۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان
  • شناسه : 288159
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
  • منبع : خبرگزاری فارس
عبدی: سفره‌های مردم چیزی از برجام ندید/ برای حل مشکلات باید به جوانان میدان داد
عبدی: سفره‌های مردم چیزی از برجام ندید/ برای حل مشکلات باید به جوانان میدان داد

عبدی: سفره‌های مردم چیزی از برجام ندید/ برای حل مشکلات باید به جوانان میدان داد

یک فعال سیاسی گفت: باید یک نهضت تشکر از مدیران پیر راه افتد و از آنها خواهش شود تا از مسئولیت‌های خود کنار بروند، وگرنه جمعیت پرقدرت جوانگرایی مانند سیل، جریان پیر و ناتوان را در خود حل خواهد کرد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ علی عبدی فعال سیاسی و عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در میزگرد « جوان انقلابی و حل مشکلات کشور» که در این خبرگزاری برگزار شد، با اشاره به عملکرد نامناسب دولت گفت: دولت یازدهم و دوازدهم، دولت‌هایی سلبی هستند و اساس عملکرد و گفتمانشان بر اساس نفی دیگران برقرار شده تا اثبات عملکرد خودشان.

وی افزود: سال ۹۲ دوستان ما در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از آقای روحانی دعوت کردند تا دیدگاه‌های وی را در مورد انتخابات بدانند، نکته جالب اینکه در آن زمان آقای روحانی می‌گفت من کاندیدای نمایشی هستم، قرار نیست رای بیاورم و تنها برای این حضور پیدا کردم تا صحنه را پرشور کنم. یعنی هیچ برنامه‌ای برای حضور در میدان نداشت!

عبدی تاکید کرد: این مسئله مشابه همان چیزی بود که در انتخابات دوم خرداد مشاهده شد. زمانی که آقای خاتمی در انتخابات ثبت‌نام کرد و هیچ برنامه‌ای برای انتخابات و اداره کشور نداشت. آقای روحانی هم همین‌طور بود.

این فعال سیاسی تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مسلما دولتی که برنامه‌ای برای اداره کشور نداشته باشد، بعد از اینکه آرای مردم را هم کسب می‌کند، به یک دولت سهامی عام تبدیل می‌شود و هر تکه از آن را یک حزب، مجموعه یا گروهی قدرتمند می‌کَند و نتیجه تبدیل شدن یک دولت مرکزی به دولت سهامی عام می‌شود.

عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تاکید کرد: نتیجه چنین چیزی این است که می‌بینیم وزرای دولت علیه هم مصاحبه می‌کنند، مشاورین رئیس‌جمهور علیه افراد اجرایی و دست‌اندرکار در دولت مصاحبه می‌کنند و در حوزه اجرایی نیز نمی‌توان یک روند منظم در اداره کشور را مشاهده کرد که نتیجه می‌شود اینکه شاهد عملکردهای نادرستی از مسئولان می‌شویم.

عبدی خاطرنشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نظر می‌رسد دولت امروز به حدی از اشباع ناکارآمدی در عملکرد خودش رسیده که تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور به یک حالت ناتوانی رسیده‌اند و منتظرند ببینند چه فضای دوقطبی و کاذبی را می‌توانند در کشور ایجاد کنند که به واسطه آن موضوعات اصلی را به حاشیه ببرند. مانند همین مسئله اقتصاد که سعی می‌کنند با ایجاد حواشی از پاسخگویی درباره آن فرار کنند.

وی یادآور شد: متاسفانه جمهوری اسلامی امروز علنا دارای یک دولت مرکزی نیست و اگر یک دولت مرکزی برای اداره کشور وجود داشت، بسیاری از مشکلات حل می‌شد.

