جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
7 شوال 1441
Friday, 29 May , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
 • شناسه : 288229
 • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
حجاب عامل امنیت و آرامش روانی در فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی است
حجاب عامل امنیت و آرامش روانی در فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی است
ورزشکار قهرمان دانشگاه فرهنگیان بوشهر:

حجاب عامل امنیت و آرامش روانی در فعالیت‌های ورزشی و اجتماعی است

دانشجوی ورزشکار پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر در گفتگو با "دانشجونیوز" گفت: حجاب و پوشش برای یک خانم علاوه براینکه مانع فعالیت اجتماعی او نیست بلکه باعث همراه شدن امنیت و آرامش روحی بیشتری در فعالیت‌های اوست.

به گزارش “دانشجونیوز” ؛ حضور موفق بانوان محجبه در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، ورزشی و … و کسب رتبه های برتر توانسته گواهی عینی در تحقق عملی شعار “حجاب محدودیت نیست مصونیت است” باشد. در این راستا با یکی از دانشجوهای محجبه‌ای که توانسته در سطح کشور برای استان بوشهر افتخار آفرینی کند گفتگو کردیم.

 • لطفا خودتان را معرفی کنید؟

به نام پروردگار یکتا. سیده فاطمه اسماعیلی هستم. دانشجوی سال سوم دانشگاه فرهنگیان پردیس شهیده بنت الهدی صدر بوشهر و در رشته علوم تربیتی تحصیل می کنم.

 

 • از چه زمانی با ورزش و به طور خاص با رشته نجات غریق آشنا شدید و شروع به کار کردید؟

از شش سالگی به صورت تفریحی با ورزش ژیمناستیک به دنیای ورزش وارد شدم و دو سال بعد در سن هشت سالگی شنا رو یاد گرفتم و از اون موقع تا الآن این ورزش رو به صورت حرفه ای ادامه داده ام تا این که درسن ۱۶سالگی توانستم کمک منجی غریق شوم و درسن ۱۸سالگی، منجی غریق شدم.

 

 • در رشته شنا چه مقام هایی درسطح استان و کشور کسب کرده اید؟

من در مسابقات نجات غریق بانوان در رشته ۵۰ متر کرال سینه سر بالا مقام اول استان را کسب کردم و همچنین ۵۰ متر حمل آدمک هم به این عنوان نائل آمدم. از سال ۸۷ در مسابقات استانی در همه شناها مقام های زیادی داشتم بخصوص در شنای قورباغه که معمولا در رده سنی خودم اول استان بودم.

تا الآن توانسته ام ۱۸ بار در مسابقات استانی رتبه قهرمانی را کسب کنم و همچنین ۱۵ بار نیز مقام دوم و ۸ بار مقام سوم را بدست آورده ام. البته در مسابقات شنای آب‌های آزاد استان بوشهر نیز مقام اول را کسب کرده ام.

در سطح کشوری نیز درجشنواره شنای منطقه دو کشور، مقام سوم را کسب کردم و همچنین درسال ۱۳۹۵و سال ۱۳۹۷موفق به دریافت مقام اول در مسابقات قهرمان کشوری نجات غریق درماده گروهی ۹۰متر سرعت شدم.

 

 • به طور کلی هدف شما از ورزش کردن چیست؟

با توجه به این‌که ورزش نقش مهمی در حفظ سلامتی جسم و روح دارد و بالطبع بانوان جامعه هم به عنوان پرورش دهندگان و تربیت کنندگان نسل آینده جامعه، بیشترین نیاز را به فعالیت‌های ورزشی دارند و ازطریق فعالیت‌های ورزشی سالم، حضور فعال و موثری در سطح جامعه می‌توانند داشته باشند. البته یکی از مهم ترین اهداف من از ورزش کردن، این است که برای شهرم و در مرحله‌ی بالاتر، برای کشور عزیزم افتخار آفرین باشم.

 

 • مشوق های شما در روی آوردن به ورزش و ادامه دادن آن چه بوده و چه عواملی مانع شما برای ادامه این راه بوده است؟

از بچگی ورزش یک فعالیت جدانشدنی از برنامه های خانواده‌ام بوده است و پدرم همیشه اهل ورزش بوده هرچند در حد سلامتی اش و مادرم نیز موسس اولین باشگاه بانوان در شهرستان دشتی بوده که ایشان اوایل مربی ایروبیک و ژیمناستیک بود و درحال حاضر مدت‌ها است که در رشته نجات غریق فعالیت می‌کنند و مربی شنا هستند و البته دوستانم هم همیشه مشوق من بوده اند.

