۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 288111
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
مشارکت ۸۰ درصدی بوشهری‌ها در بسیج ملی کنترل فشارخون
مشارکت ۸۰ درصدی بوشهری‌ها در بسیج ملی کنترل فشارخون
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

مشارکت ۸۰ درصدی بوشهری‌ها در بسیج ملی کنترل فشارخون

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مشارکت ۸۰ درصدی جمعیت بالای ۳۰ سال استان بوشهر در بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جمعیت بالای ۳۰ سال در استان بوشهر بیش از ۵۰۰ هزار نفر است و از این تعداد جمعیت هدف بالای ۳۰ سال ما در بسیج ملی کنترل فشارخون ۲۵۰ هزار نفر بوده است که خوشبختانه بیش از ۳۹۴ هزار نفر یعنی حدود ۸۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال استان بوشهر در این طرح مشارکت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت‌ماه در استان بوشهر باهدف ارتقای آگاهی عمومی، اطلاع‌رسانی و حساس سازی در سطح جامعه آغاز شد.


وی اظهار داشت: امروز بیش‌ترین میزان مرگ‌ومیر را بیماری‌های غیر واگیر یا مزمن تشکیل می‌دهند و این بیماری‌ها ریشه در سبک زندگی و نحوه رفتار و تغذیه و عادات انسان دارند که هرساله عوامل این بیماری‌ها و سبک زندگی و شیوه‌های خطرزا برای زندگی بررسی می‌شود تا وضعیت استان بوشهر با سایر نقاط کشور مورد بررسی قرار گیرد.
سعید کشمیری افزود: از ابتدای اجرای طرح بسیج کنترل فشارخون تاکنون ۲۶ میلیون نفر فشارخون خود را در مراکز درمانی، بهداشتی، خانه‌های بهداشت و مراکز سیار سراسر کشور اندازه‌گیری و ثبت کرده‌اند.

کشمیری تصریح کرد: کم‌تحرکی و پشت‌میزنشینی، پیشینه خانوادگی ابتلا به این بیماری‌ها، اضافه‌وزن، رژیم غذایی ناسالم و درست نخوردن، داشتن دیابت و خوردن بیش‌ازاندازه نمک جزو عوامل زمینه‌ساز به فشارخون بالاست و نخستین قدم برای درمان آن اصلاح سبک زندگی است.

وی عنوان کرد: با کم کردن وزن از طریق کم خوردن و فعالیت بیشتر و رژیم غذایی مناسب و همچنین با ترک مصرف دخانیات، الکل و قلیان و کاهش استرس‌ها و افزایش آرامش جسم و جان قدم‌های خوبی در کاهش فشارخون بالا برداشته می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*