۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 273200
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۶
جوانان فاتح خرمشهرهای علم و صنعت و اقتصاد هستند
جوانان فاتح خرمشهرهای علم و صنعت و اقتصاد هستند

جوانان فاتح خرمشهرهای علم و صنعت و اقتصاد هستند

توصیه رهبر انقلاب در دیدار دانشجویی اول خرداد بر فراهم آوردن مقدمه تشکیل دولت حزب اللهی و جوان، بیانگر وجود مشکل جدی فراروی مسیر انقلاب و امید بستن ایشان به جوانان برای رفع این مانع عظیم است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اشغال و پس از ۳۵ روز مقاومت، چهارم آبان ۱۳۵۹توسط رژیم تا دندان مسلح بعثی عراق اشغال شد و در ساعت ۱۱ صبح روز سوم خرداد ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس آزاد شد.

عملیات آزادسازی خرمشهر به کشته و زخمی شدن ۱۶ هزار و اسارت ۱۹ هزار عراقی منجر شد و گرفتن این تعداد اسیر از دشمن، بیانگر اهمیت این عملیات برای ایران و مفتضح بودن شکست دشمن تا بن دندان مسلح است که نیروی نظامی زیاد و تجهیزات نظامی مدرنی را در خرمشهر مستقر کرده بود.

امام راحل درباره فتح خرمشهر فرمودند: فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است، خرمشهر شهر لاله های خونین است. خرمشهر را خدا آزاد کرد.

فتح خرمشهر، نمونه بارز حماسه ای بزرگ است که نشان داد ملت ایران چگونه در مقابل بزرگترین لشکرکشی صدام به ایران ایستادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

سوم خرداد روز آزادسازی شهری است که در جنگ اراده‌ها، اراده دشمن زمین‌گیر می‌شود و این پیام به دشمن داده می‌شود که " وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه "

در واقع فتح خرمشهر یک معجزه بود. در جنگی نامتعارف و نابرابر، اراده حق بر باطل پیروز شد. جنگی که یک طرف آن، مستضعفین سینه سپر کرده و در سمت دیگر تمامی مستکبرین، دندان تیز کرده بودند.

صحنه نابرابر دوران دفاع مقدس که تمام قدرت های جهان دریک طرف و ملتی مورد ظلم اما مقتدر و آزادی‌خواه در طرف دیگر صحنه، همه مدعیان عدالت و آزادی و سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری را به قضاوت نشاند، صحنه تمام نشدنی جبهه حق در مقابل باطل است، این صحنه در فتح خرمشهر تجربه ای گران‌بها برای ملت بزرگ ایران به ارمغان می‌آورد و در ادامه تاکنون بارها تکرار شده است.

جوانان همواره در قاموس فکری رهبر انقلاب جایگاهی خط شکن و پیش برنده کار را دارند و در هر صحنه ای که آینده کشوربا نگرانی هایی روبرو بوده است، ایشان بدون هیچ ملاحظه و اضطرابی، جوانان را جلودار عبور از موانع می دانند.

تکرار تجربه هایی از جنس فتح خرمشهر به دست جوانانی اتفاق افتاده است که با تکیه بر نیروی جوانی و با توکل بر قدرت بی انتهای خداوند متعال بدون هیچ چشم داشتی به کمک بیگانگان، تنها به فرمان ولی خود لبیک گفته اند.

مقام معظم رهبری با اعتماد به خودباوری جوانان، آنها را موتور محرّکه کشور دانسته و با تأکید بر نوآوری، خلاقیت و میدان داری جوانان، بر این نکته تأکید دارند که « جوانان، هم در امروزشان که جوانند، هم در فردایشان که مردان و زنان و مدیران و کارگزاران کشور خواهند بود، هر کدام در هر جا که هستند، با پاکی و پارسایی و دینداری و تقوا، بایستی نیروی عظیم جوانی و توانمندی خود را برای آبادانی، توسعه و تحقق اهداف متعالی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران و نوآواری در جهت تقویت اصول پذیرفته شده منطقی و عقلانی خودمان به کار گیرند.»

ایشان با توصیه به جوانان برای ورود به میدان های مهم و اصلی و فعال بودن در عرصه های مختلف، بر این مهم تأکید دارند که: «جوان های عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مالِ شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیّت را بردوش دارید؛ خرّمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، [بلکه‌] در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است»

توصیه رهبر انقلاب در دیدار دانشجویی اول خرداد بر فراهم آوردن مقدمه تشکیل دولت حزب اللهی و جوان بیانگر وجود مشکل جدی فراروی مسیر انقلاب و امید بستن ایشان به جوانان برای رفع این مانع عظیم است.

در مجموع وجود روحیه انقلابی و انقلابی گری، ریسک و خلاقیت در جهت تعالی اصول و ارزش های تثبیت شده، فهم درست و منطقی از مسائل و تحلیل های آگاهانه از آن چه در کشور درحال وقوع است، بصیرت و دشمن شناسی و تلاش برای تحقق وحدت اجتماعی و ملی، و از همه مهم تر، روحیه ی ورود به میدان های نبرد علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوانان حلال مشکلات است و در صورت بالفعل کردن استعداد های بالقوه، فتح خرمشهرهای علم و صنعت و فرهنگ و سیاست و اقتصاد و توسعه‌ی کشور، به ایده آل خود نزدیک خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*