۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 273063
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۱۶
دوگانه جنگ و مذاکره هجومی روانی برای تحمیل مذاکره مجدد است
دوگانه جنگ و مذاکره هجومی روانی برای تحمیل مذاکره مجدد است

دوگانه جنگ و مذاکره هجومی روانی برای تحمیل مذاکره مجدد است

فعال دانشجویی دانشگاه خلیج فارس در یادداشتی ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره در رسانه ها را حربه منافین داخلی و دشمنان خارجی برای تحمیل مذاکره مجدد به جمهوری اسلامی و همراهی با زیاده خواهی های آمریکا دانست.

به گزارش "دانشجونیوز" ، انتشار اخبار احتمال حمله نظامی بین ایران و آمریکا در فضای عمومی و مجازی بازتاب و واکنش های متفاوتی را در بر داشته است اما آنچه در پشت پرده جهت دهی رسانه ای مشاهده می شود، هدف شوم دیگری برای این اقدام متصور می شود. مهدی محمدی فرد فعال دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در یادداشتی به اهداف هجمه رسانه ای دشمنان داخلی و خارجی می پردازد:

 با انتشار اخبار حضور قریب الوقوع ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس، زمزمه هایی در فضای مجازی به گوش رسید که بعد از ماه مبارک رمضان، آمریکا به ایران حمله خواهد کرد!

این اظهار نظر شگرف آنقدر جالب بود که هرچه بگوییم از طنز ماجرا کم نمی شود. زمزمه جنگ در جان فضای حقیقی هم نفوذ کرد تا جایی که هفته نامه اصلاح‌طلب صدا تیتر "دوراهی جنگ و صلح" را کار کرد.

تصویری لانگ شات از یک دریای آزاد که در دور دست آن یک ناو هواپیمابر و چندین ناوچه نظامی بر روی آب، در حالی که آسمان بالای سرشان هم با انواع هواپیماهای جنگنده پر شده، به سمت دوربین (شما یا در واقع ملت ایران) در حال حرکتند.‌

این صفحه در تاریخ مطبوعات ایران و بلکه به عنوان یکی از نشانه‌ها در تاریخ سیاسی این دهه خواهد ماند. اینکه چطور در اوج جنگ سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای آمریکا علیه ملت ایران، یک نشریه ایرانی عملیات رسانه‌ای دشمن را در داخل تکمیل می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا می گوید: "اساسا آمریکا به دنبال جنگ نیست." عده ای کاسب دوگانه جنگ و مذاکره شده اند و می‌گویند نه، شما به ایران حمله خواهید کرد. حربه ایجاد ترس برای وادار کردن حکومت به خواسته های طرف مقابل از طرف رسانه های دشمن به سرعت و ظرافت در حال اجراست.

اما صحبت از عدم تمایل و اراده آمریکا به جنگ با ایران از روی احساسات و رجز خوانی نیست بلکه حاصل چهل سال پیشرفت های نظامی و دیپلماسی انقلابی گفتمان انقلاب اسلامی است.

 مسئولین نظامی آمریکایی به خوبی می دانند که در صورت وقوع هر گونه تجاوز نظامی، تمامی پایگاه های نظامی آمریکا در فاصله دوهزار کیلومتری از مرز ایران هدف خواهد گرفت. همچنین در کمتر از هفت دقیقه، موشک های ایران حیفا و تل‌آویو رژیم غاصب رابا خاک یکسان خواهند کرد ضمن اینکه تنگه هرمز با ترانزیت حداقل ۴۰٪ از انرژی دنیا به محلی برای تغییر موازنه جنگ به نفع ایران خواهد شد.

ناوهای جنگی آمریکا نیز سیبل‌های بزرگ و کندی برای شکار و قرار گرفتن در تیررس نیروها و ناوچه ها، قایق های تندرو و موشک های ایران است. نبردی که می تواند پایان هژمونی آمریکا در منطقه و شاید جهان باشد و هیچ کشوری با دست خویش گور خود را نخواهد کند.

البته معدود کسانی هستند که با این دوگانه می خواهند باب جدیدی را در تحمیل مذاکرات ایران و آمریکا باز کنند همانند دوگانه معیشت و مذاکره در سال ۹۲ ، البته حقه جنگ روانی این عده که بهتر است منافقین داخلی بنامیم، برای مردم رو شده است. حربه ای که می تواند پوشش خوبی برای شانه خالی کردن از جوابگویی به مدیریت شش ساله گفتمان غرب گرای دولت داشته باشد و البته انحراف افکار عمومی در طول سالیان مدیریت این طیف فکری بر قوه مجریه کشور همواره شامل حال فضای سیاسی و اجتماعی کشور شده است.

گویا حقه جنگ و مذاکره دیگر جواب نمی دهد و باب تمسخر قرار گرفتن رییس جمهور آمریکا در فضای مجازی شده است. شاید یک از مهم ترین مواردی که تهدیدهای جنگ روانی فعلی را تبدیل به ابزار تمسخر مردم و کاربران فضای مجازی کرده است اعتماد مردم به توان و انجام بی نقص نظامیان جمهوری اسلامی در وظایف نظامی خود و مراقبت از امنیت مرزهای کشورمان است.

پیام مهمی که دولتمردان از این جنگ روانی دریافته اند، عدم رضایت و اعتماد مردم به مدیران اقتصادی کشور است که با هر تنشی در بازار، نگاه مردم به آینده اقتصادی کشور تصویری نگران کننده و مبهم است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*