۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 287756
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
شهرداری بوشهر لکه ننگ را با عزل مسببین آن از دامن خود پاک کند
شهرداری بوشهر لکه ننگ را با عزل مسببین آن از دامن خود پاک کند
بیانیه و تجمع اعتراض آمیز دانشجویان بوشهری؛

شهرداری بوشهر لکه ننگ را با عزل مسببین آن از دامن خود پاک کند

دانشجویان دانشگاه های استان بوشهر در اعتراض به اتفاقات پیرامون سومین دو سالانه جایزه ادبی بوشهر که توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر رخ داده بود با تجمع در نماز جمعه بوشهر و صدور بیانیه ای خواستار محاکمه مسببین این اقدام شدند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ دانشجویان دانشگاه های بوشهر در اعتراض به اتفاقات پیرامون مسابقه ادبی یا سومین دو سالانه جایزه ادبی بوشهر که توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر رخ داده بود با تجمع در نماز جمعه بوشهر خواستار محاکمه مسببین این اقدام شدند.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر در حاشیه سومین دو سالانه جایزه ادبی بوشهر اقدام به نصب تصاویر مفاخر ادبی بوشهردر بیلبوردهای تبلیغاتی شهر کرده بود که در بین این افراد، تصاویر اشخاصی مسئله دار که از طرف علما به ارتداد محکوم شده بود یا در وابستگی بی چون و چرا به انگلستان و آمریکا شهرت داشتند و سناتور حکومت پهلوی بودند، دیده می شود. جهت اطلاعات بیشتر مراجعه کنید.

تشکل های دانشجویی استان نیز این اقدام را محکوم کرده و ضمن حضور اعتراض آمیز در نمازجمعه بوشهر با بیانیه ای اعتراض خود را اعلام نموده و خواستار محاکمه و برخورد قانونی با مسببین این حادثه شدند.

متن بیانیه ۳۵ تشکل دانشجویی به شرح زیر است:

بسم اللله الرحمن الرحیم

رشد روز افزون هنر و هنرمندان اصیل ایرانی نشان از اهمیت و جایگاه هنر در اندیشه انقلاب اسلامی دارد و هنر در گفتمان انقلاب اسلامی همواره به عنوان قالبی ظریفانه برای تبلیغ آرمان های انقلاب اسلامی مورد توجه بوده است. هنری مورد قبول اسلام است که برای ارتقای عدالت و مفاهیم انسانی مورد استفاده قرار گیرد نه هنری که توسط قشر هنری غربگرا که نه تنها هنر را برای هنر ، بلکه هنر را برای خوشایند بدخواهان انقلاب می خواهد. چرا که امام خمینی فرمودند:

تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی (ص)، اسلام ائمه هدی (ع) اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم ‏‌آور محرومیت ‌ها باشد. هنر در جایگاه واقعی خود تصویر زالو صفتانی است که از مکیدن خون فرهنگ اصیل اسلامی، فرهنگ عدالت و صفا، لذت می ‏‌برند؛ تنها به هنری باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب، و در راس آنان آمریکا و شوروی را بیاموزد. هنر در مدرسه عشق نشان‌دهنده نقاط کور و مبهم و معضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی است.

اما چندیست که بیلبورد های شهرِ انقلابیِ بوشهر پر از چهره های نام آشنایی است که نه تنها هیچ سنخیتی با انقلاب اسلامی ندارند بلکه ضد انقلاب و حتی از دلدادگان طاغوتی هستند. این نتیجه ی نگاه غیر فرهنگی کسانی است که افرادی را منصب می دهند که از پشت منشور باریک و از زاویه عینک غربیِ خودشان به فرهنگ می نگرند. جای کسانی که اینگونه فرهنگ را لگدمال می کنند در جایگاه فرهنگ و ادبِ موسسه فرهنگی ورزشی شهرداریِ شهری انقلابی همچون بوشهر نیست. وقتی در عزل و نصب های مسولین فرهنگی ما ملاک ها غیر کارشناسی است، معلوم است که بیلبوردهای شهر پر از سناتورهای پهلوی خواهد شد. جا دارد این پرسش مطرح گردد که چنین افرادی با کدام منطق بر مهمترین کرسی های فرهنگی شهر تکیه زده اند؟

وقتی نگاهِ ما با اندیشه اصیل ایرانی اسلامی فاصله داشته باشد،محکومِ فتنه ۸۸ و کسانی که کشف حجاب می کنند در برنامه های فرهنگ و ادبِ بوشهر به جای شاعران نامیِ استان، دارای جایگاه خواهند بود و کسانی که خود آینه ی تمام نمای تهاجم فرهنگِ بیگانه اند بعنوان الگوهای فرهنگی معرفی می شوند. زمانی که بودجه های فرهنگی برای بسیاری از مجموعه ها به کف میرسد ولی همزمان باید شهر بوشهر جولانگاه برنامه ای حجیم و پر هزینه شود که به نامِ فرهنگ، پنجه بر صورت فرهنگ انداخته است؟

نصب تصاویری از چهره های ضد انقلاب و استعمارپذیر، هیچ سنخیتی با مردم انقلابی و استعمارستیز بوشهر ندارد. مسولین باید بگوش باشند که اعمال و افکارشان فرهنگ را به مسلخگاه نبرد.جای  پرسش دارد که آیا تزریق فرهنگ مسموم با برنامه های پرهزینه چیزی بجز ذبح کردن فرهنگ و تلف کردن سرمایه های این مردم است؟

این لکه ننگی که بر دامن شهرداری بوشهر نشسته است بجز با عزل مسببینِ امر پاک نخواهد شد. مدت هاست جنبش دانشجویی استان بوشهر از حاشیه به متن خزیده و با نگاهی عمیق، مسایل استان را پیگیری نموده و قطع به یقین زین پس کوچکترین تحرکات فعالیت های فرهنگی، توسط دانشجویان انقلابی شهر بوشهر رصد خواهد شد و اگر این وضعیت تکرار شود با اقدامات انقلابی دانشجویان پیرو خط امام روبرو خواهند شد.

حال با فریادی رسا خطاب به مقام شامخ شهردار اعلام میداریم: اگر توانایی پیاده سازی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را ندارید ، بیشتر از این احساسات مردم بوشهر را جریحه دار نکنید و میدان را به جریان انقلابی واگذار کنید. شانیت فرهنگ و هنر بیش از این است که دستاویزی شود برای سیاست زدگی و نگاه های غربگرا.

نامه ی خود را با یک جمله از امام خمینی خاتمه می دهیم: ” وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشسراها و دانشگاه ها آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

هیات منتظران بقیه الله دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس

بسیج دانشجویی پردیس علامه دانشگاه فرهنگیان بوسهر

بسیج دانشجویی پیام نور بوشهر

بسیج دانشجویی علمی کاربردی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه خرد بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برازجان

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برازجان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شبانکاره

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی خورموج

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهرم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اهرم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر دیّر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیّر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر کنگان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندر کنگان

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بندر کنگان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جم

بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی جم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی دیلم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور عسلویه

بسیج دانشگاه علمی کاربردی عسلویه

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری شبانکاره

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*