عبدی گفت: عملکرد فاجعه‌بار دولت در ۶ سال گذشته و در کنار آن متاسفانه عملکرد دستگاه‌های نظارتی و دستگاه بزرگی مثل مجلس که وظیفه نظارت بر عملکرد وزرا را دارند، باعث شده که در میان مردم این تلقی ایجاد شود که مسئولان کشور در دوره مسئولیت خودشان فقط به دنبال این باشند که جیبشان را پر کنند و در پایان دوره هم کاری به این نداشته باشد که وضعیت مردم بهتر شده یا بدتر.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اخیرا وضعیت وزارت نفت را مشاهده کردید که وزیر همیشه نفت چه عملکردی داشت. دیدید که وضعیت صادرات نفت را به چه وضعیت فاجعه‌باری رسانده‌اند، در صورتی که ما در اوج تحریم‌هایی که سال‌های گذشته داشتیم نفت را به راحتی صادر می‌کردیم، ولی بعد از اینکه این آقایان روی کار آمدند و با نفوذی‌هایی که در وزارت نفت وجود داشت، می‌بینیم که چنین اتفاقاتی در بحث صادرات نفت رخ می‌دهد و یا اینکه می‌شنویم که در دفتر وزیر دستگاه کارت‌خوان بانکی پیدا می‌شود و بعد آن را گردن یک نیروی خدماتی می‌اندازند و می‌گویند برای او بوده است!

عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان با اشاره به تخلفات فرزندان برخی از مسئولان گفت: هرچه بررسی می‌کنیم و وضعیت اقتصادی مدیران دولت و فرزندان آنها را می‌بینیم متوجه می‌شویم که افراد نادری در بین آنها سالم هستند.

این فعال سیاسی با اشاره به اتفاق رخ داده برای نجفی شهردار سابق تهران مطرح کرد: شما دیدید بعد از این جریان صحبت‌هایی که جریان اصلاح‌طلبی و برخی مسئولان دولتی علیه هم کردند چگونه بود و اینها باعث یاس و ناامیدی در میان مردم می‌شوند و با این روند و عملکرد هیچ زمان به آن مدینه فاضله‌ای که رهبر انقلاب ترسیم کردند و تشکیل دولت اسلامی نخواهیم رسید.

عبدی با اشاره به وظیفه مردم برای انتخاب دولت کارآمد تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دولت تدبیر و امید و همه مسائل کشور را به برجام گره زد، دولت می‌گفت اگر برجام حل شود، همه مسائل و مشکلات مردم حل خواهد شد!

وی اضافه کرد: با این حال بعد از اینکه برجام با این فضاحت از طرف‌های غربی نقض شد و امریکا از برجام خارج شد، رئیس جمهور ما بابت اتلاف وقت ملت و کشور نه تنها از مردم عذرخواهی نکرد بلکه با این هزینه گزافی که بابت این توافق داده شد وهیچ خروجی‌ای برای ما نداشت دوباره رئیس‌جمهور در نشستی گفته که یک عده مادرشوهر اجازه ندادند که مردم از مواهب برجام استفاده کنند!

عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان یادآور شد: خوب است آقای روحانی این مواهب برجام که می‌گوید را برای مردم بشمرد. البته به نظر می‌رسد برجام تنها مواهبی برای آقازاده‌های نوکیسه‌ای داشت که جیب خودشان را پر کردند ولی مردم در سفره‌های خود چیزی از برجام ندیدند.

وی با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در سال‌های گذشته در دانشگاه تهران ادامه داد: آن زمان که وزیر خارجه احساس می‌کرد بزرگ‌ترین قرارداد قرن را دارند امضا می‌کنند وقتی به دانشگاه تهران آمد به وی گفتیم که این برجام نتیجه‌ای نخواهد داشت، ولی توجهی به این هشدارها نشد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: همانجا بنده به آقای ظریف به نمایندگی از اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفتم اگر آمریکا به ما حمله نمی‌کند به خاطر این است که از توانمندی‌های نظامی ایران خبر ندارد که آقای ظریف آن پاسخ عجیب را دارد و گفت آمریکا می‌تواند با یک کلید تمام توانمندی‌های نظامی ما را نابود کند.

وی اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: خوشبختانه انهدام پهپاد آمریکایی موجب شد این آقایان مقداری عزت نفس پیدا کنند. مسلما جوانان ما توانمندی‌های بسیار بالایی دارند که می‌توان از این توانمندی در عرصه‌های مختلف استفاده کرد. البته حلقه مدیران پیر و خسته‌ای که در مدیریت کشور چنبره زده‌اند و اجازه حضور جوانان را نمی‌دهد.

عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بی‌ثمر بودن برجام تصریح کرد: آنهایی که ادعا می‌کردند سلاطین مذاکره هستند خفت بارترین و ضعیف‌ترین قرارداد را امضا کردند و امروز می‌بینیم که طرف های مقابل چگونه رفتار می‌کنند.

