۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 287934
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۵۸
تهدید به تشکیل کمیته انضباطی در جواب اعتراض دانشجویان به نداشتن خوابگاه + عکس
تهدید به تشکیل کمیته انضباطی در جواب اعتراض دانشجویان به نداشتن خوابگاه + عکس
در دانشگاه فرهنگیان بوشهر اتفاق افتاد؛

تهدید به تشکیل کمیته انضباطی در جواب اعتراض دانشجویان به نداشتن خوابگاه + عکس

دانشجویان ترم آخر پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر به دلیل نداشتن خوابگاه در اعتراض به عدم پیگیری به موقع و نامناسب بودن محل اسکان خود با انتشار عکسی در فضای مجازی اعتراض خود را اعلام کردند که با تهدید مسئولان دانشگاه به تشکیل کمیته انضباطی مواجه شدند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ دانشجویان ورودی ۹۴ پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر که ترم آخر خود را در حال سپری کردن هستند، چند روز پیش با انتشار تصویری به وضعیت نامناسب محل اسکان خود اعتراض کردند.

به گفته دانشجویان، در ابتدای ترم بهمن که همزمان با ورود دانشجویان جدید به دانشگاه بود، مسئولین دانشگاه در اقدامی غیر منتظره ترم آخر دانشجویان ورودی ۹۴ را غیر حضوری اعلام کرده و به دلیل نداشتن محل اسکان، به دانشجویان گفتند در پایان ترم که دانشجویان خوابگاهی دانشگاه را ترک کردند کلاس های شما برگزار خواهد شد در صورتی که ۲۵ درصد بابت خوابگاه و غذا از شهریه دانشجویان کم شده بود.

در نهایت دانشجویانی که این ترم را در خانه سپری کرده بودند، از اول خرداد به مدت ۱۲ روز در ایامی که سایر دانشجویان در فرجه قبل از امتحانات به سر می بردند و خوابگاه ها خالی بودند، واحد های درسی را در سه جلسه و برخی یک جلسه گذراندند و زمانی که برای امتحانات به دانشگاه مراجعه می‌کنند خوابگاه خالی وجود نداشت که اسکان پیدا کنند.

در نهایت با پیگیری دانشجویان و چند شب سرگردان بودن و اسکان در فضای آموزشی در روزهایی که برخی از دانشجویان کنکور ارشد نیز داشتند، نسبت به وضعیت نا مناسب محل اسکان و اینکه مسئولین دانشگاه زودتر از این به فکر اسکان دانشجویانی که از استان های همجوار به بوشهر برای تحصیل آمده اند نبودند، تصویری از محل اسکان خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

در این راستا سرپرست پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر در گفت و گویی تلفنی با خبرنگار دانشجونیوز بر خلاف گفته دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان ورودی ۹۴ این ترم را با نظر خودشان به صورت غیر حضوری گذراندند و بابت این هم هزینه خوابگاه و غذا از شهریه دانشجویان کم نشد.

محمدی در ادامه گفت: در ایامی که در حال تدارک کلاس های آموزشی برای اسکان دانشجویان بودیم، با اقدامی فرافکنانه اقدام به نشر تصویری در فضای مجازی کردند که خلاف واقعیت بود و شان و وجهه دانشگاه را زیر سوال برد و برای ما تبعاتی به همراه داشت و حتما با این مسئله قانونی برخورد خواهم کرد.

وی بیان کرد: خوابگاه شهدای دانش آموز در خیابان مطهری برای دانشجویان مهیا شده بود که خود دانشجویان نخواستند به آن جا بروند و باید در شورای انضباطی دانشگاه پاسخگوی اظهارات و اقدام خود باشند.

طبق گفته دانشجویان در خوابگاه شهدای دانش آموز، پسران هم اسکان داشتند که مناسب حضور دانشجویان دختر نبود و در زمانی که تصویر منتشر شده بود، هنوز وضعیت خوابگاه دانشجویان در دانشگاه مشخص نبوده و خود اقدام به حضور در کلاس هاس آموزشی و اسکان با وضعیت موجود کرده بودند.

اما سوال اینجاست که دلیل غیر حضوری کردن ترم بهمن برای این دانشجویان چه بوده است؟

چرا مسئولین دانشگاه با آگاهی نسبت به این موضوع، زودتر از این اقدام به تهیه خوابگاهی مناسب و در خور شان دانشجویان دختر که غیر بومی هم هستند، نکرده بودند؟

آیا اسکان در کلاس های آموزشی هرچند با توافق دانشجو از روی ناچاری، در شان دانشجوست؟

وضعیت خوابگاه شهدای دانش آموز تربیت بدنی چه وضعیت نامناسبی داشت که دانشجویان حاضر به اسکان در آن نشدند؟

آیا جواب اعتراض به وضعیت نامناسب اسکان دانشجو باید توسط مسئولان دانشگاه با تهدید به تشکیل کمیته انضباطی داده شود؟

 

پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز در راستای عمل به رسالت خویش آمادگی انتشار جوابیه دقیق مسئولان دانشگاه به ابهامات فوق را دارد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*