۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 287941
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۱۹۶۷ هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال برگشت/ پرونده قضایی تصویر سناتورهای پهلوی روند قانونی را طی می کند
۱۹۶۷ هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال برگشت/ پرونده قضایی تصویر سناتورهای پهلوی روند قانونی را طی می کند
در نشست خبری مطرح شد؛

۱۹۶۷ هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال برگشت/ پرونده قضایی تصویر سناتورهای پهلوی روند قانونی را طی می کند

نشست خبری دادگستری استان بوشهر به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ نشست خبری دادگستری استان بوشهر به مناسبت هفته قوه قضاییه در بوشهر برگزار شد. علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این نشست خبری با تبریک هفته قوه قضاییه به همکاران خود گفت: دادگستری استان بوشهر توان خود را در پاسخگویی و تسریع در پیگیری پرونده های قضایی گذاشته است و میزان پرونده های مختومه گویای این مدعا است که در سه ماهه اول امسال مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرا ۷۴ روز، در دادگاه ۱۵۰ روز و برای تجدید نظر ۱۱۸ روز است که باید کمتر شود.

جمادی ادامه داد: در سال رونق تولید با راه اندازی ستاد اقتصاد مقاومتی سعی در تسریع حل و فصل  پرونده ها و راه اندازی کارگاه ها و کارخانه ها و جلوگیری از بیکار شدن کارگران داشته ایم و در حد توان با بازدید حضوری از کارگاه ها و بررسی مشکلاتشان، اقدام به رفع مشکلات کرده ایم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اظهار داشت: در راستای حفظ بیت المال، مقدار ۱۹۶۷ هکتار از اراضی تصرف شده به بیت المال برگشت داده شد.

وی در مورد عدم وجود کارتخوان در مطب پزشکان بیان کرد: دادستان به عنوان مدعی العموم وارد شده ولی باید متولیان نظارتی ورود کنند اما قانون اجبار استفاده از کارتخوان وجود ندارد.

علی حسن پور دادستان بوشهر در ادامه با اشاره به پیگیری قضایی نصب تصویر سناتورهای پهلوی گفت: این پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شده و در حال سپری شدن روند قانونی خود است.

دادستان بوشهر اظهار داشت: در مورد پرونده منازل مبله اجاره ای که در ایام نوروز رواج داشت به عنوان مدعی العموم ورود کرده ایم و نیاز است مشکل مجوز و قانونی شدن فعالیت آنان رفع شود.

حسن پور در خصوص نصب تصویر سران فتنه ۸۸ در دانشگاه ها عنوان داشت: نصب تصویر سران فتنه اگر تبلیغ علیه نظام باشد ممنوع است و سخنرانی محکومان امنیتی در دانشگاه ها در صورت ممنوعیت سخنرانی یا در جریان بودن پرونده آنان ممنوع است و اگر چنانچه در سخنرانی خود علیه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی صحبت کند، پیگیری قانونی می کنیم.

وی در مورد انشعابات غیر مجاز آب توسط باغ شهری‌ها افزود: در این پرونده به صورت مدعی العموم ورود کردیم و انشعابات غیر مجاز را قطع کردیم ولی گزارش در خصوص تغییر مالکیت زمین ها و اخذ انشعابات غیر مجاز با اداره مربوطه است.

صداقت معاون شوراهای حل اختلاف نیز در این نشست گفت: از کل ورودی ۴۳۱۴۳ پرونده به شورای های حل اختلاف استان، تعداد یک سوم پرونده های قابل سازش در ۹۷ به صلح انجامید و تعداد ۲۷ پرونده قصاص از سال ۹۴ تا ۹۷ به سازش منجر شد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*