۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 287812
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
عذر بدتر از گناه شهردار/ آیا چنین افرادی شایستگی مدیریت بر فرهنگ بوشهر را دارند؟
عذر بدتر از گناه شهردار/ آیا چنین افرادی شایستگی مدیریت بر فرهنگ بوشهر را دارند؟
نامه سرگشاده به شهردار بوشهر؛

عذر بدتر از گناه شهردار/ آیا چنین افرادی شایستگی مدیریت بر فرهنگ بوشهر را دارند؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در نامه ای سرگشاده به شهردار بوشهر،این تشکل دانشجویی ضمن انتقاد از واکنش حداقلی شهردار بوشهر در قبال اقدام هنجار شکن سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، با اشاره به دلیل مطرح شده توسط شهردار در توجیه این اتفاق، مسئول سازمان فرهنگی شهرداری را لایق مدیریت بر مجموعه فرهنگی شهر ندانستند و خواستار عزل وی شدند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در نامه ای سرگشاده به شهردار بوشهر، عزل مسببان وقایع هنجارشکن سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری را خواستار شدند.

این تشکل دانشجویی ضمن انتقاد از واکنش حداقلی شهردار بوشهر در قبال اقدام رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، با اشاره به دلیل مطرح شده توسط شهردار در توجیه این اتفاق، مسئولین سازمان فرهنگی شهرداری را لایق مدیریت بر مجموعه فرهنگی شهر ندانستند.

متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا

با سلام و تحیات خدمت شهردار محترم بوشهر

خدمت ذی شرافت جناب آقای امیری

با کمال توقیر معروض می‌دارد که چگونه با این طیب خاطر، هنوز مجریان برنامه ای که متنافر با انقلاب اسلامی بوده، سکانِ فرهنگی را در اختیار دارند. مع الاسف با یک قیام و قعود، اتفاق اخیر را با یک “توبیخ و عذرخواهی” در هم پیچیدید! لذا فاش می‌گوییم: این مماشات تا کجا ادامه خواهد داشت و اساسا باید چه اتفاقی رخ می‌داد تا باعث برکناری مسئولین مربوطه می‌شد؟

طبق فرموده حضرتعالی: “بی سوادی متولیان برنامه و عدم در جریان بودن مسئولِ آن” باعث این‌چنین ساختارشکنی‌هایی شده‌است، حال در ذهن افکار عمومی این سوال نقش بسته که چگونه این چنین افرادی سکان داری عرصه مهمی همچون فرهنگ را در شهر انقلابی بوشهر بر عهده دارند؟! مسئولینی که نگاهِ غربگرایی، توسط اساتید خودباخته در آنها بازتولید شده، آیا شایسته مسئولیت فرهنگی‌اند؟!

اگر شهرداری بوشهر رحم اجاره‌ای کسانیست که در ادبیاتِ بیگانه سیر و تطور می‌کنند، مردم را نامحرم ندانید و رسما اعلام کنید؛ ادبیاتی که یک پای آن در ادبیات غربیست و یک پای آن در ادبیات ساختار شکن!

شهر بوشهر جای کسانی نیست که برای ارائه تفکر غربی، آن‌را در زرورقِ ادبیاتِ اصیلِ ایرانی بپیچند. مطمئن باشید دانشجویان در برابر انحرافات مماشات نخواهند کرد. و از آن روزی باید بر حذر بود که خشم انقلابی جایگزین صبر انقلابی شود. جنبش دانشجویی از این به بعد این حرکات را بدون هزینه نخواهد گذاشت و اکنون نیز تا عزلِ مسببین، از پا نخواهد نشست (اعتراضات در قالب‌های دیگر ادامه خواهد داشت.)

از قرار مسموع کماکان موضوع در حد توبیخ باقی مانده‌است فلذا بعنوان شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر از حضرتعالی تقاضا داریم بدون هیچ ملاحظه‌ای این رنج‌نامه را با عزلِ مسئولین مربوطه به اتمام برسانید.

مماشات حضرتعالی با این اتفاق، سؤال‌های زیادی را در ذهن دانشجویان ایجاد می‌کند که بهتر است با اقدام شایسته جنابعالی، همه آن‌ها را رد نمایید. اگر مسئولین مربوطه اصرار دارند با لجاجت اثبات کنند که از قطار انقلاب پیاده شده‌اند، ما صحبتی نداریم!

کوتاه سخن آنکه: اگر عده‌ای گمان کرده‌اند که با این ولنگاری‌ها، مردم دچار نوعی “کوتاه آمدن در اصول” و “ارتجاع و تقلیل در آرمانگرایی” می‌شوند، در اشتباهند!

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*