من همیشه روحیه شکست ناپذیری و قهرمانی را درون خودم زنده نگه داشته ام و هرچند به خیلی از رویاهایی که داشتم نرسیدم ولی هیچ وقت ناامید نشدم و همیشه خدا را شکرگذار بوده‌ام.

از جمله عواملی که می‌توانند مانع من و سایر ورزشکاران هم استانی بنده در رسیدن به مرحله موفقیت باشد، امکانات کم استان مخصوصا برای بانوان بوده است، همچنین هزینه‌ بالا برای اعزام تیم به مسابقات از جمله عوامل دیگری است می توان نام برد.

 

 • برخورد عموم با شما به‌عنوان یک بانوی ورزشکار چگونه است؟

فکر می‌کنم کسی که به خودش اهمیت می دهد و سخت تلاش می‎کند تا به هدفی برسد، به اندازه تلاشی که می کند در دید عموم ارزشمند است مخصوصا اگر یک خانم باشد.

 

 • آیا حجاب مانع فعالیت اجتماعی شما نشده؟

خیر، اگر تعریف درستی از حجاب داشته باشیم طبق احکام دین متوجه می شویم که حجاب و پوشش برای یک خانم علاوه براینکه مانع فعالیت اجتماعی او نیست بلکه باعث همراه شدن امنیت و آرامش روحی بیشتری در عرصه فعالیت‌های اجتماعی می شود.

 

 • دیدگاه و موضع شما در رابطه با مسئله حجاب چیست؟

به عنوان یه زن مسلمان که با میل و تحقیق، دین اسلام رو قبول کردم و احکام حجاب هم که یکی از احکام اسلام است و باتوجه به این‌که احکام دین اسلام بر پایه فطرت بشر و عقل و علم است، من هم به حجاب پایبند هستم و هم تحت هیچ شرایطی حاضر به کنار گذاشتن حجابم نیستم.

 

 • در زمینه ورزشی چطور؟ با توجه به این‌که مادر شما هم یک ورزشکار محجبه است آیا حجاب را یک محدودیت در مسیر ورزش نمی دیدید؟

خیر، در محیط های ورزشی که فعالیت دارم حجاب و پوشش مانعی ایجاد نمی کنند چه در فضای بسته مانند استخر و چه در فضای باز مانند دریا. حجاب را محدودیت نمی دانم به دلیل این‌که موفقیت‌های مادرم را در عرصه ورزش دیده بودم که با حفظ حجاب همراه بود من هم به این یقین رسیدم که با وجود حجاب می‌شود به ورزش پرداخت و حتی در عرصه های حرفه ای و قهرمانی حضور پیدا کرد.

 

 • به نظر شما برنامه‌های دشمن برای مقابله با فرهنگ حجاب چیست؟ و چرا با حجاب بانوان ایرانی مقابله می کنند؟

از نظر من یکی از برنامه‌های دشمن، رواج دادن تفکر فمنیسم با بهانه دفاع از حقوق زنان همراه با پشت پرده‌های سیاسی است. دومین مورد را می توان بی غیرت کردن مردان جامعه به روش های مختلف از جمله پخش سریال های خانوادگی از شبکه های ماهواره ای دانست و سوم ایجاد شبهه در زمینه حجاب در فضاهای مجازی که بتوانند قبح کشف حجاب را بشکنند. چهارم نیز کارکردن روی دختران جامعه در سنین کودکی از طریق بازی‌های تلفن همراه و بازی های رایانه ای و عروسک  هایی با پوشش غربی وهمچنین انیمیشن‌ها است.

دلیل مقابله دشمن با حجاب بانوان ایرانی در ابتدا ازبین بردن نهاد مقدس خانواده و در پی آن فروپاشی نظام اسلامی است بوسیله نابود کردن کانون خانواده است.

 

 • نقش ما در مقابل تهاجم دشمن علیه حجاب چیست؟

درمرحله اول خودمان باید عامل حفظ حجاب باشیم و به بهانه های مختلف در پی تضعیف کردن این فرهنگ ناب اسلامی و انسانی نباشیم. سپس با آگاه کردن بانوان جامعه نسبت به ارزش‌های حفظ حجاب و تبیین برنامه های دشمن برای حذف حجاب و فروپاشی نهاد خانواده می توان گام مهمی برداشت.  ارائه الگوهای زنان موفق محجبه برای عموم بانوان جامعه و تقویت باور جامعه که با داشتن حجاب هم می توان در اجتماع موفق و اثر گذار بود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*