۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » دانشگاه ها
  • شناسه : 287716
  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  • منبع : خبرگزاری فارس
آزمون کارشناسی ارشد به روایت آمار/ گوی سبقت باز هم در دست زنان
آزمون کارشناسی ارشد به روایت آمار/ گوی سبقت باز هم در دست زنان

آزمون کارشناسی ارشد به روایت آمار/ گوی سبقت باز هم در دست زنان

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شده است و آمار داوطلبان نشان می‌دهد، 50.10 درصد داوطلبان زن و 49.90 درصد مرد هستند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شد و برخی داوطلبان بعدازظهر امروز و برخی دیگر فردا در دو نوبت صبح و بعدازظهر به رقابت برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها می‌پردازند.

آمار ثبت‌نام کنندگان آزمون امسال نشان می‌دهد که نسبت به تعداد داوطلبان سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار و ۵۰۲ نفر کمتر ثبت‌نام کردند، امسال ۶۱۴ هزار و۸۸۳ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر زن و ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر مرد هستند یعنی ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و ۴۹٫۹۰ درصد مرد هستند.

از مجموع داوطلبان ثبت‌نام کننده تعداد ۴۰هزار و ۶۶۹ نفر  علاوه بر انتخاب کد رشته امتحانی اول، علاقمندی خود در کد رشته امتحان دوم را نیز اعلام کردند.

 در مجموع ۳۹۹ هزار و ۱۲۰ نفر برای رشته‌ علوم انسانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۴٫۵۵ درصد زن و ۴۵٫۴۵ درصد مرد هستند، ۳۷ هزار و ۱۰۷ نفر برای رشته علوم پایه ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۷٫۱۱ درصد زن و ۳۲٫۸۹ درصد مرد هستند.

در رشته فنی و مهندسی ۱۴۳ هزار و ۳۱۲ نفر ثبت ‌نام کننده بود که ۲۷٫۲۷ درصد آنان زن و ۷۲٫۷۳ درصد مرد هستند، ۱۸ هزار و  ۹۱۱ نفر در رشته کشاورزی و منابع طبیعی ثبت‌نام کردند که ۵۲٫۶۱ درصد زن و ۴۷٫۳۹ درصد مرد هستند.

برای شرکت در رشته هنر ۵۴ هزا و ۴۱۶ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۹۴ درصد زن و ۳۹٫۰۶ درصد مرد هستند. ۲۶۸۶ نفر برای رشته دامپزشکی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۳۱ درصد زن و ۳۹٫۶۹ درصد مرد هستند.

نتایج اولیه آزمون اواسط تیر ماه و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

 انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*