانی بروز می‌دهید؟ آیا هم‌نشینی شما با نمایندگان شیطان بزرگ چنین خود برتربینی و وادادگی و رفتار استکباری را برایتان متوهم ساخته که از مهاجرین افغانی در نهایت سیاست کثیف آمریکایی رو به ضعیف‌کشی آورده و آن‌ها را اهرم فشار دیپلماسی ذلیلانه و عاجز خود نمائید؟

در پایان اشاره شده است: ما داعیه‌دار مستضعفانیم و این رویکرد نژادپرستانه، غیرانسانی، ضداسلامی طرح شده توسط فردی غرب‌زده با سیاست و افکار ترامپی را محکوم کرده و علاوه برآنکه خواهان عذرخواهی دولت از وجود چنین فردی در بدنه خود که فاقد حداقل شرایط یک دیپلمات نظام جمهوری اسلامی است بوده، بلکه مصرانه معتقد به اخراج عراقچی از وزارت خارجه جمهوری اسلامی هستیم و با جلوگیری از این نظریات شاذ از سوی مسئولین؛ در پاسخ به رد وقیحانه مهلت ۶۰ روزه دولت توسط کشور‌های اروپایی، باید دولت از خود جسارت نشان داده و گام‌های پیش بینی شده بعدی را عملی نماید. غرب و اعوان غرب زده اش این را در گوش کر و عقل نافهم خود فرو کنند: «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» خط مسلم رویکرد جمهوری اسلامی است.

گفتنی است این بیانیه در اعتراض به سخنان عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشور از سوی دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد زنجان، واحد پرند، واحد کرج، واحد ارومیه، همدان، واحد زاهدان، واحد تهران شرق، واحد اسلامشهر، واحد سنندج، واحد رشت، واحد ایلام، واحد دزفول، واحد اردبیل، واحد یزد، واحد اراک، واحد بجنورد، واحد سمنان منتشر شده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*