۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » گزارش
  • شناسه : 287974
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۳۵
به داد کارگران مظلوم بیمارستان برازجان برسید
به داد کارگران مظلوم بیمارستان برازجان برسید
پس از ده ماه عدم پرداخت حقوق؛

به داد کارگران مظلوم بیمارستان برازجان برسید

کارگران ساعتی بیمارستان برازجان در حالی اشتغال به کار دارند که پس از گذشت سه سال، هنوز بیمه نشده اند و نزدیک به ده ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ کارگر «او-تی» یا ساعتی به کسی اطلاق می شود که بر اساس میزان ساعت کار خود در هفته حقوق دریافت میکند. در قرارداد این نوع از کار، تعیین مزد و مزایای قانونی در تنظیم آن با توافق طرفین می باشد.

کارگرانی که به این ترتیب کار می کنند باید به نسبت ساعات کار، حداقل های قانونی در مورد آنان رعایت گردد. ضوابط و مزایای مربوط به مزد ساعتی، کارمزد ساعتی و کارمزد در آیین نامه مربوط به تبصره ۲ ماده ۳۵ قانون کار آمده است.

بطور کلی کارگرانی که طبق قرارداد کار ساعتی به کار اشتغال دارند به نسبت ساعت کار از کلیه حقوق و مزایای قانون کار برخوردار می شوند. بیمه تامین اجتماعی نیز برای کارگرانی که مزد خود را به صورت ساعتی دریافت می کنند، کمک هزینه های مسکن، بن کارگری، کمک عائله مندی و سایر مزایای رفاهی و انگیزه ای در کارگاه را به نسبت ساعات کار انجام شده برای آن ها در نظر گرفته است و با این حال، کارفرما مکلف است با این شرایط کارگر را بیمه کند.

در نظام مزد ساعتی، کارگر حق استفاده از تعطیلی روز جمعه، تعطیلات رسمی و مرخصی استحقاقی را خواهد داشت. محاسبه عیدی و سنوات خدمات کارگران مزد ساعتی که دریافتی ماهانه آن ها در ماه های مختلف متغیر است، بر مبنای «میانگین پرداختی های آن ها در آخر ۹۰ روز کاری» است و به نسبت ایام کارکرد آنها محاسبه و پرداخت می شود.

حال با وجود این همه مواد قانونی در شفاف بودن شرایط قانونی بکارگیری کارگران ساعتی، در بیمارستان شهید گنجی برازجان نوع جدیدی از قوانین کارگران ساعتی اعمال می شود.

چند هفته پیش ۵۰ نفر از کارگران ساعتی بیمارستان فوق با نامه ای به مسئولین شهرستان از وضعیت نامشخص خود گلایه داشتند. طبق گفته این کارگران که برخی نزدیک به سه سال سابقه کار دارند، هنوز بیمه نشده اند و نزدیک به ۱۰ ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

این کارگران در پی عدم اقدام مسئولان بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان دشتستان جهت رفع مشکل فوق، با نصب پلاکاردی در جلوی درب بیمارستان، اعتراض خود را عمومی کردند که در این بین واکنش فعالان دانشجویی و اجتماعی را به دنبال داشت. این کارگران از ترس اخراج شدن از کار، توان مطالبه عمومی حق خود را ندارند و حاضر به تحمل شرایط نامطلوب موجود هستند تا تنها راه درآمد ناچیز خود را از دست ندهند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی نیز در نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخواست رسیدگی به وضعیت نابسامان کارگران ساعتی بیمارستان برازجان را داشتند. جهت مطالعه مراجعه کنید.

اما عمق فاجعه زمانی است که وقتی به مدارک موجود در میزان ساعت بکارگیری و مزد دریافتی یا نحوه پرداخت آن به کارگران بیمارستان، مراجعه می‌کنیم با شرایط فاجعه باری روبرو می‌شویم.

طبق ماده ۵۱ قانون کار، مجموع ساعات کار نباید از ۴۴ ساعت در هفته و طبق قانون ماده ۵۷ نباید از ۱۷۶ ساعت در ماه تجاوز کند اما در بیمارستان برازجان میزان ساعت کار برخی پرسنل ساعتی به ۳۰۷ ساعت در ماه نیز می رسد یعنی نزدیک به دو برابر، آن هم در ازای پرداخت حقوقی معادل یک میلیون تومان!

با وجود این که طبق ماده ۳۷ قانون کار نهایت زمان پرداخت حقوق کارگران ساعتی، ۱۵ روز اعلام شده اما نزدیک به ۱۰ ماه است که حقوقی پرداخت نشده است.

شرایط کار کردن در بیمارستان برازجان سال هاست که در دنیای جدید منسوخ شده است و اگر صدایی از کارگران در ۱۰ ماه اخیر بلند نشده تنها بخاطر شرایط بد اشتغال و نگرانی بابت از دست دادن تنها راه درآمدشان بوده است و وای به حال مسئولی که آه ظالمی دامان او را بگیرد…

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*