۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 288129
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  • منبع : خبرگزاری فارس
توزیع نان در برازجان با طعم مهربانی+عکس
توزیع نان در برازجان با طعم مهربانی+عکس

توزیع نان در برازجان با طعم مهربانی+عکس

اینجا فرصتی مهیاست تا نان‌آور خانه دیگران باشی، محلی ست که خدا به‌واسطه بندگان صالح رزق و روزی می‌دهد. هرکسی توان مالی و علاقه دارد به هر میزانی که مایل است به دیگران کمک می‌کند.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ دزد و فاسد و تبهکار و قاتل و پرستو و برجام و اینستکس و هزار عنوان دیگر تیتر این روزهای رسانه‌هاست که باعث شده خیلی از اخبار خوب اصلاً پخش نشود. مدیریت و جهت‌دهی رسانه‌ای به‌طور نابخردانه و در برخی موارد خیانت کارانه منجر به گسیل اخبار منفی و ناامیدکننده از وضعیت جامعه شده است. آدمی گاهی از خود می‌پرسد هنوز «آدم»ی هست؟!

پاسخ روشن است: بله! آدم فراوان است، سیل در شهرهای شمالی و لرستان و خوزستان را ببین، زلزله در کرمانشاه را ببین. چند جامعه می‌شناسید که چنین قدرت بسیج شوندگی در آن وجود داشته باشد؟ نمایش اقتدار و حمایت مردمی از مظلومیت و محرومیت در ایران مثال‌زدنی و بس نادر است اما خود ما هستیم که آن را سرکوب خبری کرده‌ایم! هنوز متوجه نیستیم که هر نفر با یک صفحه در شبکه اجتماعی تبدیل به یک رسانه شده است. اخبار خوب زیاد است، مخاطبی که اخبار خوب را ترجیح دهد اما…

هنوز حس هم‌نوع‌پرستی بین مردم زنده ست. اتفاقاً بهترین نوع نیکی و دست‌گیری از همشهری و همسایه رواج دارد. بهترین احسان‌ها، احسان غیابی است که انسان پشت سر دیگران و به‌طور ناشناس به آن‌ها کمک کند. «دیوار مهربانی» الگویی بود که هنوز فراموش نشده بلکه به فرم‌های دیگر تنفس می‌کند؛ اکنون «نان با طعم مهربانی» توزیع می‌شود.

نانوایی مشتاقی در محله ۶۹ هکتاری برازجان در اقدامی خیرخواهانه علاوه بر اینکه خود روزانه تعدادی نان به‌طور رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد، از مردم نیز خواسته هرکسی تمایل دارد در این سفره مهربانی شریک شود. مردم نیز آگاهانه نگاه‌های خود را کنترل می‌کنند، هیچ نیازمندی گوشه چشم و کنایه‌ای نمی‌شنود. هیچ خیری دنبال اسم‌ورسم نیست. هرکسی توان مالی و علاقه دارد به هر میزانی که مایل است، هزینه‌ای را پرداخت و تعدادی متناسب کارت مخصوص را در محلی که تعبیه‌شده قرار می‌دهد. افرادی هم که توانایی پرداخت هزینه نان را ندارند از این کارت‌ها استفاده می‌کنند.

اینجا فرصتی مهیاست تا نان‌آور خانه دیگران باشی، محلی ست که خدا به‌واسطه بندگان صالح رزق و روزی می‌دهد. گندم در میان تمامی جوامع بشری از قداست خاص برخوردار است. دین مبین اسلام، سفارش بسیاری درباره نان کرده و اهمیت فوق‌العاده‌ای برای آن قائل شده است. رسول خدا (ص) می‌فرماید: «بارِکْ لَنا فِی الْخُبْزِ وَلا تَفَرَّقَ بَیْنَنا وَبَیْنَه؛ خدایا! به نان ما برکت بده و میان ما و آن جدایی میفکن.»
همچنین می‌فرماید: «فَاِنَّ الْخُبْزَ مُبارَکٌ اَرْسَلَ اللَّهُ لَهُ السَّماءَ مِدْراراً وَلَهُ اَنْبَتَ اللَّهُ الْمَرْعَی وَبِهِ صَلَّیْتُمْ؛ نان مبارک است. خدای بزرگ برای [به دست آمدن ] آن، آسمان را فرستاد که بسیار ببارد، و به خاطر نان زمین را رویاند. و به‌وسیله نان است که می‌توانید، نماز بخوانید.»

انسانیت هنوز در جامعه زنده است این ما هستیم که باید مروج و مبلغ آن باشیم…

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*