عبدی با اشاره به اهمیت جوانگرایی ادامه داد: به نظر بنده همانطور که رهبر معظم در بیانیه گام دوم مطرح کردند، بحث لزوم جوانگرایی آن هم جوانگرایی انقلابی در کشور بسیار مهم است. دولت الان به ظاهر به دنبال جوانگرایی رفته، ولی یک شومن امنیتی را در صدر یک وزارتخانه گذاشته و شوی جوانگرایی می‌دهد.

وی گفت: جوانگرایی به معنای استفاده از نیروی با توان، با همت و با کوشش جوان است، اینکه به جای افراد شارلاتان پیر، افرادی شارلاتان دیگری که سن کمتری دارند را روی کار آوریم، جوانگرایی نیست. مطمئنا منظور رهبر انقلاب هم از جوانگرایی چنین چیزی نیست.

این فعال سیاسی خاطرنشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امروز کشور یک راه‌حل بیشتر ندارد و اگر می‌خواهیم مشکلات کشور در حوزه اقتصاد ما رفع فساد در دستگاه‌های اجرایی و… حل شود، تنها راه اطمینان به نیروی جوان و جوانگرایی متخصصانه در کشور است.

وی یادآور شد: هر جایی در کشور دستاوردی را می‌بینیم، حتما بخش عمده‌ای از نیروی پای کار، جوانان بوده‌اند. اگر می‌خواهیم مشکلات اقتصادی، معیشتی و مشکلات دیگر کشور حل شود، باید به این جوانان میدان داده شود.

عبدی تاکید کرد: به نظر من باید یک نهضت تشکر به خاطر خدمات ۴۰ ساله مدیران پیر راه بیفتد و از آنها تقدیر شود و از آنها خواهش شود تا از مسئولیت‌های خود کنار بروند، وگرنه جمعیت پرقدرت جوانگرایی مانند یک سیل جریان پیر و ناتوان را در خود حل خواهد کرد.

این فعال سیاسی گفت: معضلی که امروز جوانگرایی را تهدید می‌کند، جایگزین شدن برخی آقازاده‌های ریش‌دار و یقه دیپلمات به تن است؛ یعنی آقازاده‌هایی که قرار است همان شرایط را برای کشور ایجاد کنند که پدرانشان بر انقلاب حاکم کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی لیست‌ها که درباره انتخابات مجلس مطرح می‌شود، گفت: این مسئله برای این است که جنبش دانشجویی قدرت خودش را باور ندارد. وظیفه جنبش دانشجویی این است که جوان‌های انقلابی، متخصص و مومن را معرفی کند.

عبدی تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باید نوع نگاه جریان حزب‌اللهی نسبت به دولت جوان حزب‌اللهی آسیب‌شناسی شود. تا زمانی که مسئولانی در کشور وجود دارند که حدود ۳۰ شغل در کشور دارند و جای ۳۰ نفر را اشغال  کردند، مشکل خواهیم داشت در حالی که به جای این می‌شد ۳۰ جوان را وارد عرصه کرد و جوانان در این مسئولیت‌ها برای مسئولیت‌های مهم‌تر پرورش پیدا کنند.

وی افزود: ما الان در تشکل‌های دانشجویی افراد بااستعداد، توانمند و متخصص فراوانی داریم ولی نمی‌توان انتظار داشت مردم به اینها که هیچ مسئولیتی نداشته‌اند به یکباره اعتماد کنند.

عبدی افزود: یکی از مطالبات اصلی ما برای تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی صرفا نباید این باشد که رئیس‌جمهور جوان باشد. باید تلاش کرد تا در دولت‌های آینده و مجلس آینده جوانان نقش برجسته‌ای داشته باشند.

این فعال سیاسی یادآور شد: جریان جوان هم باید نقش خودش را باور کند. متاسفانه امروز خودباوری آنچنان که باید در جنبش دانشجویی ما وجود ندارد و فقط دنبال این است که فلان چهره سیاسی را به دانشگاه دعوت کند. در صورتی که همین بسترسازی یک امتیاز مهم برای جریانات سیاسی است.

وی گفت: جریان دانشجویی و جوان باید از حالت انفعال به یک حالت پرجنب و جوش و تهاجمی دربیایند و اینها باید تایید کنند که چه کسانی صلاحیت حضور در عرصه انتخابات و صلاحیت اداره کشور را دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*